Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1979

ABRAHAM, Craig Alan                  1st Turramurra
ALEXANDER, Andrew William            1st North Tamworth
ALLNUT, Denny                        3rd Ryde
ANDERSON, Brian Donald               1st Kotara
ATKINS, Susan                        1st Broken Bay
ATTARD, Joseph Victor                2nd Canterbury (St Paul's)
ATTEWELL, Colin                      1st Austinmer
AUSTIN, Colin James                  1st Nepean
BABICCI, Glen                        1st Mona Vale
BANNERMAN, Ross John                 1st South Punchbowl
BARKER, Paul                         1st Marsfield
BARNES, Richard David                2nd Gordon
BENNETT, Ian William                 1st Penshurst
BESSER, Peter Heinz                  3rd/4th Kensington
BIRD, Robert Richard Henry           1st Sefton
BLAKE, Anne-Marie                    1st Clovelly
BLAKENEY, Peter Edward               1st Thirroul
BOOK, Martyn David                   1st West Epping
BOOTH, Richard David                 1st Frenchs Forest
BOYCE, Rodney Wayne                  South Illawarra
BRENNAN, Donna Maree                 2nd Green Valley
BRENNAN, Robert John                 1st Nepean
BRESNAHAN, Michael John              1st Sefton
BRINGOLF, Guy Charles Peter          3rd Thornleigh
BRUCE, Alan John                     4th Mosman
BRUCE, John Lennon                   3rd Wagga Wagga
BUFFINTON, Gary Donald               1st Mt Ainslie
BURKE, Ian                           1st Revesby
BURNARD, David Martin                1st Valentine
CALDERWOOD, Bruce Robert             Kurri Kurri
CARRATT, Yvonne Leslie               2nd Green Valley
CHADWICK, Ian Scott                  1st North Turramurra
CHAMPION, Andrew Phillip             1st Albury
CHAPPLE, Graham                      1st Bulli
CLARK, Kenneth John                  1st Balgownie
CORDATO, Paul Edward                 3rd/4th Kensington
COWAN, Paul Francis                  2nd Caringbah
COWIE, Barbara Jane                  1st Bulli
CULL, Matthew                        1st Turramurra
DANIELS, Lee Grant                   1st Hillview
DANIELS, Peter Douglas               1st Hillview
DERRIMAN, David Charles              1st Balmain
DERWIN, Anthony Walton               1st Kenthurst
DESOE, Christopher Gabor             1st North Turramurra
DINNEEN, Shannon Joseph              1st Port Jackson
DORAN, Peter John                    2nd Roseville
DRAKE, Philip Robert                 1st Mt Ainslie
DUNAND, Alain James                  1st Hurstville Grove
EAMES, Elaine                        1st Sefton
EDE, Antony James                    2nd Mortdale
EINSPINNER, Mark Henrix              2nd Roseville
FARRELLY, Jeanette Deborah           1st Howlong
FIELDER, Peter Rodney                1st Kyle Bay
FISHER, Mark Anthony                 4th Wollongong
FISHER, Paul                         4th Wollongong
FLANDERS, Murray Douglas             1st Narwee
FOOTE, Paul Gregory                  1st West Como
FORBES, Anna Kate                    4th Wollongong
FOSTER, Ian Louis George             5th Pennant Hills
GALBRAITH, Brian David               1st Concord
GALBRAITH, Michael Russell           4th Mosman
GALLOWAY, Tony Glen                  1st North Turramurra
GARNHAM, Bruce                       1st Valentine
GEORGE, Mark Phillip                 2nd Green Valley
GIBSON, Janelle Myrie                1st Epping
GOLDSMITH, Jacqui Kim                2nd Green Valley
GRANT, Gary Jay                      1st Castle Hill
GUASCOINE, Phillip                   1st Holbrook
GWYNN-JONES, David Thomas            1st Garran
HALLIDAY, Gregory                    3rd Coogee (St Nicolas)
HAMILTON, Stephen                    2nd Berala
HAYWOOD, Bruce Philip                Tablelands
HEARNE, Andrew Charles               1st Turramurra
HEUSZ, Stephen George                1st Edgeworth
HILL, Stephen                        1st Castle Hill
HINDER, Martin Llewlyn               1st Balgownie
HOLDEN, Bryson Campbell              1st Garran
HOLLINGSHED, Glen Anthony            1st Cardiff
JAMES, Craig Dean                    1st Turramurra
JARMAN, Robert                       1st North Epping
JEFFCOAT, Joanne                     1st Helensburgh
JOGO, Brian Gary                     2nd Canterbury (St Paul's)
JOHNSON, Gary Michael                3rd/4th Kensington
JONES, Kevin Raymond                 Lones
JONES, Lindsay Edward                1st Lansdowne
JONES, Timothy Brian Standen         4th Mosman
JOSLING, Debbie Elizabeth            2nd Green Valley
KEBBLEWHIST, Stephen Mark            1st Banksia
KEMP, Julie Ann                      2nd Green Valley
KENNEDY, Bruce John                  1st Penshurst
LALAS, Grant Stephen                 1st South Coogee
LAMB, Robert George                  1st Hurstville Grove
LAMB, Shelagh Anne                   1st Mt St Thomas
LANGSFORD, Brenton Royce             3rd Broken Hill
LEWIS, Scott Kings Ley               1st Lambton
