Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1969

ALEXANDER, Grant Beltrand Francis    1st Caringbah
ALLARD, Neil David                   1st Picnic Point
ALLEN, Barry Gibson                  1st Beverly Hills
AMBROSE, John Robert                 1st Oberon
ANDERSON, Peter Ian                  2nd Canberra
ANDREWS, Ross Lloyd                  3rd Harbord
ANGUS, Martin Roy                    1st Rockdale
ARENTZ, Allan Lindsay                1st Cootamundra
AURISCH, Wayne John                  1st Warners Bay
AUSTIN, Anthony Graham               1st Burns Bay
BAILEY, Ian William                  1st Springwood
BAILEY, Peter                        1st Merewether
BANKS, Leonard William               Artarmon
BATKIN, Rodney Kenneth               2nd Mortdale
BELL, Kevin                          1st Ryde
BELL, Peter Stewart                  2nd Pennant Hills
BELL, Warren Arthur                  1st Sailors Bay
BENNETT, Bruce                       2nd Penshurst
BEST, Christopher Graeme             1st Wallsend
BIELER, James Bromley                3rd Maroubra
BILL, Ross                           2nd/3rd Lindfield
BIRCH, John Maxwell                  1st Hughes
BIRCHALL, Peter                      1st Kogarah Bay
BITMEAD, William                     1st Macquarie Fields
BLACKBURN, Paul Richard              1st East Miranda (Scottish)
BLACKWOOD, Peter Maurice             1st Pymble
BLAKENEY, Barry Alfred               1st Thirroul
BLEECHMORE, Frank Brian              1st Dubbo
BLOWES, Lawrence Stanley             1st Dubbo
BOGG, Peter John                     1st Goulburn
BOLAND, Bruce Richard                1st Tenterfield
BOSTON, Anthony Vincent              1st Tenterfield
BRICE, John Lindsay                  1st Beecroft
BRIEN, Lindsay Samuel                1st Oberon
BRIGGS, Christopher John             1st Revesby
BROWN, Colin James                   1st Narwee
BROWN, Gregory Keith                 1st Wiley Park
BRYCE, Stephen Geoffrey              1st Cabra-Vale
BUCHOLTZ, Laurin                     4th Lithgow
BURDINAT, Denis Alan                 2nd Mortdale
BURNS, Robert                        1st Goonellabah
BUXTON, John                         1st Wallsend
BYRNE, Anthony                       1st Leichhardt
CALLAGHAN, Maxwell John              1st Glenbrook
CALLANDER, David Ross                1st Orange
CAMERON, Bruce                       1st Gymea
CAMERON, Gary                        2nd Penshurst
CAMPBELL, Brian Keith                4th Wollongong
CAMPBELL, Ian                        1st St Johns Park
CANCIAN, Dominic                     1st Padstow
CHICK, David Paul                    1st Lake Heights
CHIDGEY, Kevin                       1st Marrickville
CLARK, Geoffrey Victor               1st Redhead
CLINTON, Neil                        1st Kingsway
COBLE, David Paul                    1st West Peakhurst
COLE, Francis John                   5th Auburn
COLEFAX, Kim                         1st Thirroul
COLLETT, Paul                        2nd Miranda (Congregational)
COLLINS, Timothy Patrick             1st Blues Point
COOK, Peter                          2nd Chester Hill (St Columbas)
COOPER, James                        1st Teralba
CORBETT, Alan Edward                 1st Cobar
CORKERY, Robert William              3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
COSIER, Graeme                       4th Wagga Wagga
COTTIER, Michael Wayne               1st Hughes
COX, Ronald Aland                    1st Cowra
CRAIG, Iain                          1st Banksmeadow
CROSS, Kevin Graeme                  1st Austinmer
CUNNINGHAM, Gregory James            1st South Coogee
CUTLER, Ian Maxwell Charles          1st Orange
DALY, Phillip John                   1st Meadowbank
DAVIES, Jeffrey Bruce John           1st Milperra
