Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1977

ADAMS, Peter                         2nd Eastwood
ALLEN, Andrew Stearn                 4th Mosman
ANGUS, James Scott                   1st Cardiff
ANTHONEY, Glenn Ernest               3rd North Ryde
ARCHBOLD, Kevin Harold               1st Austinmer
ATKINSON, Mark Andrew                2nd Parramatta (St John's)
BAGUST, Wayne William                2nd Mortdale
BANKS, Mark Conrad                   1st Holroyd West
BARLOW, David Moore                  1st Broken Bay
BARNES, Peter Edward                 1st Hurstville Grove
BASSFORD, David Wayne                1st Gymea
BATT, Michelle Robyn                 1st Yaralla
BAYLISS, Brett Donald                1st North Turramurra
BECKER, Michael John                 2nd Canterbury (St Paul's)
BELL, Anthony                        2nd Eastwood
BEVERIDGE, Ronald John               1st Cessnock
BLACKWELL, Peter                     1st Cessnock
BLADES, John Thomas                  1st Greenwich
BLAKEMORE, Paul Anthony              3rd East Maitland (St Peter's)
BORRILL, Geoffrey Warren             1st Woolooware
BRACK, Wayne Douglas                 1st Erina Heights
BRADING, Stephen Vincent             1st Pymble
BRADLEY, Jeffrey                     2nd Berala
BRAMELD, John                        1st Greenwich
BROOKS, John                         1st Ginninderra
BROWN, Peter Alan                    1st Kingsway
BROWN, Roger Alan                    1st Holroyd
BROWN, Wayne Carlisle                1st Kirrawee
BURGESS, Matthew Scott               1st Prairievale Park
BUSHELL, Rellee                      2nd Richmond
BUTLER, Anthony Leighton             1st Dolls Point
BUTT, John Robert                    1st Holroyd South
CAMPBELL, Glenn Aitken               1st Corrimal
CANSDELL, Greg                       3rd North Ryde
CANTLE, Ian Lyall                    2nd West Pennant Hills
CARBON, Frank Joseph                 1st Balmain
CAREY, David                         1st Kotara
CAREY, Ian                           1st Greenwich
CARROLL, Thomas Joseph               1st Sefton
CHAPMAN, Andrew Stephen              Warrigal
CHRISTIE, Dell Clinton               2nd Glenbrook
CHURCH, John Andrew                  6th Hamilton (Scottish)
CLARK, Paul                          3rd/4th Kensington
CLEASBY, Paul Alexander              1st Hurstville
CLEMENTS, Rosemary Anne              1st West Epping
COLEMAN, Edward James                1st Beverly Hills
COLLON, John Raymond                 2nd Green Valley
COOPER, Bruce Alexander              1st Port Hunter
COWIE, Dale Christopher              2nd Earlwood
CRAPP, Gregory John                  1st Granville
CREIGHTON-GAUNT, Mark Andrew         Warrigal
CROSS, David James                   2nd Green Valley
CURTIS, David                        2nd Beverly Hills
DANCASTER, Ian Douglas               1st Allambie Heights
DARWELL, Stephen William             2nd Roseville
DERRIMAN, Mark David John            1st Balmain
ELLICOTT, Clinton Harry              1st Peakhurst
EVANS, Craig Ivor                    1st Griffith
FENTON, Drew Robin                   3rd Broken Hill
FLETCHER, Robert Bruce               1st Griffith
FLINTER, David Ewen                  1st North Turramurra
FOLEY, Peter John                    1st Lugarno
FOSTER, Mark Wayne                   5th Pennant Hills
FOX, Timothy Paul                    1st Sefton
GALLAGHER, Anthony                   5th Seven Hills
GARDNER, Bruce Leslie                1st Oyster Bay
GLEESON, Grant Norman                1st Sefton
GOLDSMITH, Gregory                   1st Holroyd West
GORDON, Gregory                      1st Oatley West
GOSBY, Helen Elizabeth               1st Yaralla
GOW, Alexander                       1st Oyster Bay
GRABS, Frank Klaus                   2nd Normanhurst
GRADY, Mark Stephen                  1st Punchbowl
GRANT, Robert Allan                  1st Meadowbank
GREENWOOD, Ian Kenneth               1st South Punchbowl
GRIFFITHS, Phillip                   1st West Willoughby
GROOM, Richard Martin                1st Sefton
HABERFIELD, Brian Leslie             1st Albury
HARVEY, Mark                         2nd Beecroft
HAYES, Philip Anthony                4th Strathfield
HENRY, Christopher Ian               5th Albury (St David's)
HOLMES, Peter Charles                1st Mount Pleasant
HOPLEY, David Michael                1st Kingsway
HUMPHREYS, Michael Joseph            2nd East Maitland
JACKSON, Owen Leslie                 1st Gymea
JAGO, Gregory Alan                   2nd Canterbury (St Paul's)
JENKINS, Alan Raymond                Endeavour
JOHNS, Brian William                 1st Lake Burley Griffin
KAY, Stephen Geoffrey                1st Burns Bay
KEEVERS, Robert Paul                 1st Beverly Hills
KING, Ian Paul                       Maitland
KNOCK, David John                    1st Campsie
KOHN, Michael Richard                3rd/4th Kensington
LACHLAN, Stuart Peter                3rd Broken Hill
LAKE, Ian                            1st Ginninderra
LAMB, Peter                          1st Gymea
LARKIN, Graeme John                  3rd Wagga Wagga
LEAHY, John William                  3rd East Maitland (St Peter's)
