Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1978

ADAMS, Francis James 1st Belmont
AITKEN, Helen Myree 2nd Port Macquarie
ANDERSON, Ross Alexande 1st Capital Hill
APPERLEY, Simon Hugh 1st Lugarno
ARCHBOLD, Garry Brett 1st Peel
ARCHER, Robert Michael 1st Middle Harbour
BALLANTYNE, Martin 3rd Mortdale
BARLOW, Gregory James 1st North Revesby
BARNETT, Anthony David 2nd Roseville
BEARD, Bruce James Dooral
BENNETT, Paul 1st Oatley West
BENTLEY, Christopher Noel 1st Gymea
BEVERLY, Craig Richard 2nd Gordon
BIELEFELD, Stephen Andrew 1st Peel
BLANCH, Peter Allen 1st Valentine
BLOUKOS, Neoklis 2nd Canterbury (St Paul's)
BLUNDEN, Ross Charles 1st West Como
BLYDE, James Christopher 2nd Panania
BOULTON, Andrew Alexander 3rd Hurstville
BOWERMAN, David James 1st Cardiff
BRADLEY, John William 3rd North Ryde
BRENNAN, Gary John 1st Griffith
BROWN, Bruce Dudley 1st Granville
BUCKLEY, Keith Wayne 1st Yagoona
BURFORD, Tracy 1st Holroyd
BURGESS, Gilbert Ian 1st Prairievale Park
BURKE, Phillip John 1st Revesby
BUTLER, Gregory Scott 1st Narwee
BYERS, Malcolm John 1st Oatley
CABBAN, Ian Scott 4th Wollongong
CANT, David William Maitland
CASEY, Mark 1st Oyster Bay
CHAPPLE, Lance Andrew 1st Granville
CHUBB, Peter John 1st Glenorie
CLANCY, Philip John 5th Seven Hills
COOK, Geoffrey Lawrence 1st Oatley Bay
CORDERY, Geoffrey Robert 1st Collaroy Plateau
CORNELIUS, Graham William 1st Albury
CORNFORD, David Keith 1st Berowra
CRAWFORD, Robin Anne 1st West Epping
DAVIS, Phillip John 1st Dolls Point
DERLEY, Peter Leonard 1st West Como
DONALDSON, Fay Margaret 2nd Port Macquarie
DORN, Anthony Charles 1st Port Jackson
EDWARDS, Bruce Arthur 1st Lugarno
ELLIS, Barry David 2nd Caringbah
ELLIS, Stephen Shane 1st Holroyd
FINATI, Gary Joseph 1st Randwick
FINDLAY, Geoffrey Allan 1st West Como
FLETCHER, Colin 2nd Caringbah
FLINT, Leslie William 1st Finley
FOWLER, Paul Gregory 1st Gymea Bay
FREEMAN, Bernard Michael 1st Narrabeen
GABB, Geoffrey Thomas 5th Pennant Hills
GAMBLE, Grant Ian 1st Edgeworth
GEDDES, Jonathan James 1st Shiprock
GIBBON, Craig Wishart 1st Prairievale Park
GOLDRICK, Robyn Lesley 1st West Willoughby
GOLDRICK, Vincent John 4th Mosman
GORDON, Allan Anthony 1st Merewether
GORDON, Phillip 1st Granville
GOULD, Ian Ronald South Illawarra
GRAYSON, Scott 1st Carlingford
GRIFFITH, Scott 1st Tambourine Bay
GWATKIN, Craig Cecil 1st South Punchbowl
HAPGOOD, Robert Stephen 1st Belfield
HARRIES, Neal Raymond 1st Hurstville Grove
HATTON, John David 1st Huskisson
HAY-HENDRY, Ross 1st Revesby
HAYWARD, Geoffrey Raymond 2nd Canterbury (St Paul's)
HENDERSON, Craig Geoffrey 1st Berowra
HICKS, Murray Ross 3rd Panania
HILL, Steven James 1st Ashbury
HILLYARD, Steven George 1st West Willoughby
HODGSON, Nicholas 2nd Normanhurst
HOGAN, Peter Damien 1st Muswellbrook
HOGARTH, Graham 1st Griffith
HOGNO, Allan Francis 1st Griffith
HOOTON, Catherine 1st Woy Woy
HUGHES, Wayne Rees 1st Broken Bay
HUTCHEON, Graham 1st Yagoona
JACKSON, Alan Ronald 1st Kandos
JACKSON, Hugh 1st Griffith
JACKSON, Lynne 1st Holroyd
JACKSON, Mark 1st Sefton
JENKINS, Bret Roy 1st Muswellbrook
JENKINS, Steven Craig 1st Wyong
JOHNS, Suzanne Therese Katherine 1st Loftus
JOHNSON, David Rodney 1st Allambie Heights
JOHNSTONE, David Seaman 2nd Coogee
JONES, Peter Bruce 2nd Normanhurst
KANGRO, Paul Egon 1st West Willoughby
KAY, Robert 1st Burns Bay
KERKHOFF, William Glen 1st Valentine
KERR, David John 1st Caringbah North
KING, David Philip 1st Broken Bay
KING, Edward Paul 1st Cardiff
LACEY, Ian George 1st Kotara
