Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1975

ALLEN, David John                    2nd Beverly Hills
ANTHONY, John                        1st Broken Bay
APPLETON, Christopher George         1st Glenbrook
ATKINSON, David Gregory              1st Bulli
AUSTIN, Richard Ian                  1st Burwood
BAAR, Milton Morton                  1st Rose Bay
BAKER, Paul Stephen                  1st Oatley
BARDEN, Anthony Phillip              2nd Randwick (Catholic)
BARR, Milton Morton                  1st Rose Bay
BASSETT, Mark Anthony                1st Swansea
BELL, Gregory Ferguson               2nd Eastwood
BENNETTS, Ian Phillip                1st West Peakhurst
BJORKLUND, Bo Anders                 1st/2nd North Epping
BLAKE, Phillip Keith                 13th Canberra
BRADWELL, Phillip John               1st Concord
BRATTER, Philip Michael              1st Balmoral/Beauty Point
BROWN, Clinton David                 1st Hillview
BROWN, David Austin                  1st Kirrawee
BROWN, David Ian                     1st Prairievale Park
BROWN, Robert Stuart                 1st Wiley Park
BROWNE, Garry                        3rd Rose Bay (Judean)
BUNTON, Stephen Wesley               1st Taren Point
CADDY, Graeme Colin                  1st West Lake Macquarie
CADY, Raymond Peter                  1st Goulburn
CAMPBELL, David Andrew               1st Corrimal
CAREY, Mark David                    1st North Ku-ring-gai
CASEY, John Alexander                8th Canberra
CATER, David Ian                     1st Wallsend
COENRAADS, Robert Raymond            1st Belrose
COLLINS, Steven                      1st Belmont North
CONRADE, Charles                     1st North Engadine
COOPER, John Trevor                  1st Broken Bay
COWLEY, Neil                         1st Carlingford
CRAWFORD, Francis Patrick            1st Swansea
CRONIN, Martin John                  1st Swansea
DAY, Ken Bruce                       2nd Chester Hill (St Columbas)
DENNIS, Stephen John                 1st Parramatta
DOMASHENZ, Philip                    1st Mt Pleasant
DUCKHAM, Anthony John                1st Oatley Bay
DUNBAR, Warren Richard               1st Concord
ELLIOTT, Peter Charles               2nd North Epping
ELWORTHY, Ian Arthur                 5th Albury (St David's)
EVANS, Christopher Vincent           1st Green Valley
FALK, Simon                          1st South Turramurra
FENSOM, Trevor Edward                2nd Yagoona
FERNIE, Mark Howard                  1st Wallsend
FINDLAY, Dougal                      1st Corrimal
FORD, Peter Andrew                   1st Woolgoolga
FOSTER, Donald Frederick             1st Wyong
GAFFNEY, Mark                        1st Hazelbrook
GATT, Emmanuel Richard               1st Belmont North
GOLDBERG, Jerome Alon                3rd Rose Bay (Judean)
GOLDMAN, Richard                     3rd Rose Bay (Judean)
GOODALL, Warren                      1st Warilla
GOODWIN, Malcolm                     1st Hazelbrook
GOVEY, John Reginald                 1st Belfield
GRAHAM, Robert William               1st Cardiff
HALL, Bryan William                  1st Broken Bay
HARDING, Gregory Keith               1st Woolgoolga
HARRINGTON, Lloyd                    1st North Ku-ring-gai
HART, David Ian                      1st Balgownie
HEALY, John Killian                  1st Tuggerah Lakes
HEFFERNAN, Robert John               2nd Yagoona
HENNESSY, Michael Francis            2nd Ashfield (Catholic)
HERRING, Phillip James               1st Campsie
HESLEWOOD, Richard Laurance          1st Hurstville Grove
HINES, Mark Bruce                    1st Warilla
HINES, Peter James                   1st Warilla
JAGO, Graham Peter                   2nd Canterbury (St Paul's)
JAMES, Peter                         1st Oatley
JARMAN, Ronald                       1st North Epping
JENKINS, David William               1st Wyong
JONES, Gary                          1st McCallums Hill
