Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1965

ABRAHAMS, Stephen                    1st Hurstville Grove
AIKEN, Ian                           1st North Auburn
ALLEN, Peter John                    3rd Newtown (SA)
BADOCK, Bruce Reginald               1st Woy Woy
BALL, Michael John                   1st Caringbah
BENSON, Roger David                  1st Smithfield
BIGG, David Jeffrey Coronel          1st Waverton (SCEGS)
BLACKMAN, Bruce Charles              5th Chatswood
BLAIN, Ronald                        1st South Grafton
BRADBURY, Geoffrey                   1st Oyster Bay
BRITT, Graham Paul                   1st Petersham
BROWN, Geoffrey Bruce                1st Glen Innes
BUCHANAN, John Oswald                1st Casino
BUSH, Raymond Ernest                 1st Kingsgrove
CHARLES, Robert John                 1st Killara
COLLISON, Bruce Victor               Lones
COOK, Trevor Gary                    1st Ramsgate
CRANE, Robert                        2nd Beecroft
CROFT, Bruce Maxwell                 1st Ramsgate
DALGLEISH, Peter                     1st Kogarah Bay
DANIELS, William John                2nd Beecroft
DAVIES, Ian Graham                   2nd Mortdale
DAWES, Philip                        1st Blakehurst
DERRIN, Geoffrey David               1st Burns Bay
DONNELLY, Warwick David              2nd Beecroft
EGGLETON, John Alfred                3rd Newtown (SA)
FIRMAN, William Thomas               1st Argenton
FLEMING, Michael                     1st Caringbah
FOWLER, Angus John                   1st Caringbah
FRASER, Bruce Raymond                1st Scone
FROST, Tony Keith                    2nd East Maitland
GILLMAN, Ian                         1st Bowenfels
GOODALL, Brian                       1st Kogarah
GOODWIN, Gary Richard                1st Byattunga
GRAHAM-TAYLOR, Timothy Edwin         1st Turramurra
GRAY, Adrian                         1st Gymea
GRONOW, David William                1st Lindfield
HARRISON, Robert                     1st Hurstville Grove
HART, Donald James                   1st Burns Bay
HATTERSLEY, Stephen                  1st Burns Bay
HAYSE, Alan Keith                    1st Austinmer
HENRY, Ian David                     1st Caringbah
HENRY, Martin Ronald                 1st Kingsgrove
HINDE, Gary Wayne                    1st Scone
HOOKE, Peter James                   1st Gymea
HOOPPELL, Michael George             1st Balgowlah
HOWSE, Geoffrey David                1st Griffith
HUTTON, Peter Francis                1st South Granville
KAYE, Warren                         1st Turramurra
KEEN, Brian                          3rd Bexley
KING, Dennis Gregory                 3rd Kempsey
KING, Robert Vivian                  1st Petersham
KNOTT, Graham John                   1st Hurstville Grove
LAMBORN, Kevin                       1st Argenton
LEE, Jeffrey Alan                    1st Hurstville Grove
LEEVERS, Donald                      1st Turramurra
LEMON, David                         1st Denistone
LEVETT, Graham Edward 1st Cootamundra
LINDSAY, Brian George                1st Campsie
LINWOOD, Geoffrey Ronald             1st Argenton
LIPS, Frederick Johann               1st Lindfield
LONDON, Grahame                      1st Gymea
LUCAS, John Geoffrey                 1st Roseville
MACKAY, Andrew Graeme                1st Castlecrag
MACKEN, Arthur Russell               1st Kogarah
MACKINNELL, Graham                   1st Kingsgrove
MARCEAU, Raymond Allan               1st Kogarah
MASLEN, Peter Geoffrey               1st Mullumbimby
MASSEY, Max                          1st Warrawong
MASSEY, Trevor                       1st Warrawong
MAYER, Garry Roy                     1st Burns Bay
MCLASHAN, Reginald                   1st Griffith
MORAN, Gary John                     16th Sydney
MULLANE, Graham Robert               1st Port Hunter
NEWMAN, Kerry                        1st Scone
OLIVER, Gregory John                 1st Caringbah
PALMER, Geoffrey Thomas              1st Scone
PARKER, Roland                       1st South Coogee
PEEL, Bruce Thomas                   4th Auburn
PHILLIPS, Bruce                      4th Goulburn
POLLOCK, Kenneth Hugh                1st Quirindi
REDSHAW, William                     1st Kogarah
REGAN, James                         1st Ettalong
ROBERTS, Peter John                  1st Gymea
ROCKS, Phillip William               2nd Fairfield
RUDGLEY, Neil                        2nd Lidcombe (St Stephens)
RUSS, Arthur Eric                    1st Bowraville
RUSSELL, Kenneth Ross                1st Petersham
SAUNDERS, John Hole                  1st St Marys
SCUDDER, John Anthony                1st Killara
SMALL, Gregory James                 1st Miranda
SMITH, Paul Adrian                   1st Caringbah
SNELLING, Dane                       1st East Roseville
STAVERT, John William                1st South Coogee
STEWART, Reginald                    1st Denistone
TAYLOR, Bruce Raymond                2nd/3rd Lindfield
WAESCH, Philip                       1st West Ryde
WALKER, Frank                        1st Gymea
WATSON, David                        1st Oyster Bay
WATSON, Gordon Neale                 1st Kingsgrove
WEBB, Ron                            1st Bowenfels
WEBSTER, Angus                       4th Broken Hill
WILLIAMS, James Harold               1st Kenthurst
WILSON, Paul                         1st Hunters Hill
WOODWARD, Anthony Brian              1st Ramsgate
WOOLNOUGH, Gary                      1st Banksia
ZIMMERMAN, Ian Geoffrey              6th Hamilton (Scottish)
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.