Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1968

ABRAHAM, Dennis Burnie               1st Bass Hill
ABRAHAMS, Robin                      1st Mt Pritchard
ADAMS, Neale                         1st Burns Bay
ADAMS, Peter Robert                  4th Bathurst
ALBERTSON, Geoffrey Thomas           1st Caringbah
ALCOCK, Alexander                    6th Hamilton (Scottish)
ALDERMAN, Ken                        2nd East Maitland
ALLEN, William                       2nd Lithgow
ALTER, Daniel                        2nd Croydon Park
ANDERSON, Rodger                     1st Wiley Park
ANDREWS, Michael Charles             1st Westmead
ANDREWS, Rodney Garth                1st St Marys
ASHBY, Victor Leonard                1st Yaralla
BAKER, Dennis                        2nd Beresfield
BAKER, Eric Don                      1st Camden
BAKER, Gary William                  6th Hamilton (Scottish)
BAKER, William Frederick             1st Muswellbrook
BARBOUTTES, George                   6th Hamilton (Scottish)
BARCLAY, Peter William               2nd Padstow
BARKAS, John Pallister               1st Beauty Point
BARTHOLOMAEUS, David John            19th Canberra
BARTON, Peter Ross                   1st Carramar
BEAZLEY, Barry Arthur                1st Windang
BEAZLEY, Owen David                  1st Port Kembla
BEMBRICK, Stephen Charles            1st Kirrawee
BENGE, David Arthur                  1st Muswellbrook
BENNETT, Warren                      1st Mt Druitt/Colyton
BIRK, Edward Wallace                 1st Granville
BLACK, Phillip                       1st Hornsby
BOAKES, Keith William                1st Meadowbank
BOAZ, Gregory John                   1st Narwee
BOOTH, Gregory Neil                  1st Shortland
BOWERS, Bruce Dennis                 2nd Cabra-Vale
BOYCE, Barry Ralph                   1st Blakehurst
BOYD, David Lister                   1st Beverly Hills
BRETT, Alan                          1st Penshurst
BREWER, William Peter Anthony        1st Castlecrag
BRIDGE, Carl Raymond                 1st Leichhardt
BRIEN, Phillip Micheal               2nd Chester Hill (St Columbas)
BROADBENT, Geoffrey Wilfred          1st Blakehurst
BROWN, Graham Ronald                 1st East Hills
BROWN, Leigh                         1st South Coogee
BROWN, Rex Tudor                     1st Oatley Bay
BROWNE, Anthony                      1st Little Bay
BRUCE, Norman William                1st West Como
BUESNEL, Robert                      1st Narellan
BULMER, Gregory Boyd                 1st Casino
BURKE, Rodney George                 5th Hurstville
BYRNES, Russel                       1st Wollongong
CALDER, Robert Cunningham            1st Wollongong
CALNAN, Ross Thomas                  1st Kingsford
CAMARSH, Jeffery                     1st Peakhurst
CAMPBELL, Christopher John           1st Woy Woy
CAMPBELL, Robert John                1st Tenterfield
CARMONT, David Alexander             1st Casino
CAVENAGH, Alan                       1st Oxley Park
CHAMBERLAIN, Ian                     1st Leichhardt
CHANDLER, David                      2nd Strathfield (Trinity Grammar)
CHENEY, Garry Keith                  1st Willoughby
CHIN, Stuart James                   2nd Berala
CLARK, David Hamilton                1st Gosford
COCKING, David Ian                   1st Highfields
COLLINGS, Peter                      2nd Peakhurst
COLLINS, Brian Mackay                1st Beresfield
COLLINS, Jeffrey John                1st Yowie Bay
COOK, David                          2nd Chester Hill (St Columbas)
COOK, John                           1st Menai
CORBY, David                         2nd Cootamundra
COUGHLIN, John Edward                1st Mayfield
CRAIG, James                         2nd Panania
CRANE, Peter                         1st Barham
CROFT, Robert John                   1st Ramsgate
CROSS, Allan Bruce                   1st Austinmer
CUNNINGHAM, David Bruce              2nd Peakhurst
CURRAN, Neil Stuart                  1st Mowbray West
DAVIES, Stephen John                 2nd Adamstown
DAVIS, Warwick Lloyd                 2nd Gordon
DAY, Robert John                     2nd Strathfield (Trinity Grammar)
DE VOS, Richard Throsby              2nd Gordon
DE VRIES, Gerrard                    1st Lugarno
