Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1957

BAKER, Kevin                         1st Kurri Kurri
BALL, Laurie Donald                  2nd Panania
BECKINSALE, Arthur John              1st Bangalow
BOWERS, John Richard                 2nd Eastlakes
BOYD, Denis Alan                     1st Leichhardt
BROWN, Geoffrey Robert               1st Liverpool
BURKE, Gene                          1st Woolgoolga
BURTON, Ross Bevan                   2nd Lismore (St George)
CAMPBELL, David John                 1st Cammeray
CARNELL, Greig Elliott               1st Sailors Bay
CATTELL, Richard John                1st Lewisham (Catholic)
CROMER, Robin                        10th Canberra
CUMMING, Brian Stan                  1st Pelican-Blacksmiths
DAVIS, Leslie Gordon                 1st Lakemba
DORL, John                           1st Windang
EVANS, Ronald Allan                  1st Granville
FAIRFAX, Warren Gordon               1st Peakhurst
FILAH, Kevin                         1st Lewisham (Catholic)
FRENCH, Ronald Edgar                 1st Kanwal
GATES, William Smedley               3rd Maroubra
GROCOTT, Allan Mathew                1st Boorowa
GROGAN, Peter George                 1st Concord West
HAZLEWOOD, Kevin Ernest              1st Eastlakes
HEALEY, Brian John                   1st Granville
HOLLAND, Laurie Norman               3rd Bexley
IDE, Raymond William                 1st Leichhardt
JACKSON, Grahame Edward              1st Earlwood
JONES, Paul Anthony                  1st Hamilton
KEMBER, Robert William               3rd Maroubra
KING, Ross Arthur                    1st Moss Vale
LANGTREE, Alexander Ken              1st East Roseville
LUTTON, Ronald John                  3rd Coogee (St Nicolas)
MARSDEN, Brian Mathew                1st Lakemba
MCGEOCH, Gordon Albert               1st Eastlakes
MOORE, Mervyn John                   1st Dee Why
MUNN, Robert Leslie Richard          1st Port Macquarie
MURRELL, Graham Roy                  1st Tumbarumba
NIXON, John Charles                  1st Granville
ORTH, Bryan Noel                     3rd Bankstown
PARK, James                          1st Belmont
RYDER, Raymond John                  Guildford
SAUNDERS, Robert Thomas              1st Dee Why
SEIDL, Ronald                        1st North Auburn
SHEILES, Raymond John                2nd Ashfield (Catholic)
SHOEBRIDGE, Clyde Lindsay            1st Kurri Kurri
SIMES, George Herbert                1st Brighton-Le-Sands
SLIGHT, Walter John                  1st Dee Why
SMITH, Guy Manning                   2nd/3rd Lindfield
STIFF, Harvey John                   2nd Eastlakes
TAYLOR, Keith Willfred               1st Port Macquarie
TURNER, Alan Leslie                  2nd/3rd Lindfield
UNDERWOOD, Alan Arthur               2nd/3rd Lindfield
WEULE, Graham George                 2nd Albury
WHITBY, Eric John                    1st Peakhurst
WONSON, Kenneth Douglas              2nd Cammeray
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.