Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1980

AIKMAN, Stuart Alexander             2nd Roseville
AITCHISON, Michael Lloyd             1st Narwee
ALLEN, Gregory John                  Kurri Kurri
ALLEN, Jane Miriam                   1st Narromine
ARNOLD, Scott Evan                   1st Baulkham Hills
ASHTON, Philip Russell               1st Lansdowne
ASPINALL, Philip Craig               1st North Epping
AUBIN, Raoul Stirling Mariee         1st North Epping
BARBER, Stephen John                 1st Thirroul
BARDEN, David William                2nd Dubbo
BARNES, Raymond John                 1st Thirroul
BARNES, Steven Dion                  1st Turramurra
BARRON, Lance                        3rd Broken Hill
BARTRAM, Graeme                      1st Ramsgate
BASSETT, Dean                        1st Forster-Tuncurry
BEATSON, Gregory David               2nd Kogarah
BILLINGHURST, Garry John             2nd Beverly Hills
BILLINGHURST, Kerrie Ann             2nd Beverly Hills
BOWER, Bradford Laurence             1st Narrabeen
BRASIER, Simon Andrew                5th Pennant Hills
BRINGOLF, Kel Andrew                 5th Pennant Hills
BUDGE, Michael Stuart                2nd Caringbah
BURGESS, Martin Philip               East Lake Macquarie
BURTON, Cathy Ann                    1st Bulli
CALDER, Robert William               4th Mosman
CANTLON, Peter Gabriel               1st Kingsway
CARTER, Julie                        1st Woy Woy
CASEY, Glenn Philip                  1st Oyster Bay
CHLADIL, Brian Anthony               4th Mosman
CHRISTENSEN, Peter Brian             1st Garran
CHRISTIE, Robert Raymond             1st Warners Bay
CLARK, Stephen John                  1st Erina Heights
CLARKE, Judith Rebekah               2nd West Epping
CLEARY, Rodney James                 1st Katoomba
COLLINS, Gregory John                1st Hillview
COLLISS, Braden John                 1st Woronora
CONNOR, Jefferey Ian                 3rd Wagga Wagga
COOPER, Stephen James                2nd West Willoughby
COYLE, Tracey                        1st Holroyd
CROOK, Bruce John                    1st Merewether
DAISLEY, Rodney Maxwell              1st Russell Vale
DAVIES, Karen Linda                  1st Clovelly
DE CORSIE, John William              1st Dolls Point
DE GRAAFF, Judith Anne               1st Pinnacle
DEATH, David Leo                     1st Grenfell
DIGWEED, John Peter                  1st Badimara
DON, Garrie Braeme                   2nd West Willoughby
DRYBURGH, Graham George              1st Kenthurst
DUDFIELD, Peter John                 1st West Willoughby
DUNDAS, Vicki Anne                   3rd Lismore
EGGLER, Mark                         2nd West Epping
ELLIOTT, Wayne Michael               1st Orange
EMERTON, Philip                      3rd Ryde
ESSEX, Nigel John                    2nd Beverly Hills
EVANS, Robert William                1st North Epping
FARRUGIA, David Robert               1st North Turramurra
FITCH, Diane                         1st Clovelly
FRENDA, Rodney Arnold Paul           1st Gymea Bay
FROST, Wendy Elizabeth               1st North Epping
GALBRAITH, Malcolm Bruce             2nd West Willoughby
GARDNER, Ian Ross                    Belmont
GARRAWAY, Scott Malcolm              1st West Como
GODFREY, David John George           1st East Hills
GODFREY, Peter Bruce Lindsay         1st Oatley West
GOLDRICK, Karyn Laraine              1st Tambourine Bay
GREENTREE, Malcolm Grant             1st Muswellbrook
GREENWELL, Robert Alfred             1st Rose Bay
GREGORY, Jon Glenn                   1st Tumut
HABERFIELD, David Charles            Ettamogah
HAIGH, Amanda Elizabeth              1st Hurstville Grove
HAINS, Christopher Bruce             3rd Wagga Wagga
HAMMOND, Mark David                  2nd Canterbury (St Paul's)
HANCOCK, Paul Ramond                 1st Banksia
HARRIES, Bruce Roderick              2nd Kogarah
HAWKE, John Hilton                   South Illawarra