DEAN, James                          1st Barham
DEBENHAM, Ian Alan                   1st Wiley Park
DELBRIDGE, Leigh Walter              1st Baulkham Hills
DENT, Mitchell Owen                  1st Caringbah
D'ESTE, Martin Sidney                1st Garden Suburb
DOBLE, Kenneth Norman                1st Oatley Bay
DODD, Brian Anthony                  1st Auburn
DODGSON, Robert                      3rd/4th Kensington
DOUGLAS, Stephen John                4th Goulburn
DREVERMAN, John                      1st Woolwich
DUFFY, Kevin                         1st Cowra
DUFTY, Graeme Lindsay                1st Willoughby
DUNCAN, Ian                          1st Granville
ECKFORD, Owen Philip                 1st Goonellabah
EDDS, Graham Albert                  1st Denistone
EDWARDS, Richard                     4th Wollongong
EDWARDS, Stephen John                2nd Punchbowl
ELLIS, Robert Graham                 1st Campsie
EPPEL, Peter                         1st Blues Point
EVANS, Barry John                    1st Toongabbie
FASHAM, Douglas Charles              1st Wakool
FASHAM, Raymond John                 1st Wakool
FAULKINER, Perry Maxwell             1st Mayfield
FAULKNER, Lance Ernest John          1st Mayfield
FEATHERSTON, Roger                   19th Canberra
FELETTI, Alan Clarence               1st Willoughby
FIELD, Phillip Roy                   1st Oatley Bay
FINDLAY, Robert                      1st Corrimal
FISHER, Trevor Goodwin               1st Kingsway
FLETCHER, Robert Leo                 1st Oatley Bay
FORBES, Robert James                 1st Turramurra North
FORD, Herbert Bruce                  2nd Bega
FORD, Peter                          5th Hurstville
FRASER, Peter Wayne                  2nd Cootamundra
FRERIKS, Eduard                      1st Cronulla
FRIEND, Joseph Arthur                1st Dural
FRIPP, Colin Dale                    1st Caringbah
FROST, Stephen George                1st Denistone
FURNELL, Ronald Geoffrey             1st Beecroft
GARDINER, Geoffrey Robert            1st Narraweena
GARLICK, Stephen Craig               2nd Beresfield
GARMSTON, Peter Martin               2nd Narrabeen
GAUNT, Geoffrey                      1st Burns Bay
GAYNOR, Brendan John                 1st Blues Point
GERRARD, Tony                        1st Peakhurst
GIBSON, Graham Vernon Arthur         1st Wahroonga
GILL, Robert John                    1st Shortland
GILSENAN, Christopher                1st South Coogee
GOLDRING, Michael                    1st Cronulla
GOMES, Lewis                         1st Turramurra
GOODYER, Derek Clive                 1st Turramurra North
GOSFREY, Allan Frank                 1st Ettalong
GRAUER, Gerhard                      1st Auburn
GRAY, Anthony                        5th Hurstville
GREEN, John Michael                  1st Goonellabah
GRIEVES, Kenneth                     1st Turramurra North
GRIFFIN, Kenneth Ian                 1st Dee Why
GRIST, Robert John                   1st Shortland
HAAK, Arne Rein                      1st Bossley Park
HALLIDAY, Christopher                1st Hughes
HAMILTON, John                       2nd West Maitland
HANCOCK, Bruce                       1st Peakhurst
HANCOX, Christopher James            1st Hornsby
HANSON, Thomas Robert                1st Meadowbank
HARDY, Christopher Phillip           1st Waverton (SCEGS)
HARRIES, David Bruce                 3rd Hurstville
HAWKE, Christopher                   2nd Canberra
HAY, Ian Henderson                   2nd Gordon
HAZELL, Terence Michael              1st Caringbah
HENNESSY, John Edward                1st Lidcombe
HETHERINGTON, Brian Rixon            1st Lyons
HISSEY, Allen Charles                1st Waverley
HOBDAY, Andrew John                  1st Inverell
HOOPER, Bruce Raymond                1st Oatley Bay
HOOPPELL, Christopher Warwick Henry  1st Allambie Heights
HOPKINS, Ian Edward                  1st Corowa
HORDERN, Peter                       1st Wahroonga
HOTCHKISS, Ian Ernest                4th Manly (St Andrew's)
HUGHES, Martin Ross                  2nd Chester Hill (St Columbas)
HUMPHREY, Terence Frederick          1st Thirroul
HUMPHREYS, Peter James               1st Goulburn
HUNTER, Stephen Glen                 1st Windang
HUSSAIN, Ahmed                       2nd Strathfield (Trinity Grammar)
