Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1974

ADAM, Kimberly James                 1st Pymble
ANSELL, Paul John                    1st Kingsway
ARMSTRONG, Gordon William            2nd Eastwood
BAILEY, Terry                        1st Redhead
BAKER, Arthur                        1st Gilgandra
BAUDISH, Peter                       1st West Willoughby
BENNETT, Michael James               1st Forbes
BIELFIELD, Alan Lloyd                1st West Tamworth
BIRD, John Leslie                    3rd Lismore
BLISHEN, John Kenneth                1st Kurri Kurri
BORGEN, Max Timothy                  1st Narrabeen
BOYCE, Gary                          1st Kiama
BRAGG, Greg                          1st Corrimal
BRIGGS, Peter Anthony                1st East Chatswood
BROOKS, Colin Leslie                 1st Winston Hills
BROOMFIELD, Shane Albert             1st Mt Pleasant
BROWN, Geoffrey                      3rd Mayfield
BUDD, Peter Hamilton                 1st Tweed River
BULLEN, Harry                        1st Belmont North
BURGESS, Robertson Wesley            1st Prairievale Park
BURNS, Peter                         3rd Mayfield
CANSDALE, Bruce William              1st Kyle Bay
CARDEN, Brett Edward                 2nd Abbotsford
CHAMPION, Peter Andrew               1st Sefton
CHEN, Peter Graham                   1st West Willoughby
CHENEY, Stephen Ralph                1st Parkes
CHUTE, Darryl Anthony                3rd Lismore
CLARK, Samuel Stuart                 1st North Ku-ring-gai
COLLINS, Raymond Edward Anthony      2nd Manly
COOK, Bradley Noel                   3rd East Maitland (St Peter's)
COOKE, Bruce Leonard                 1st Belrose
COULSON, Andrew Leigh                3rd Burwood
COWLED, Andrew Baden                 1st Forbes
CULLINANE, Garry Patrick             1st West Willoughby
DABBS, Mark Stephen                  2nd/3rd Lindfield
DE VRIES, Maarten                    1st Peakhurst
DENT, Geoffrey                       1st Punchbowl
DUNSTAN, John Lloyd                  3rd Lismore
EATON, Douglas John                  1st Middle Harbour
EDMONDS, Trevor John                 3rd Bankstown
EDNEY, Paul                          1st Fernhill
ELLIS, Anthony Thomas                1st Engadine
EVANS, Mark Raymond                  1st Denistone
EVANS, Roderick Bernard              1st Denistone
FEARON, George David                 1st Mt Pleasant
FITZGERALD, John Desmond             2nd Caringbah
FLANAGAN, Michael                    1st Kiama
FLEMING, Seamus                      2nd Harbord (St Mark's)
FLYNN, Terance James                 1st Kurri Kurri
FOSTER, Robert John                  1st East Ryde
GAAL, Bruce David                    1st Narrabeen
GEERZ, Walter Alexander              1st Tweed River
GIBB, Gregory James                  2nd Northmead
GIBBS, Grahame Russell               1st Oatley Bay
GIFFORD, Peter Thomas                13th Canberra
GILBERTSON, Stephen James            1st Northbridge
GOODYER, Michael Shane               1st Springwood
GOODYER, Neville George              1st North Turramurra
GREENBANK, Ian Paul                  1st Engadine
GREENWOOD, David                     1st Miller
GUDSELL, Deane Stanley Elliott       1st West Lake Macquarie
HALL, David Lance                    1st Campsie
HAVILAND, Kerry Leigh                3rd East Maitland (St Peter's)
HAWKINS, Robert Stuart               1st West Willoughby
HEAP, Graham John                    3rd Lismore
HECTOR, Barry                        1st Wallsend
HENDERSON, Peter Donald              2nd Eastwood
HILL, Alan Robert                    1st Oatley Bay
HIPSLEY, Andrew                      8th Canberra
HOLLAND, Robert Owen                 2nd Northmead
HOOPER, Malcolm                      2nd Wagga Wagga
HOWLETT, Leigh Oliver                1st Granville
HUNTER, Stewart Gordon               1st East Roseville
IRVING, Glen Keith                   1st Campsie
IVERS, David John                    2nd North Sydney (St Thomas)
JAMES, Ross Geoffrey                 3rd East Maitland (St Peter's)
JENKINS, Peter                       1st South Coogee
JONES, Glenn Alan                    2nd Manly
JORDAN, Stephen Mark                 1st Green Valley
KEEN, Christopher                    5th Orange
LAMOND, Richard                      13th Canberra