DAVIS, Antony John                   1st Bega
DAY, Colin Stuart                    2nd Beverly Hills
DAY, Jonathan Cooper                 2nd Canberra
DE HEER, Rolf                        1st Berowra
DE RUYTER, Peter                     1st Berowra
DEACON, Anthony                      3rd Harbord
DEALL, Malcolm Fletcher              1st Turramurra
DEBELLE, Stephen Ross                1st Bayview
DENHAM, Michael                      1st Carlingford
DIXON, John Charles                  1st North Wollongong
DOVE, Keith John                     1st Garden Suburb
DUFF, Colin Leslie                   4th Wagga Wagga
DUFF, Warren Geoffrey                1st Ingleburn
DUNCAN, Robert Arthur                2nd Sutherland (ARMCO)
DUNDAS, Graeme Noel                  1st Wiley Park
DUNLOP, Christopher John             1st Jannali
DUNSTONE, Gregory                    3rd Bexley
DWYER, Malcolm                       1st Warners Bay
EARL, Michael                        1st Green Valley
EARLE, Stephen John                  1st Kingsgrove
EDWARDS, John Douglas                1st Waverton (SCEGS)
EICHHOLZER, John Vernon              2nd West Maitland
ELFORD, Dennis Leslie                1st Caringbah
ELITH, David Anthony                 1st Bathurst
ELLIS, Colin Bruce                   1st Dural
FAIRHALL, Alan William               1st Kogarah Bay
FAWCETT, Peter                       2nd Peakhurst
FINCH, Robert Francis                1st Padstow
FINNIE, Gregory Robert               1st Kingsgrove
FISHER, Graham John                  1st Oatley West
FOOTE, Roger Mervyn Lloyd            1st Cowra
FRANKS, Colin Gordon                 3rd Hurstville
FRANKS, Lionel                       1st Teralba
FRENCH, Raymond Douglas              1st Leichhardt
FROST, Brian Adrian                  1st Gymea
GALLOWAY, Thomas John                1st North Tamworth
GARMSTON, Stephen Ralph              2nd Narrabeen
GEALE, Ross Sydney                   1st Goulburn
GERSBACH, Gregory William            2nd Narwee
GIBSON, Dean Stirling                1st Bexley North
GILLIES, Argyle Douglas Stewart      1st Manuka
GNADEN, Kerry Ronald                 1st West Bexley
GOODALL, David                       1st Fairlight
GRAHAM, Peter                        4th Wagga Wagga
GREGORY, Alan                        4th Wollongong
GREIG, Mark Campbell                 2nd Beverly Hills
GRIFFITHS, Michael Allan             1st Wallerawang
GRUNDY, James Stanley                1st Hurstville
HAMPTON, Donald                      1st Willoughby
HANNON, Terrence Michael             1st Kogarah Bay
HARDIE, Ian                          1st Revesby
HARRISON, Christopher Robert         1st Lugarno
HAYDON, Warren                       1st Kogarah
HEALEY, Russell Allen                1st St Johns Park
HEBBLEWHITE, Bruce Kenneth           1st Mosman
HENDERSON, Robert John               1st Byattunga
HENLEY, Harvey Frederick             2nd Peakhurst
HERD, Stephen                        2nd Concord
HICKS, Peter                         1st Lindfield
HILLARD, Allen Jeffrey               1st Narwee
HOBBS, John                          1st Goonellabah
HOBSON, Steven Harry                 1st Katoomba
HODGE, Robert                        1st Oatley Bay
HOLLOWAY, Geoffrey Maxwell           1st Ryde
HORSINGTON, Laurie James Matthew     2nd St Ives
HOTCHKIS, Mark Stephen               1st Thirroul
HOULISON, Ian                        4th Lithgow
HOWE, Phillip Robert                 1st Balmoral/Beauty Point
HOYE, Stephen Wayne                  1st Jannali
HUMPHREYS, Graham                    1st Mortdale
HUNTER, Stewart David                1st Pymble
INGLIS, Michael John                 1st Kirrawee
INGRAM, John                         2nd Sutherland (ARMCO)
INSKIP, Robert John                  1st Albion Park
IVERACH, Gary Laurance               1st Thirroul