IRELAND, Warren                      1st Dubbo
IRVINE, Phillip John                 2nd Yagoona
JACKSON, David Victor                1st Hurstville
JAMES, Gregory Ronald                1st Peakhurst
JAMIESON, Robert Elwyn               6th Hamilton (Scottish)
JARVIS, Christopher Leigh            1st Ryde
JENKINS, Leslie Raymond              1st Windang
JENNINGS, Paul Steven                1st Yowie Bay
JOHNSON, Raymond Clifford            1st Kyle Bay
JONES, Keith Frederick               1st West Peakhurst
JONES, Owen Lloyd                    1st Goonellabah
JONES, Stephen John                  1st Albury
KANE, Kennith                        1st Mayfield
KELLS, Michael James                 1st Kingsway
KERCHER, Bruce                       1st Mona Vale
KEYS, Gary Leslie                    3rd Hurstville
KIRKNESS, Timothy James              2nd Gosford
KNOX, Keith                          1st Blakehurst
KROIE, Robert                        2nd Gordon
LANGENS, Robert John                 1st Werris Creek
LASSMAN, Raymond                     2nd Gladesville
LAWLEY, Geoffrey Mark                1st Gosford
LAYLAND, Phillip                     1st Ryde
LEGG, Terry Edward                   1st Violettown-Windale
LEGGETT, Rodney Douglas              1st Port Kembla
LEHMAN, Kerry David                  1st Kingsford
LEWIS, Malcolm Albert                1st Condobolin
LEWIS, Wayne Joseph                  1st Hamilton
LIMBACH, Stephen John                1st Narellan
LINDSELL, Anthony                    1st Kogarah Bay
LINTON, John David                   1st Bayview
LONG, Graham                         1st Kogarah
LONSDALE, Peter Ronald               1st Caringbah
LUGTON, Robert                       1st Denistone
MACKINNON, Neil Lachlan              1st Gundagai
MADDOCK, Trevor James                1st Oatley Bay
MALICKI, John Robert                 2nd Narrabeen
MANLEY, Owen John                    1st Oatley Bay
MARSHAL, John                        1st Mt Pritchard
MARSHALL, Ross                       1st Hornsby
MARSHALL, Sidney Christopher         1st West Pennant Hills
MARTIN, Peter                        1st Peakhurst
MCCLELLAND, Douglas                  1st Manilla
MCINTOSH, Christopher Bruce          2nd Gordon
MCKEAN, Douglas                      1st Windang
MCKEAN, Glenn Robert                 1st Glenbrook
MCKEAN, Peter John                   1st Glenbrook
MCLEAN, Ross William                 1st Kogarah
MCMANUS, Peter Rohan                 1st Kyle Bay
MCWILLIAMS, Gary Edward              1st Kirrawee
MELLER, Paul Bruce                   1st Arncliffe
MERCER, Bruce George                 1st Woy Woy
MICHELL, Bruce John                  1st Cremorne
MIDDLETON, David Charles             1st Tahmoor
MIDDLETON, James Ian                 2nd Beecroft
MILSTON, Michael                     1st Castlecrag
MONGER, Claude Stephen               2nd Burwood
MORGAN, Bruce Stanley                1st Bathurst
MORGAN, Michael John                 2nd Roseville
MORRIS, Anthony                      1st Lindfield
MORRIS, Darrell Bruce                2nd Punchbowl
MORTHORPE, Gregory Wayne             1st Port Kembla
MOSHER, Charles Maxim                1st Killara
MUIR, Robert Walter                  1st Kingsford
MULD, Raymond                        1st Speers Point
MULLAN, William George               2nd Berala
MYERS, Ian Alan                      1st Lyons
NASH, Gregory Dennis                 1st Kogarah Bay
NIELD, Phillip                       1st Willoughby
OLIVER, Stephen                      1st Caringbah
PACKHAM, Garry Leslie                1st Goonellabah
PAGE, Davis                          1st West Pennant Hills
PARKIN, Ian Bruce                    1st Kingsgrove
PARNELL, Andrew Stuart               1st West Auburn
PASSMAN, Martin Stuart               2nd North Bondi (Judean)
PATERSON, Ian Edwin                  1st Allambie Heights
PEAKE, Philip                        1st Willoughby
PEARSON, Colin Frederick             1st Oatley Bay
PHILLIPS, Grahame                    2nd Yagoona
PHILLIPS, James Benedict             1st Woolooware
PHILLIPS, Peter                      9th Canberra
PILLARS, Gaven Mathew                3rd Randwick
PITTS, John Kelvin                   1st Goonellabah