JONES, Paul                          2nd Yagoona
KALAMAE, Sulev                       9th Sydney
KAYE, Peter                          2nd Summer Hill
KEARNEY, Steven                      2nd Randwick (Catholic)
KEEFE, Lawrence Phillip              1st East Chatswood
KERSHAW, Robert Grahame              2nd Peakhurst
KNELLER, Allan Graham                1st Gymea Bay
KRASS, Warren                        3rd Rose Bay (Judean)
LADE, Douglas                        2nd Beecroft
LAHEY, Richard Delpratt              4th Mosman
LANDEL, Ian Young                    1st St Marys
LANG, Ian Douglas                    1st Dubbo
LEACH, Tony John                     1st Wallsend
LEE, Peter John                      1st North Rocks
LEES, Norman Paul                    1st Mt Druitt/Colyton
LONDON, Michael                      1st Ramsgate
MADDEN, Christopher Raymond          1st Connells Bay
MASON, Scott Andrew                  1st Condell Park
MAYBLOM, Desmond Allan               1st Belrose
MCINTOSH, Leslie                     1st Corrimal
MCMANUS, Ian                         1st Gymea Bay
MIDGLEY, Stuart                      1st North Engadine
MIKULA, Honza Gregory                13th Canberra
MONTGOMERY, William                  1st Edgecliff
MORISON, Robert Bruce                1st Green Point
MURRAY, Warren James                 1st Windang
NEILL, Roger Andrew                  2nd Tuggerah Lakes
NEYLE, Mark Barry                    1st North Engadine
NICHOL, Shane                        1st Frenchs Forest
NOUD, Antony                         Singleton
O'DONOVAN, John                      1st Hughes
O'KEEFE, Paul Brian                  1st Belmont North
OWEN, Michael Peter                  1st Blakehurst
OWEN, Philip                         1st Gymea Bay
PATTEMORE, Kenneth John              1st Asquith
PAXTON, Michael Colin                1st Lilli Pilli
PAYNE, Richard Haydn                 1st Kotara
PLATT, Allan Douglas                 1st Orange
POWELL, James Francis                4th Mosman
PRENTICE, Mark Lindsay               2nd Eastwood
PRESS, Gregory                       1st Frenchs Forest
PROCTER, Lance John                  4th Parramatta
RENDELL, Allan Gordon                1st Hurstville
ROOKE, Anthony Philip                2nd Beverly Hills
RUSSELL, Stephen Frank Paul          2nd Randwick (Catholic)
RYAN, Warren                         1st Sefton
SARELIUS, Carl Allen                 1st Concord
SCANLON, Ross Keith                  1st Belrose
SCHWERTFEGER, Luke David             1st Wallsend
SCOTT, Digby Huntly                  1st Wollongong
SIMMONS, Scott Gordon                1st Oatley
SKILTON, Ian Bruce                   1st Cardiff
SLOAN, Terry Howard                  1st Goulburn
SMITH, Wayne Raymond                 1st South Punchbowl
SMITHSON, Geoffrey Alan              1st Kingsway
SPARKS, Norman Christopher           1st Parramatta
STAINLAY, Graeme Colin               2nd Beverly Hills
STELLER, Gary William                2nd North Epping
STONESTREET, John Harold             1st Dubbo
SWIFT, Alan Board                    1st Red Hill
TEAGUE, Adrian John                  1st Turramurra
THOMAS, Lindsay Bryant               1st Warilla
VINING, Mark John                    2nd Beverly Hills
WALMSLEY, Stephen                    1st Denistone East
WARNER, Kevin Lloyd                  1st Berkeley
WHITEMAN, Michael Victor             1st West Epping
WIGENS, Peter John                   1st Kyle Bay
WILSON, Graham Peter                 2nd Chester Hill (St Columbas)
WINDSOR, Timothy Noel                1st Hillview
WOODEN, Geoffrey Roy                 1st Prairievale Park
WYBREW, Bruce                        1st Narwee
WYBREW, Bruce Richard                1st Narwee
WYNN, David Gordon                   1st Mt Pleasant
YATES, Keith Geoffrey                1st Kotara
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.