HAYES, Malcolm Robert                1st Hurstville Grove
HAYNES, Raymond Terry                1st Oatley West
HAZELGROVE, Kelvin John              1st Thirroul
HEARNE, John Edward                  1st Dundas
HILLIER, Brett Richard               1st Campsie
HOGAN, Luke Patrick                  1st Muswellbrook
HOLLE, William Keith                 1st Lilli Pilli
HOPLEY, Philip John                  1st Kingsway
HUGHES, David Clyde                  1st Narwee
HUGHES, David Warren                 1st Grays Point
HUGHES, Ross David                   1st Broken Bay
HUMPHRIES, Colin John                3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
ISBEL, Bradley John                  1st Lilli Pilli
JOHNSON, Darren Lee                  1st Thirroul
JONES, John Gregory                  1st Muswellbrook
JONES, Luke Maxwell                  1st West Como
KEATS, Ralph Andrew Lewis            4th Wollongong
KEHER, Trevor                        3rd Broken Hill
KEITH, Jeffrey Graeme                1st Dural
KENNEDY, Trevor Raymond              1st North Epping
KERKHOFF, Glenn Andrew               Belmont
KERR, Donald Tristan                 1st Blayney
KLADNIG, Adrian                      1st Tambourine Bay
KNAPTON, Karen                       1st Mt Pritchard East
KNIGHT, Shaun                        1st Mona Vale
LANCE, Gregory Brian                 1st Turramurra
LATHAM, Kerrie May                   1st Keiraville
LAUGHTON, David John                 1st Yagoona
LAWRENCE, Paul Stephen               1st Kingsway
LEWIS, Russell Norman                1st North Turramurra
LITTMAN, Suzanne                     3rd Rose Bay (Judean)
LOVE, David William                  2nd Baulkham Hills
LUCAS, Jeff                          2nd Caringbah
LUCKHURST, Fiona                     Richmond
MACGREGOR, Bruce Kearney             1st Kingsway
MACINTYRE, John Andrew               1st Cronulla
MACLACHLAN, James                    1st Long Gully
MADDEN, Peter John                   1st Hurstville Grove
MAGSON, Philip                       1st Tambourine Bay
MAHER, Gregory                       1st Baulkham Hills
MAJOOR, Roslyn Yvonne                1st West Willoughby
MANGLES, Peter                       1st Russell Vale
MARDELL, Anthony David               5th Pennant Hills
MARSH, Jonathon Edwards              1st Hurstville Grove
MARTIN, Jeffrey Leonard              1st Yaralla
MARTIN, Richard Winnington           1st Kambah
MARTIN, Sue-Anne                     1st Thirroul
MCALISTER, Vicki                     3rd Ryde
MCCARTHY, Craig Robert               1st Dundas
MCCULLAGH, Craig Clinton             South Illawarra
MCDONALD, Peter Denis                1st Waverton (SCEGS)
MCEVOY, David Christopher            1st Turramurra
MCEWAN, Malcolm William              2nd Richmond
MCINERNEY, Steven John               1st Unanderra
MCLEOD, Alison Margaret              6th Hamilton (Scottish)
MEDCALF, Louise Sonia                1st Umina
MELVILLE, Graeme John                1st Merewether
M'GEE, Denis Paul                    1st Dolls Point
MILNE, Christopher David             1st East Roseville
MILNER, John Hamilton                1st North Turramurra
MOORE, Jeffrey Wayne                 Ettamogah
MORISON, Elizabeth Annabell          1st Mt Ainslie
MORRIS, Elizabeth Jane               1st Narromine
MORRIS, Stephen Charles              1st Narromine
MORTLOCK, Andrew James               1st Yagoona
MOTTRAM, Warren Graeme               1st Dundas
MURRAY, Phillip                      1st Kandos
NASH, Mavis Jeanette                 1st Narromine
NESBITT, Wayne Barry                 1st North Revesby
NICHOLSON, Darren Keith              Belmont
NOWELL, Ross Alan                    1st North Turramurra
NUPIER, Craig John                   1st Oyster Bay
ORTNER, Ralph                        1st Mt Ainslie
OSBORNE, Andrew Edward               3rd Ryde
O'SULLIVAN, David Gregory            1st Miranda
PARISH, Joanne Mary Kathleen         1st Narrabeen