LOWE, Bradley Mark                   1st Yagoona
MACDONALD, Allen Clyde               2nd Caringbah
MARCZAN, Peter John                  South Illawarra
MAUGHAN, Robyn                       1st Mt St Thomas
MCDOWELL, Darry; Wayne               1st Point Clare
MCEWAN, Lindsay Craig                3rd North Ryde
MCGRATH, Peter                       1st Wallsend
MCROBERT, James                      1st Middle Harbour
MERRIOTT, Anthony Paul               4th Mosman
MONDS, Dennis Anthony                1st Banksia
MOORE, Glenn                         2nd Richmond
MOORE, Peter Damien Nicholas         4th Mosman
MORAZA, Michael Patrick              1st North Turramurra
MOSES, Stuart Stanley                1st Gymea
MULLALY, Paul Edward                 1st Sefton
NEEDS, Kim Maree                     1st South Wallsend
NICHOLLS, Richard Ian                1st Yaralla
NUSKE, Ross Walter                   1st Figtree
NYE, Mark Stafford                   3rd Wagga Wagga
O'CARROLL, Catherine Marea           1st South Punchbowl
O'DONNELL, Michael Gerard            1st Tambourine Bay
OLIVER, Wynetta Joy                  1st Banksia
OWEN, Dawn                           1st Helensburgh
OWEN, Karen Deborah                  1st Helensburgh
PARRATT, John Robert                 1st Oatley
PHILLIPS, David Ross                 Earlwood
PHILLIPS, Graeme Kenneth             1st Garran
PINK, Joanne Menzies                 1st Frenchs Forest
PORTER, Stephen                      2nd Berala
POTTER, Russell James 1st Penshurst
POTTS, Malcolm                       2nd Chester Hill (St Columbas)
POUND, Graham Robert                 2nd Canterbury (St Paul's)
PRICTER, Steven                      Kahibah
PRYOR, Wayne Edward Norton           1st/2nd West Killara
RAMSAY, Lynne Margaret               1st Banksia
RANKIN, Kerrie Lee                   1st Thirroul
REA, Michaela Suzanne                1st Banksia
READ, Wayne Andres                   2nd Berala
REGAN, Barry                         1st Carlingford
RENNIE, Neil                         1st Wagga Wagga
REYNOLDS, Nicolas Edwin              1st Bungaroo
RICHARDS, Glenn Robert               1st Wallsend
RILEY, Kenneth John                  1st Yaralla
RITCHIE, Craig                       3rd Ryde
ROBINSON, Janet Ann                  1st Garran
ROGERS, Warren James                 1st Gymea
ROSS, David Alexander                1st Wentworthville
ROSS-GOWAN, Ian Michael              Kurri Kurri
ROSS-GOWAN, Simon James              Kurri Kurri
RUBIOLO, Mark Louise                 2nd Beverly Hills
RUSSELL, Ian James                   3rd Mortdale
RYAN, Craig Victor                   1st Oatley Bay
RYAN, Keith Maxwell                  1st Oatley
SAUNDERS, Glyn                       Lones
SCHWERTFEGER, Carl James             1st Wallsend
SCOTT, Graeme Leslie                 2nd Chester Hill (St Columbas)
SHELDON, Scott Douglas               1st Wallsend
SHEPPARD, George                     1st Mona Vale
SHIRES, Ricki Steven                 2nd Narrabeen
SILVA, Alan Grant Lance              2nd Caringbah
SIMPSON, David Ian                   1st Epping
SINFIELD, Warwick John               1st Badgerys Creek
SMART, Ian Clifford                  1st Nepean
SMART, Stephen John                  1st St Ives
SMITH, Catherine Anne                1st West Epping
SMITH, Colin Jeffrey                 1st Burraneer
SMITH, Melinda Rose                  1st West Willoughby
SMITH, Peter Rodney                  1st West Epping
SMITH, Wayne Stewart                 1st Kotara
SMITHERS, Julie Anne                 1st North Epping
SNAPE, Shane                         1st Wallsend
STANLEY, Kim Nguyen                  1st Wahroonga
STELLER, Derek                       5th Pennant Hills
STEPTO, Tanya                        1st Penshurst
SUMMERSBEE, Christopher              3rd Thornleigh
SYLVESTER, John Scott                1st Wallsend
TAIT, Geoffrey John                  1st Swansea
THOMPSON, Diane Elizabeth            1st Yaralla
THOMSON, Gregory Stevens             1st North Turramurra
THORNTON, Douglas Melford            2nd Roseville
UEBEL, Keith George                  1st West Peakhurst
VAN RIJN, Derek Anthony              1st Glenorie
VOSS, John David                     1st Hurstville Grove
WALKER, Richard James                1st Middle Harbour
WANDERS, Wayne Robert                1st Sefton
WARD, Peter Neville                  1st Kotara
WARN, Geoffrey Allan                 4th Wollongong
WEISS, Robert Eric                   3rd Rose Bay (Judean)
WILCOCK, Brian                       1st Bulli
WILLIAMSON, Craig John               1st Oatley
WILSON, Andrew James                 1st Wollstonecraft/North Sydney
WILSON, Craig                        3rd Ryde
WILSON, Ian                          2nd Belmont
WITHERBY, Angus Wakefield            1st Gordon
WOOD, Shane Robert                   Tablelands
WOODHALL, Steven                     1st Castle Hill
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.