Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1981

ABRAHAM, Ian Mitchell                1st Turramurra
ADAMS, Raymond John                  Belmont
AITKEN, Jenny                        1st Dee Why
ALEXANDER, Andrew                    Dooral
ATCHISON, Craig John                 1st Grenfell
AUSTIN, Glenn Ian                    2nd Beverly Hills
BAKER, John Graeme                   1st/2nd West Killara
BALDING, William Andrew              South Illawarra
BARBER, Andrew Peter                 1st Thirroul
BARNES, Scott Andrew                 1st Kenthurst
BARR, Wayne Clifford                 1st Orange
BOLAND, Craig M                      1st Lilli Pilli
BOON, Geoffrey                       1st Thirroul
BRACEGIRDLE, Saul Leighton           4th Mosman
BRADY, Mark Douglas                  6th Hamilton (Scottish)
BREMBER, Peter John                  1st Katoomba
BROOKS, Jennifer Mary                1st Campsie
BROWN, Gary Ross                     1st Narwee
BRUIN, Andrew Hamilton               1st Narrabeen
BUCHNER, Nicholas Richard            1st Turramurra
BUNTON, Philip Charles Raymond       2nd Caringbah
BURTON, Gregory Allan                1st Lilli Pilli
BUTLER, Barry Edward                 5th Pennant Hills
BUTT, Graham Philip                  1st Holroyd
CAMPBELL, Robert                     3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
CARR, David Barry                    1st Peel
CASEMENT, Garry James                1st Lilli Pilli
CHADWICK, Phillip Evans              1st Lansdowne
CLARK, Michele                       1st Erina Heights
CONDON, Lenore                       1st Revesby
COWAN, Brian Phillip                 2nd Caringbah
CRACKNELL, Andrew John               1st Prairievale Park
CROFT, David                         3rd Baulkham Hills
CROOKSTON, James                     2nd Caringbah
CUSSEN, Glen Edward                  2nd Caringbah
DAVEY, Loretta Joy                   1st Long Gully
DAVIS, Jeffrey Robert Keith          1st Turramurra
DRINKWATER, Steven Michael           1st Umina
DUDFIELD, Suzanne Ruth               1st West Willoughby
DUNK, David John                     1st Dolls Point
DUNKERLEY, Philip John               1st Elanora Heights
DUNKIN, Paul James                   1st Meadowbank
DUNN, Andrew Harry                   1st Bungaroo
DUNN, Jeffrey Simon                  1st Bungaroo
DUNNE, Geoffrey                      1st Oatley West
EDWARDS, Adam Glen                   1st Kingsway
EWING, Clifford James                1st Lilli Pilli
FARMER, David Brian                  1st Mt St Thomas
FARRELL, Michael Barry               2nd/3rd Lindfield
FAULKNER, Brendan William            1st Grays Point
FETTERPLACE, Jeffrey                 1st Beresfield
FITZGERALD, Barry                    1st Beresfield
FORGAN, Stuart Anderson              1st Grays Point
FUTCHER, Brett Thomas                1st Belmont
GALL, Melanie Jane                   2nd/3rd Lindfield
GERVASONI, Mark Raymond              1st Oatley
GIBBONS, David John                  1st Nyngan
GIBBS, David Andrew                  Ettamogah
GODFREY, Paul                        1st East Hills
GOUGH, Peter Noel                    1st Collaroy Plateau
GRAY, Alan David                     Kurri Kurri
HAGEDOORN, Leon Robert               1st Blacktown
HALLORAN, Peter James                1st Carlingford
HARDWICK, Christopher John           1st Prairievale Park
HART, Peter Anthony                  South Illawarra
HEGH-GULDBERG, Martin                1st Lindfield
HEGH-GULDBERG, Paul                  1st Lindfield
HIBBERD, Peter John                  1st Bungaroo
HILL, Michael John                   1st Ashbury
HOLLER, Jens Michael                 1st Banksia
HOVEY, Claire Roslind                1st Lane Cove
INNES, Bruce Davidson                1st Mt St Thomas
JAMES, Kennth David                  1st Russell Vale
JEFFARES, Daniel                     1st Mt St Thomas
JORDAN, David Wesley                 1st Narwee
KEIGHRAN, Mark Owen                  1st Nyngan
KEYS, Wesley Malcolm Shouthwell      1st Russell Vale
KUZIS, Ronald Henry                  1st Ashfield
LACEY, Warren James                  1st Kotara
LAMB, David Andrew                   1st Mt St Thomas
LEAYR, Brad                          1st Beresfield
LEE, Bernard                         1st Milsons Point/Cammeray
LEMME, Melinda Joy                   3rd Ryde
LINFOOT, Richard                     1st East Hills
MACHIN, Alex                         1st Lilli Pilli
MACKENZIE, Sandra McFarlane          3rd North Ryde
MARSHALL, Thomas David               1st Castle Hill
MARTIN, Lisa Ellyn                   1st Revesby
MARTIN, Neil John                    1st Yaralla
MASON, Scott Anthony                 3rd Randwick
MATHWIN, Kim                         1st Shortland
MAUGHAN, John                        1st Mt St Thomas
MCADAM, John Nelson                  1st Seven Hills
MCCARTHY, Eris John                  1st Erina Heights
MCCLOSKEY, David Alexander           1st Kotara
MCCOURT, Warren John                 2nd Beverly Hills
MCEWAN, Guy Lachlan                  3rd North Ryde