LANG, John Robert                    4th Mosman
LARDNER, Stephen James               1st Beverly Hills
LEES, Philip John                    1st Dubbo
LESLEIGHTER, Leonard Charles         1st Tweed River
LOWE, Allan Edward                   1st Belmont North
LUCAS, David                         1st Punchbowl
LUMMIS, Neil                         1st Gilgandra
LYTWYN, Paul                         1st Granville
LYTWYN, Peter                        1st Granville
MA, Gabriel Julian                   3rd Strathfield (St Anne's)
MACKEY, Ian                          1st Beverly Hills
MANN, Mark Arthur                    1st Parkes
MANYWEATHERS, Brian                  5th Orange
MARSHALL, John                       5th Orange
MARTYN, Brian Eric                   1st West Wyalong
MCALISTER, Hugh Francis              1st Roseville
MCDONALD, Robert Keith               1st Orange
MCELLIGOTT, Philip Mark              1st Macquarie
MCLENNAN, Ross Malcolm               1st Tweed River
MCMAHON, Stephen James               3rd Lismore
MCNAUGHTON, Stuart                   1st Kurri Kurri
MEEK, Andrew David Jeff              2nd Eastwood
MOORE, Philip                        1st Corrimal
MUNDY, Douglas Neil                  2nd Peakhurst
MUNDY, William Alan                  2nd Peakhurst
MURPHY, Kim Francis                  2nd Condell Park
NAIRN, Robert                        1st Corrimal
OSBORNE, David Owen                  1st Woolgoolga
OSBORNE, Neville Alan Wayne          1st Narrabeen
PADOANI, Peter                       1st Dover Heights
PATTENDEN, Rodney Bruce              1st East Chatswood
PETERSON, Ray                        1st Fernhill
PHIPPS, Peter John                   1st Mt Druitt/Colyton
PICKERING, Ralph                     1st Woden Valley
PIPER, Bruce William                 2nd Yagoona
PORCHERON, Ross Michael              1st East Roseville
POWER, Michael David                 1st Denistone East
REDMAN, Bruce Allen                  1st Peakhurst
REEVE, Jeffrey David                 1st Tweed River
RHODES, Thomas Bruce                 1st Shellharbour
RIGOZZI, David George                1st Turramurra
ROSE, Peter John                     1st Fernhill
SANDRY, Neil Oliver                  1st Engadine
SANSOM, Robert Clifford              1st Denistone East
SAUNDERS, Ian Campbell               1st Mt Pleasant
SCULLY, Carl Patrick                 1st West Willoughby
SELLWOOD, Michael Douglas            6th Wagga Wagga
SEWELL, Ken Patrick                  1st Granville
SIMPSON, Robert John                 1st Fairfield
SMITH, Roger Montague                1st Balmoral/Beauty Point
SPENCER, Peter Andrew                1st Pymble
SQUANCE, William Cyril George        3rd Mayfield
STAFFORD, Peter Mark                 13th Canberra
STAHEL, Colin                        1st Yagoona
STEPHENS, Paul Raymond               1st South Punchbowl
STREET, Malcolm John                 1st Peakhurst
SWAN, Peter                          1st Kiama
SWART, Francis                       2nd Manly
TAYLOR, Noel Alexander               1st Belmont North
THOMAS, David Calvin                 1st Warilla
THOMAS, David Victor                 3rd East Maitland (St Peter's)
THOMPSON, Stephen John               1st Seven Hills West
THOMSON, Kevin                       1st Lilli Pilli
THOMSPN, Mark Alan                   1st Glenbrook
TISCHLER, Wolfgang Michael Herman    1st Boonerah Point
TOMSETT, Peter William               1st East Ryde
WAKELING, Stephen James              1st Thirroul
WALSH, Geoffrey Russell              1st Narrabeen
WALTON, Andrew                       1st Kiama
WARDROP, Stephen Richard             2nd West Pennant Hills
WATSON, Stuart John                  1st Kingsgrove
WEATHERALL, John                     1st West Tamworth
WEBB, Steven Mark                    4th Mosman
WHITAKER, Garry Stephen              2nd Narrabeen
WILKINSON, Paul Howard               1st Clifton Gardens
WILSON, Alan Maxwell                 1st Tweed River
WOODS, Graham Allan                  2nd Wagga Wagga
WORLEDGE, Philip                     1st Turramurra
WORTHINGTON, Warren Edward           1st Concord
YORK, Alan Kenneth                   2nd Barra Brui
YOUDALE, Philip David                1st East Chatswood
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.