Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1952

AKOAN, Constantine Don               1st Double Bay
BADMAN, James Eric                   1st Coniston
BALL, James William                  1st Lavender Bay
BARNES, Colin Ivor                   1st North Strathfield
BICKNELL, Adrian Richard             1st Wollstonecraft/North Sydney
BINNS, Ian Mason                     1st Wollstonecraft/North Sydney
BOOTH, Colin Albert                  1st Lavender Bay
BRADFORD, Rodney                     1st Bexley
BYRNE, Erol Francis                  1st Young
CAMERON, Malcolm                     5th Hurstville
CAMERON, Trevor John                 1st North Strathfield
CAMPEY, John Henry                   1st West Ryde
CHAMPION, Norman                     1st West Ryde
CHRICH, Robert                       2nd/3rd Lindfield
CLEGG, John Edwards                  1st Neutral Bay
COCHRANE, Stanley                    1st Lavender Bay
COLLIER, Nigel                       2nd Lidcombe (St Stephens)
CRAWFORD, John                       1st Burwood
CURRIE, Arthur Scott                 2nd Drummoyne
CURTIS, Lawrence Yenton              1st West Ryde
DAVIDSON, Keith                      1st Leichhardt
DAVIES, Terence Neil                 1st Lavender Bay
DITCHFIELD, William Lynn             1st Burwood
ERCAUSE, Ray Edmund Sherwin          1st East Roseville
FERGUSON, John Knox                  1st Glen Davis
GARLAND, Noel                        1st Milsons Point/Cammeray
GIBBINS, Garry Joseph                4th Waverley (31st Catholic)
GOLDSTONE, David                     1st Double Bay
GRAY, John Ferris                    1st Longueville
GREEN, Denis Clive                   1st Blaxland
HOTCHKIS, Gregory                    1st Thirroul
HAMILTON, Ian Andrew                 1st Waverton (SCEGS)
HARRIS, John                         1st Northbridge
HARRIS, John Mandley                 1st Northbridge
HAWKINS, Neil Middleton              2nd/3rd Lindfield
HOLMES, William Harry Glennie        1st Port Jackson
IRVINE, Laurie Malcolm               2nd Lidcombe (St Stephens)
JAGGER, John Leonard                 1st Burwood
JENVEY, Randall Walter               1st Chatswood
JOHANSON, Thomas Olar                2nd Wickham
JOHNSTON, Bruce Beresford            1st Northbridge
KING, Warren Francis Vernon          1st Artarmon
KINNERSLEY, Donald Stuart            1st Waverton (SCEGS)
KIRKPATRICK, Royman Percy            1st Manly
LANDERS, Donald Edward               1st Northbridge
LAWRENCE, Alan William               1st Lindfield
LEARY, John Kenneth                  1st Lindfield
LETTS, Richard Albert                2nd Epping (St Alban's)
LITTLE, George Allan                 1st Inverell
LIVINGSTONE, Brian John              1st North Auburn
LLOYD, Lance John                    1st Lavender Bay
LYONS, Robert Allen                  1st Belfield
MACOUN, Kenneth George               1st Waverton (SCEGS)
MARLIN, John                         2nd/3rd Lindfield
MARLIN, Raymond George               1st Neutral Bay
MARTIN, Albert Spencer               1st Bexley
MCCONVILLE, Barry                    1st Glenbrook
MCKINNON, Russell Graham             Drummoyne
MCLAUGHLIN, Robert                   4th Waverley (31st Catholic)
MILLER, Robert Claude                1st Ramsgate
MITCHELL, Graeme Grenfell            1st Lindfield
MORLEY, Colin William                2nd/3rd Lindfield
MORLEY, Donald Albert                2nd/3rd Lindfield
NASH, John Douglas                   1st Double Bay
NEWSOM, John Christopher             1st Meadowbank
OWENS, Kevin Daniel                  2nd Haberfield
PARK, Warren Ostle                   1st Haberfield
PITTS, Ian Trenwirth                 1st Wollstonecraft/North Sydney
REID, John                           1st Chatswood
RIXON, James Andrew                  1st Bega
ROBERTS, Barnham John                4th Wollongong
ROBINSON, George Brian Barry         1st Double Bay
RODGER, Peter                        1st Chatswood
RUSSELL, David John                  2nd Epping (St Alban's)
SANDELL, John Owen                   1st Lindfield
SAUBER, Neil Ernest                  2nd Chatswood
SAYERS, Ian Leigh                    1st Northbridge
SHAW, Alan John                      1st West Ryde
SIMPSON, Alex McCullough             1st Roseville
SLATTER, Douglas                     1st Burwood
SMYTHE, Robert William               1st Ramsgate
STANLEY, Reginald Horace             1st Beverly Hills
STAPYLTON, Douglas Keith             1st Blaxland
STEEN, Philip Neil                   1st Balgowlah
STEWARD, Kenneth Morris              1st Neutral Bay
TIGHE, Richard Francis               1st Port Jackson
TUFT, Robert Campbell                1st Chatswood
WHITE, Maurice                       1st Meadowbank
WITHERS, Kelvin Lawry                1st Kingsgrove
WOOD, John                           1st Double Bay
YENDLE, Charles Frederick            1st Lavender Bay
YOUNG, Warwick Victor                1st Artarmon
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.