LELARGE, Paul George                 2nd North Epping
LENNON, Bruce John                   1st Wagga Wagga
LESLIE, Scott Philip                 1st Woronora
LEVY, Ronald David                   1st Mt Ainslie
LEWIS, Brett Farley                  1st Port Hunter
LINQUIST, Phillip Arthur Wirth       2nd Barra Brui
LONG, Geoffrey Brian                 4th Mosman
LOVERIDGE, Peter Damien              1st Holroyd
MACDONALD, Seidre Edith              4th Wollongong
MACKEY, Ian Brian                    1st Gosford
MADDEN, Russell Francis              5th Pennant Hills
MAIN, David Lindsay                  1st Cessnock
MANZO, Steven Leslie                 1st Kings Bay
MARKS, Kirk Frederick                2nd Armidale
MARSHALL, Lynette                    1st Ramsgate
MARSHALL, Peter Edward               1st Oyster Bay
MCCARTHY, Donald                     1st West Epping
MCCORMICK, Vincent Morris            1st Holroyd South
MCFADYEN, Peter Robert               1st Oatley
MCKINLEY, Anthony James              1st Concord
MILLERICK, Gordon Wayne              1st Bossley Park
MILLS, Stuart Reginald               2nd Penshurst
MILNE, Nicholas James                1st East Roseville
MILSTED, Gary Keith                  1st Collaroy Plateau
MOGLIA, Rodney John                  1st Tumut
MOURITSEN, Carl                      2nd Chester Hill (St Columbas)
MURPHY, Lawrence Patrick             1st Holroyd West
NEY, Wayne John                      1st Sefton
NICHOLLS, Stephen Clifford           1st Yaralla
NOLAN, Steven                        2nd Green Valley
NORTON, Michael                      2nd Berala
NUPIER, Grant Leslie                 1st Oyster Bay
O'REGAN, Stephen Allan               1st Dolls Point
PAPALLO, Chris                       3rd North Ryde
PARISH, Mitchell Nash                2nd Peakhurst
PATTEN, Keith John                   1st Griffith
PAULE, Kevin John                    1st Stromlo Forest
PAYNE, Alexander James               2nd Fairfield
PAYNE, Peter                         1st Kotara
PECK, Raymond John                   1st Holroyd South
PILZ, Christopher Ashton             4th Mosman
PITTAWAY, Ian                        1st Gymea Bay
PLUIMERS, Henry                      1st Balgownie
POTTS, Lindsay Kenneth               1st Yagoona
PROUDLEY, Robert                     Warrigal
PYKE, Jonathon Henry                 1st Roseville
QUINLAN, Peter                       1st Campsie
RANDLE, Mark Warren                  1st Taree
RANN, David Robert                   1st Pymble
REECE, David Harold                  1st Kotara
RHODES, Heather June                 Warrigal
RICHARDSON, Andrew Donald            1st Cronulla
RIDGE, David John                    2nd Berala
RILEY, Brett                         1st East Hills
ROACH, Stephen                       3rd East Maitland (St Peter's)
ROBERTS, Collin                      3rd North Ryde
ROBERTS, Martin John                 1st North Curl Curl
ROBERTS, Paul Raymond                2nd Glenbrook
ROBERTSON, Stran Douglas             1st Wentworthville
ROBINSON, Kathryn                    1st Garran
ROBOTHAM, Trevor Colin               1st Renown Park
RODGERS-FALK, Joseph                 5th Seven Hills
RUSSELL, Peter James                 2nd Canterbury (St Paul's)
RYDER, Neil Bradley                  2nd Caringbah
SAYWELL, Gregory John                Balgownie
SCANLAN, Paul                        2nd Green Valley
SCHOFIELD, Peter Robert              5th Pennant Hills
SCHYDLO, Peter Eric                  1st Sefton
SEALE, Ross Kingsley                 2nd Beverly Hills
SECKOLD, Christopher                 2nd Sutherland (ARMCO)
SKERRITT, John Howard                2nd West Epping
SMITH, Bernard                       1st West Epping
SMITH, Dale Francis                  1st Griffith
SMITH, Grattan Hugh                  1st West Epping
SMITH, Paul Gerrard                  1st Swansea
SMITH, Steven Heugh                  1st Kotara
SOLMAN, Neil Rodney                  1st Wyong
STARK, Graeme Alan                   1st Prairievale Park
STEPHENS, Philip Duncan              1st Wollstonecraft/North Sydney
STEVENS, John William                1st Kingsway
SZYSZ, Kevin Michael                 1st Balgownie
THOMAS, Mark Ian                     1st Lugarno
THOMPSON, Scott David                1st Yaralla
UNDERWOOD, David William             1st Parramatta
UNMACK, Graeme                       2nd Beecroft
VALLIS, Mitchell Jon                 3rd North Ryde
VIDLER, Ian James                    1st Holroyd
WALKER, Glen Russell                 1st Holroyd West
WALTERS, Barry John                  1st Hurstville Grove
WARDALE, Susan Margaret              1st South Punchbowl
WASHBOURNE, Peter                    1st Berkeley
WEBB, Maxwell James                  1st Punchbowl
WEISE, Stephen Laurence              1st Meadowbank
WELSH, Christopher John              1st Kingsway
WELSMAN, Kathryn Anne                1st Belmont
WILKIN, Geoffrey John                1st Helensburgh
WILLIAMS, David Allan                1st Coffs Harbour
WORTHINGTON, Geoffrey Paul           7th Albury
YOUNG, John Andrew                   1st Albury
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.