Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1982

ARCHER, Mark Douglas                 1st Lindfield
ARNEMAN, James Gerard                1st Marsfield
ARNETT, Craig James                  1st Coffs Harbour
ATCHINSON, Michael William           1st Grenfell
AUSTIN-EAMES, Rodney John            1st Lugarno
BANKS, Stephen Douglas               1st North Turramurra
BEACOM, Kerrie Jean                      1st North Epping
BEST, Margaret Hamilton              2nd St Ives
BLANCQUART, Oliver Paul              1st Gymea Bay
BONE, Graham Malcolm                 3rd North Ryde
BROWN, Andrew                        1st North Turramurra
BROWN, James Macquarie               1st North Turramurra
BURNS, Stephen                       2nd Allambie Heights
BURROWS, Jennifer Anne               3rd Wahroonga (St John's Own)
BUTT, Anthony John                   1st East Ryde
CAFE, Garry                          3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
CARPENTER, Brian John                1st Wyong
CASH, Brent Kingsford                2nd West Epping
CHISWELL, Glen James                 1st Commirvenuni
CHITTY, Andrew Hamish Martin         1st Lindfield
CLARE, Grahame Richard               3rd West Pennant Hills
CLARKE, Donna Lee                    1st Woy Woy
CLAYTON, Mark Andrew                 Kotara
CORLESS, Richard Andrew              1st Girraween
CORNISH, Gordon                      2nd Berala
COSTA, Gary Mark                     1st Shiprock
COWAN, Kevin                         2nd Caringbah
CURREY, Adam Robert                  Lones
DADDO, Blake Matthew                 1st Ramsgate
DARTON, Andrew Clive Harwood         1st Lindfield
D'AVAUGOUR, Michael George           4th Mosman
DENNIS, Timothy Leslie               1st Gymea Bay
DOWNES, Phillip Alexander            1st Figtree
DRATON, Stephen Glen                 1st Smithfield
DUNKIN, Kim Michele                  1st Meadowbank
EAMES, Leonard James                 1st Sefton
EASTER, Kathryn Jane                 1st Erina Heights
EASTON, Colin Robert                 2nd Caringbah
EDWARDS, Simon Peter                 1st Kingsway
ELLIOTT, Paul James                  1st Gymea Bay
FARR, Rex Stewart James              1st East Hills
FIRKINS, Arthur Stuart               1st Waitara
FOWLER, Matthew                      1st Warragamba
FRENCH, Stanley Charles              1st Lugarno
GAVIN, David Ross                    1st Narwee
GLENDINNING, Duncan James            1st Lindfield
GODBOLD, Matthew Ryan                3rd/4th Kensington
GOW, Richard                         1st Oyster Bay
GREBERT, Brian Rodney                Kotara
GREENE, Allen Merton                 1st Illaroo
GREGORY, Robert Gordon               1st Cardiff
HANCOCK, Bruce Geoffrey              1st North Epping
HANCOCK, Rodney James                1st Banksia
HARDIMAN, Darryl                     1st Granville
HARRIS, Brett                        1st Grenfell
HARRIS, Carl                         1st Warragamba
HARVEY, Paul Robert                  1st Thirroul
HAWKES, Alan McGregor                1st Illaroo
HAYES, Paul                          2nd Chester Hill (St Columbas)
HENDERSON, Fiona Elizabeth                3rd Wagga Wagga
HERBERT, Jeffrey Charles             1st Elanora Heights
HEWITT, Ian A                        1st Leeton
HUNTER, Geoffrey Norman              1st East Roseville
HUTTON, John Phillip                 1st Mt Riverview
ICKE, David William                  1st Penshurst
INNES, Ross Andrew                   1st Mt St Thomas
IVSHENKO, Paul                       1st Port Jackson
JACKSON, Timothy                     1st North Turramurra
JAY, Kerry                           3rd Broken Hill
JESSOP, Paul Andrew                  1st Gosford
JOHNSTON, Meegan Lorraine            1st Cambridge Park
JUDD, Paul                           5th Pennant Hills