MCGROW, Stuart                       3rd Ryde
MCLACHLAN, Gordon Duncan             1st Lilli Pilli
MCMURRAY, Kerry Stuart               1st Glenorie
MCPHEE, Gavin                        Lambton
MCRAE, Duncan Charles                1st South Hornsby
MEREDITH, Royden James               1st/2nd West Killara
MILLAR, Julie                        1st Mt St Thomas
MOORE, Richard                       1st Beresfield
MORGAN, David George                 1st Oatley Bay
MORLEY, Craig Stewart                3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
MORRISSEY, John Bernard              2nd Canterbury (St Paul's)
MOSES, Alan Hamilton                 1st Grays Point
MULLER, Andrew David                 1st North Turramurra
MUNRO, Stephen Brian                 1st Castle Hill
NELSON, Steven                       1st Hurstville Grove
NORRIS, Jennifer Kay                 1st Revesby
NORTON, Raelene Narelle              1st Narrabeen
NUSKE, Mark Harold                   1st Figtree
O'CONNOR, Kieran                     1st Mt St Thomas
OERLEMANS, Michael                   1st Granville
ONSLEY, Anthony                      2nd West Willoughby
O'REGAN, Grant Frederick             1st Dolls Point
OSBORNE, Simon Joseph                1st Lansdowne
PALMER, Darryn Thomas                1st Warners Bay
PAPALLO, Martin Andrew               3rd Ryde
PARKINSON, Sonia Jane                South Illawarra
PAYNE, Mark Andrew                   1st North Epping
PEAK, Leanne Michele                 1st Umina
PERCY, David Wayne                   1st Banksia
PHILLIPS, William Lincoln Alexander  1st Penshurst
PINCH, Neville John                  1st Katoomba
POOLE, Angela Maree                  Belmont
POOLE, Hilton Edward                 Lones
POWELL, Gregory David                1st Greenacre
POWER, Andrew Craig                  1st Kotara
PRYOR, Neale Anthony Norton          1st/2nd West Killara
RATHBONE, David Antony               1st Dee Why
REEHORST, Howard                     1st East Hills
RITCHIE, Susan                       3rd Ryde
ROBINSON, Gregory William            2nd Caringbah
ROSS, Ian                            1st Girraween
ROWLEY, Stephen                      3rd Baulkham Hills
RUGG, Bryan Edward                   1st Unanderra
RUSSELL, Karen Elizabeth             1st Frenchs Forest
RYLANDS, Paul                        1st Turramurra
SAPPEY, Dean Bradley                 1st Gymea Bay
SAUL, Kevin Joseph                   1st Meadowbank
SCHWEIGER, Max                       1st Randwick
SCOTT, David John                    1st Sefton
SCOTT, Kendal Sean                   4th Mosman
SEAL, Karen Ellen                    3rd Ryde
SEAL, Tracey Leanne                  1st Woy Woy
SEYMOUR, Vicki Joyce                 1st Moruya
SHAW, Bret Elliott                   2nd Forestville
SHEA, Barry Arthur                   Hindmarsh
SHERRATT, Peter Gideon               1st Lilli Pilli
SHOEBRIDGE, Roslyn Rae               1st Commirvenuni
SILVER, Gregory John                 1st Broken Bay
SILVER, Shari Gai                    1st North Epping
SINGLETON-TURNER, Sean Lyndon        3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SKINNER, Brian James                 1st Lambton
SMALL, Alison Charmaine              1st Oatley
SMART, Neil Cameron                  1st Nepean
SMITH, Shane                         1st Granville
SMITH, Trevor Andrew                 1st Lilli Pilli
SPILLER, David Leonard               1st East Ryde
STACEY, Peter Cameron                1st West Willoughby
SZCZYGIELSKI, Cathy                  1st Oatley
TAYLOR, Garry James                  1st Leeton
THISTLETHWAITE, Paul John            1st Frenchs Forest
THOM, Geoffrey                       1st Lugarno
THOMAS, Andrew                       1st Sydney
TORNING, Andrew                      1st Girraween
TOWSEY, Karen                        1st Hurstville Grove
TURNER, Colin Richard                1st Collaroy Plateau
VAOLA, Steven                        1st Mt St Thomas
WALKER, Keith James                  1st Shortland
WALKER, Scott Leslie                 1st Holroyd
WALLER, Anthony                      2nd Randwick (Catholic)
WALLS, Rodney Edmund                 1st Unanderra
WEBSTER, Sue-Anne                    1st Wentworthville
WEEKS, Peter Laurence                1st Grenfell
WELLS, Peter Anthony                 1st Shortland
WESTWOOD, Ian Mark                   1st Penshurst
WEULE, Robert Andrew                 3rd Goulburn (St Nicholas)
WHATSON, Bradley Raymond             1st Narrabeen
WHEATLEY, Janette Ruth               1st Revesby
WHITFIELD, Robert Kehrli             1st Elanora Heights
WILCOX, Glenn                        2nd Glenbrook
WILLIAMS, Alun David                 1st Narrabeen
WILLIAMS, Olwen Rhonda               1st Penshurst
WILSON, Andrew Jack                  1st Campsie
WISE, Paul John                      1st Lugarno
WOOD, David James                    3rd North Ryde
WOODS, Ian Thomas                    1st Oatley
YIM, Stephen                         1st East Hills
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.