JAKINS, Gary Arthur                  1st Revesby
JANSZEN, Charles                     2nd Sutherland (ARMCO)
JONES, Christopher Vyner             1st Goonellabah
JONES, Leonard Richard               1st Miranda
KADZIELA, Edward Joseph              1st Cronulla
KELL, John Finlay                    3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
KELLY, Owen Alexander                2nd Beverly Hills
KENEZ, Alexander                     1st Bexley North
KENT, Ralph Bruce                    5th Auburn
KESBY, Gregory                       1st Padstow
KIDD, Peter Robert                   1st Northbridge
KINGSBURY, John Charles              1st Padstow
KITCHENER, Noel                      1st East St Marys
KLEEMANN, Frank                      1st Banksmeadow
LANG, Geoffrey                       1st Dubbo
LEE, Gary Bruce                      1st Williamtown
LEMCKE, Glenn Bernard                1st Kiama
LEVENSTON, Gregory                   2nd Manly
LEWIS, Darrell Gordon                1st Ashmont
LINDSAY, Allan John                  1st Peakhurst
LINDSAY, Ian Norman                  1st Pymble
LIPSCOMB, Stephen Ronald             1st Unanderra
LITTLE, John                         1st East St Marys
LODER, Robert                        1st Bexley North
LORING, George                       1st East St Marys
LOW, Christopher                     1st Ryde
MACANDREW, Roger James               1st Moss Vale
MACKAY, Douglas                      2nd Penshurst
MACKAY, Kevin Stuart                 3rd Merrylands
MARSDEN, Warwick Lloyd               1st Kogarah Bay
MARSH, Kevin Arthur                  1st Caringbah
MARTINE, John Michael                1st South Granville
MASON, Peter John                    1st Kingsgrove
MATHEWS, Richard                     1st Cronulla
MAYFIELD, John Harry                 1st Kogarah
MCALISTER, David Alexander           1st Thirroul
MCCOY, Colin Roy                     1st Kogarah Bay
MCCOY, Terry                         2nd Sutherland (ARMCO)
MCDONALD, Ian                        1st West Pennant Hills
MCINNES, James                       1st Goonellabah
MEATON, Robert George                1st Earlwood
MELVILLE, Anthony Malachy            4th Kingsgrove
MIERENDORFF, Neil                    2nd Kotara
MILLER, Richard James                1st Cowra
MILLS, Rodney James                  4th Goulburn
MILTON, Neil Geoffrey                1st Forbes
MITCHELL, James Richard              1st Balgowlah
MOGLIA, Colin Warwick                1st Dubbo
MOON, Ronald                         1st Wollongong
MOORHEAD, Andrew Roy                 1st South Grafton
MORCOMBE, Gerald Lesley              1st Warners Bay
MORRIS, Michael John                 1st Ingleburn
MORRISON, Thomas Sinclair            1st Allambie Heights
MOTUM, Graham Arthur                 2nd Waratah
MOULDING, Stephen                    1st Renown Park
MUNDY, Warwick Kenneth               2nd Peakhurst
MURPHY, Desmond Richard              2nd Revesby
MURPHY, Phillip Joseph Francis       2nd Condell Park
NEIL, Steven Alan                    1st Unanderra
NEILSON, Peter Scott                 1st Gordon
NEWLAND, Andrew Ross                 1st Castlecrag
NOWAK, Howard Gordon                 1st Hughes
OAKES, Geoffrey                      2nd Sutherland (ARMCO)
O'BRIEN, Stephen Francis             1st Kyle Bay
O'CONNOR, Ian Thomas                 1st Gymea
O'CONNOR, Trevor                     13th Canberra
ODGERS, Michael John                 3rd Broken Hill
OGDEN, Robert Harold                 1st Austinmer
ORME, James                          4th Lithgow
OTTAWAY, Lindsay Bruce               3rd Strathfield (St Anne's)
OWEN, Paul Roy                       1st Hurstville
PAGE, Jonathan Paul                  1st Kogarah Bay
PAGE, Murray Hyde                    1st Lilli Pilli