LANCASHIRE, Boyd 3rd North Ryde
LANGDON, Christopher John 3rd Ashfield
LARKINS, William Anthony 1st Tambourine Bay
LAWRENCE, Mark William 1st Banksia
LEACH, Shane Thomas 1st Wallsend
LEVER, Janine Patricia 1st West Willoughby
LITTLE, Ian Noel 1st Cronulla
LUCAS, Malcolm Charles 1st Punchbowl
LUFF, Rodd Mitchell 1st Banksia
LYONS, Jonathan Thomas 2nd Glenbrook
MABBUTT, James Edward 1st Banksia
MACDONALD, Deirdre Edith 4th Wollongong
MACKAY, Richard Gordon 1st Middle Harbour
MACKEY, Christopher Thomas 1st Griffith
MADDEN, Dale Lincoln 5th Pennant Hills
MASON, Julie Ann 1st Howlong
MASON, Leroy 2nd Yagoona
MAXTED, Trevor Graham 3rd North Ryde
MCCLINTOCK, Sean Anthony 1st Loftus
MCDONALD, Graham John 1st Wyong
MCMILLAN, Geoffrey William 1st Hurstville Grove
MESSERVY, Ian George 7th Albury
MOORE, Robert Stephen 5th Seven Hills
MORGAN, Mark Anthony 1st Cammeray/Neutral Bay
MOSES, Deborah Elizabeth 3rd Rose Bay (Judean)
MOTT, Peter Allan 1st Griffith
MUELLER, Barbara 1st Bradbury
MURDOCH, Campbell Alexander 1st Wahroonga
MURPHY, Gerard Francis 1st Holroyd South
O'BRIEN, Steven Gregory 1st Padstow
PATERSON, Gavin Charles 1st Albury
PEAK, Jonathan Richard 1st Gymea Bay
PETERS, Mark Stephen 1st Lugarno
PICKLES, David Harold 1st Cessnock
PINNOCK, Richard 1st Meadowbank
PIPPARD, Adrian Francis 1st Burns Bay
PLUMLEY, Robert 1st Berowra
POOLE, Michael Arthur 1st Kenthurst
POWELL, Frederick William 1st Dolls Point
PRANGNELL, Jonathan Mark 1st Corrimal
PURNELL, Roderick Leslie 1st Pymble
RAMSAY, Damon Scott 3rd Broken Hill
RAY, Stephen George 1st St Marys
RICHARDSON, Peter 1st Swansea
RICHMOND, Owen Peter 1st Castle Hill
RIVERO, Ernest 1st South Coogee
ROBB, Colin Stuart 1st Sefton
ROBINSON, Colin Ronald 2nd Caringbah
ROPER, Kenneth John 1st Shiprock
RYAN, Phillip 1st Condell Park
SANDS, Stephen 1st Miller
SCOTT, Nicholas Roland 1st Cheltenham
SHELDON, Mark Andrew 1st Wallsend
SIMPSON, Ken 3rd Wagga Wagga
SMART, Craig Raymond 1st Nepean
SMITH, Brian Robert 1st West Willoughby
SMITH, Carl 1st Asquith
SMITH, Gregory Keith 1st Banksia
SMITH, Stephen Gerard 1st Holroyd South
SMITH, Therese Margaret 1st Holroyd South
SOUTER, Brett David 4th Wollongong
SPENCER, Warren John 1st Hurstville Grove
STANDFIELD, Gregory William 1st Dolls Point
STARLING, Wayne George 5th Seven Hills
STEPHENS, David Ian 1st West Willoughby
SUCKER, Graeme Bruce Maitland
SUPPLE, Grant Andrew 3rd Broken Hill
SWEENEY, Peter Grant 3rd Mortdale
SZANTO, Frank Joseph 5th Pennant Hills
TABELL, Colin John 1st Frenchs Forest
TAYLOR, Annmarie 1st Loftus
THOMAS, Peter John 1st Lugarno
TIVEY, Gregory John 1st Collaroy Plateau
TONER, Neil Thomas 2nd Caringbah
TROWBRIDGE, David Neville 1st East Roseville
VAN DONK, Christine 1st Woy Woy
VISAGIE, Anthony Lucas 1st Shiprock
VOORN, Paul Graeme Coffs Harbour
WAGNER, John 2nd Caringbah
WALKER, Brad David 1st Holroyd West
WALKER, Jonathan 1st Berowra
WARDLAW, Frank Steven 1st Holroyd West
WARREN, Geoffrey John 1st Narwee
WATSON, Peter David 2nd Beverly Hills
WEISMANTEL, Graham Richard 1st Meadowbank
WESTERHOF, Bob Martin 1st Gymea Bay
WHITE, Ian John 3rd Mortdale
WILCOX, Nathan 1st Oatley West
WILKIN, Andrew Kenneth 1st Helensburgh
WILLIAMS, Alan Charles 1st Kingsway
WILLIAMS, James Robert Coffs Harbour
WILSON, James Kenneth 1st Sefton
WOODHOUSE, Benjamin 1st Oatley West
WOOLLEY, Peter Shane 4th Mosman
WYNN, Geoffrey Kenneth 1st Connells Bay
YOUNG, Mary Linda 2nd Port Macquarie
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.