POPE, Graham John                    1st Caringbah
POWELL, Gregory James                1st Kotara
POWELL, Keith Charles                1st Garden Suburb
POWER, John William                  1st Mayfield
PREECE, Richard James                1st Lindfield
PRIESTLEY, Ross Richard Langley      1st St Marys
REBETT, Michael Anthony              4th Goulburn
REEVES, Gary Wayne                   Lones
REGAN, Edward John                   1st Ettalong
RENNEBERG, Frederick Joseph          1st Beverly Hills
RICE, Frank James                    4th Goulburn
RICHARDS, Alan                       1st Argenton
ROBERTS, Grahame Frank               1st Oatley Bay
ROBINSON, Gregory Charles            1st Hornsby
ROBSON, Maxwell John                 1st Lindfield
ROCHESTER, Stephen Robert            1st Brunswick Heads
ROSS, Keven Edward                   1st Kogarah
ROWBOTTOM, Ian Peter                 1st Teralba
ROWE, Ronald Kerry                   1st Ashfield
RYAN, Paul Alexander                 1st Shortland
RYDER, Lyndon Francis                1st Caringbah
SANDERS, Geoffrey                    1st Campsie
SCOTT, John Walter                   1st Willoughby
SELBY, Hugh Malcolm                  1st Turramurra North
SHADBOLT, Lance                      1st Peakhurst
SHEATHER, Neville Alan               1st Kogarah Bay
SHERLOCK, Peter George               1st Hoxton Park
SHIPP, John Neville                  2nd Canterbury (St Paul's)
SIM, John Hamilton                   1st Manuka
SIMPSON, John Leslie                 1st Inverell
SKILLEN, James William Orr           15th Canberra
SKINNER, Roger Campbell              1st Caringbah
SKINNER, William                     1st Marrickville
SLATTERY, John                       4th Wollongong
SMALL, Rodger                        1st Narellan
SPARKES, Raymond Garry               1st Garden Suburb
SPRING, Ian Lindsay                  1st Waverley
STAPLES, Darryl Clifford             1st Windang
STAVERT, Bruce Maxwell               1st South Coogee
STEAD, Michael                       2nd Mortdale
STEPHENSON, Ian Denton               1st Epping
STEVENS, Graham Neal                 2nd Gordon
STEVENSON, Barry Brian               1st Oberon
STEWART, Alan                        1st West Como
STOCKER, Terrance                    1st Unanderra
STORTZ, Pat                          1st Austinmer
SULLIVAN, Glenn                      1st Argenton
SUTERS, Ralph Francis                1st Lindfield
SUTHERLAND, Robert                   1st Bowral
SUTTON, David                        1st Beresfield
SWIFT, Graeme                        1st Oxley Park
SYMONDS, Stephen Russell             1st Kingsford
TARRANT, Tony                        1st Violet Town-Windale
TAYLOR, Mark Russell                 1st Warners Bay
THOMAS, Gavin                        1st Castlecrag
THOMPSON, Gregory Arthur             1st Sans Souci
THOMPSON, Stephen Gordon             1st Penrith
THOMSON, Bruce Leonard               1st Auburn
THOMSON, Deryk John                  4th Ramsgate
THOMSON, Michael Bruce               3rd Burwood
TRENHOLME, Stephen Donald            1st Thirroul
TROY, Anthony Robert                 1st Windang
VAUTIN, Christopher                  2nd Earlwood
VICKERS, Wayne                       1st Kirrawee
WALLS, Geoffrey                      1st Unanderra
WARD, Gregory Ralph                  2nd Beverly Hills
WARWICK-SMITH, Simon                 2nd Canberra
WATLING, Ronald                      1st Gymea
WATTS, Barry Charles Joseph          1st Alexandria
WATTS, Bruce Kingsley                2nd Earlwood
WEIRICK, James                       1st Hornsby
WEST, Keith                          2nd Mortdale
WIESNER, Terence John                1st East Roseville
WILLIAMS, David                      1st Wollongong
WILLIAMS, Gregory Wayne              1st Dee Why
WILSON, Malcolm Graham               3rd Mosman Bay
WILSON, Neil                         1st Hoxton Park
WINOWIECKI, Anthony                  2nd Adamstown
WOOD, Samuel                         2nd Narrabeen
WORTHINGTON, David John              1st Condobolin
YOUNG, Alan Kenneth                  1st Sylvania
YOUNG, David Oswald                  1st Gosford
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.