PALMER, Raymond                      3rd Bexley
PAYNE, Leslie Raymond                1st Seven Hills
PEDERSEN, Karsten Julian             1st Pymble
PETERSON, Gary John                  1st Cremorne
PILE, Christopher Tudor              1st Gosford
PIPER, John                          1st Oatley Bay
PORTER, Glen                         3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
RANDALL, Keith Robert                1st Engadine
RAYNER, Graham                       1st Gymea
RICHARDSON, Brendan                  1st Wallsend
RICHARDSON, Clive Francis            9th Canberra
ROBERTSON, Ross John                 2nd Mortdale
ROSE, William John                   2nd Mortdale
ROWLAND, Christopher Leslie          1st Merrylands
RYAN, Kenneth Thomas                 1st Padstow
RYAN, Martin Joseph                  1st Milsons Point/Cammeray
SANDRY, Grahame                      1st Engadine
SAYERS, James                        1st Lake Heights
SCHOFIELD, Denis                     1st Gymea
SCHWEBEL, Phillip John               1st Glenorie
SCHWEBEL, Wayne Douglas              1st Seven Hills
SCREEN, Colin                        1st Teralba
SEIDL, Gary                          1st North Auburn
SHARP, Graham John                   1st Marrickville
SHEPHERD, Phillip Charles            2nd West Epping
SHEPHERD, Wayne                      1st Nowra
SHRIMPTON, Frank Arthur              1st Swansea
SIEPEN, Gregory Linley               4th Mosman
SKEERS, Clement                      4th Wagga Wagga
SKINNER, Peter                       2nd Chester Hill (St Columbas)
SLATER, Robert Raymond               1st East Villawood
SMITH, Christopher Ross              1st Hurstville
SMITH, Gregory David                 2nd Beverly Hills
SNEDDON, Beric                       1st Berowra
SNEDDON, Leigh                       2nd Narwee
STAPLES, Brian                       1st Teralba
STAPLES, Richard George              1st Lilli Pilli
STENSON, David Richard               1st Caringbah
STEWART, James                       1st Condobolin
STRICKLAND, John                     1st Ryde
STUBBS, James                        2nd Penshurst
TAYLOR, Norman                       1st Yagoona
TAYLOR, Trevor James                 3rd Broken Hill
THOMAS, Kenneth Gordon               1st Penshurst
THOMAS, Phillip Allan                3rd Broken Hill
THOMSON, David Richard               1st Lilli Pilli
TOYER, Glen Stephen                  1st Turramurra
TRIPLETT, Leslie                     4th Lithgow
TRUER, Peter Raymond                 1st South Grafton
TUCKER, John                         1st Cabra-Vale
TURNER, Peter William                1st Turramurra North
VALENTINE, Alan                      1st Earlwood
WAGGOTT, Peter Robert                1st Wiley Park
WALKER, Raymond Ross                 1st Teralba
WALSH, Rodney John                   1st Unanderra
WATSON, Stuart                       1st Mt Pritchard
WEBB, Aubrey                         3rd/4th Kensington
WEBSTER, Milton Leonard              1st Sailors Bay
WEDMORE, Robert                      1st Willoughby
WHITE, Graeme Allen                  1st Milsons Point/Cammeray
WILLIAMS, Craig Russell              13th Canberra
WILLIAMS, Dennis                     1st Wollongong
WILLIAMS, Michael James              2nd Mortdale
WILLISON, Paul Leslie                1st Gymea
WILSON, Phillip James                1st Wallsend
WILSON, Roger Frederick              1st Kogarah
WILSON, Ross Lindsay                 1st Hunters Hill
WINTER, Dean                         1st Balgowlah
WOODCOCK, William Andrew             1st Kogarah Bay
WOODFIELD, Ross                      1st Oatley West
WOODS, Peter                         1st East St Marys
WYNNE, Peter                         1st South Punchbowl
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.