PATON, Richard Hugh                  1st Erina Heights
PHIPPS, Geoffrey Robert              1st Green Point
PICKLES, Jody                        South Illawarra
PICKNELL, Brett William              2nd Narrabeen
PIERCE, Anne Patricia                2nd Beverly Hills
POPE, Ian Fraser                     1st Baulkham Hills
POULOS, Metaxia                      1st Peel
PRATT, Rodney Christopher            1st East Hills
PRESS, Stephen Anthony               2nd Punchbowl
PUGSLEY, Robert Thomas               2nd Panania
PURCELL, Gregory James               2nd Caringbah
PURTILL, Robert                      3rd Broken Hill
RAINE, Ian Walter                    4th Mosman
RANKIN, Warren John                  1st Thirroul
RAUPACH, Kenneth James               1st Waverton (SCEGS)
REDDING, Bruce                       1st Shortland
REDEGALLI, Sergio                    1st North Epping
RICH, Phillip David                  1st Prairievale Park
ROBINSON, Diane Kaye                 1st Garran
ROLLS, Gary Alan                     1st Lilli Pilli
SCALES, Howard Fred                  1st Oxley Park
SCOTT, Paul John Lachlan             1st Lansdowne
SEARY, Jennifer Ellen                1st Hurstville Grove
SEATON, Deborah Anne                 1st Point Clare
SEWELL, Mark James                   1st Kingsway
SEWELL, Nerilie Gay                  1st/2nd West Killara
SHARP, Michael Stephen               1st Miranda
SHARPE, David Colin                  2nd West Willoughby
SHAW, Wayne Clark                    1st North Turramurra
SHAYLER, Jeanette                    1st Umina
SHEAFFE, David John                  3rd Lismore
SKEIN, Meredith                      1st Mt Ainslie
SMITH, Lynne Dianne                  1st Narrabeen
SMITHERS, Carol-Lee                  1st North Epping
SMITHERS, Laurence William           1st North Epping
SPARGO, David Anthony                1st North Turramurra
SPARKES, Hugh Gregory                1st Cardiff
STANTON, Alison Catherine            1st Keiraville
STEEL, Sandra Kay                    1st Edgeworth
STEWART, Karen Anne                  1st Collaroy Plateau
STEWART, Ross Charles                1st Granville
STILES, Elizabeth Therese            1st Miller
STOCKFORD, Vanessa Laurel            1st Wentworthville
STURGISS, Gregory John               1st Bulli
SWAN, Mark James                     1st Mona Vale
TABELL, Glen James                   1st Frenchs Forest
TARRANT, Michael Stephen             2nd Hurlstone Park
TAYLOR, Deryck John                  Belmont
THACKALL, Kay Christina              1st Oyster Bay
TINDALL, John Stanwell               3rd Randwick
TOWNSEND, Kim Wendy                  1st Penshurst
TRACY, Glenn Gerard                  1st Shiprock
TRELOAR, Steven George               Lones
TUCKER, Nicholas Geoffrey            1st Forster-Tuncurry
TULK, David John                     3rd Goulburn (St Nicholas)
TULLY, Phillip Allen                 1st Penshurst
UNSWORTH, Jillian Adele              South Illawarra
WARD, Christopher Matthew            1st Sefton
WARDROP, Jeffrey David               1st Oatley West
WASSELL, Kenneth Thomas              1st Campsie
WATKINS, Linda Jane                  6th Hamilton (Scottish)
WESTLAKE, Paul Wallace               1st Narrabeen
WESTLAKE, Vicki Patricia             1st Narrabeen
WHITING, Bruce John                  1st Shiprock
WILEY, Andrew James                  1st Mt Ainslie
WILLIAMS, Peter Roland               1st North Turramurra
WILSON, Ian Andrew                   1st Tuggerah Lakes
WILSON, Robert John                  1st Tuggerah Lakes
WINTERS, Stuart Andrew               2nd Peakhurst
WOOD, Gary Brian                     1st North Engadine
WOOLLEY, John Robert                 1st Tumut
WOOLMER, Roslyn Ann                  1st Collaroy Plateau
WORTHINGTON, Keith Alan              1st Yagoona
YOUNG, Bradford Phillip              1st East Hills
YOUNG, Mitchell Craig                1st East Hills
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.