JURATOWITCH, Brent                   Umina
KAMPER, Carl Tamis                   1st West Willoughby
KEATS, Gavin Lewis                   4th Wollongong
KINCHIN, Eric                        1st Carlingford
LAMB, Darrell Neil                   Lones
LEACH, Adrian Leslie                 1st Miller
MACKIE, Andrew Wilson                Grafton
MACLEAY, Keith                       3rd Baulkham Hills
MARRIOTT, Lindsay Jon                1st Kingsway
MATTHEWS, David Errol                1st Wentworthville
MATTHIESEN, Frances                  1st Mt St Thomas
MCBROOM, Paul                        2nd Richmond
MCDONALD, David Bruce                1st West Willoughby
MCDONNELL, Todd                      3rd Baulkham Hills
MCHUGH, Christopher Peter            1st Kotara
MELVILLE, Wayne Stuart               1st Merewether
MILTON, Peter Stewart                Lambton
MOLLER, Peter                        1st Windsor
MORRIS, Gregory Douglas              1st Murray Farm
MORRIS, Rhonda Ann                   1st Woy Woy
MORRISON, Sandra Jane                1st Erina Heights
NAVEN, Angela Beverly                1st Bungaroo
NEENAN, Catherine Therese            1st Green Point
NICHOLLS, Raymond Leslie             1st Warilla
NOLLAND, Arthur Albert               1st Narromine
OAKMAN, Peter                        1st Mt St Thomas
OLIVER, Susan                        1st Holroyd
OWERS, Donna Whitton                 2nd St Ives
PAYNE, Fiona Elizabeth               1st North Epping
PAYNE, Marrack                       1st Mt St Thomas
PEARCE, Christopher Bruce            1st Shiprock
PERRY, Lyndall Anne                  1st/2nd West Killara
PHEGAN, Stuart James                 2nd Roseville
PHILIPSE, Christine                  1st Yass
POOLE, Kenneth Charles               1st North Rocks
POULTON, Jane Lesley                 2nd St Ives
PROWSE, Jennifer Lorraine            1st/2nd West Killara
RANN, Stuart John                    1st Pymble
REA, Catriona                        1st Nyngan
REES, Brian Douglas                  1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
RICE, Alison                         1st North Rocks
ROBINSON, Jennifer Anne              1st Careel Bay
ROSE, Tracey Elizabeth               3rd West Pennant Hills
ROSS, Carmen                         1st Moruya
ROY, Craig                           1st Loftus
SCARBOROUGH, Michael Rodney          Ryde
SCHWERTFERGER, Andrew John           1st Wallsend
SCOBIE, Linda Anne                   4th Wollongong
SCOTT, Fergus Perry                  4th Mosman
SIKKENS, Gregor Jan                  3rd Dapto (St John's)
SIM, Robert Andrew Cuthbertson       2nd St Ives
SIMPSON, Brett James                 2nd Sutherland (ARMCO)
SINCLAIR, John William               1st Turramurra
SMITH, Paul                          Ettamogah
SPARK, Deann                         1st Shortland
SPARKES, Robert Francis              1st East Hills
SPOHR, Peter Ernest                  2nd East Maitland
STEELE, Andrew James                 1st Toronto
STENNER, Jacqueline Anne             3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
STEVENSON, Gregory William           1st Tumbi
STEWARD, David John                  1st Jannali
STRAWBRIDGE, Robert Andrew           1st/2nd West Killara
SULLIVAN, Guy Thomas                 1st Meadowbank
SUTTON, Raelene Jennifer             1st Tumut
SUTTON, Rodney Wayne                 1st North Epping
SWAIN, Marion Enid                   1st/2nd West Killara
SWINDELLS, Sonia                     3rd Baulkham Hills
SYKES, Jeffery Scott                 1st Orange
SZE-MING, Simone Ying                1st Peel
THOMPSON, Simon Everitt              1st Turramurra
THOMPSON, Susan Jane                 Lones
THORNLEY, Suzanne                    1st Seven Hills
TOOLIN, Scott Robert                 1st Gymea Bay
TURNER, David Alan                   1st North Revesby
VENESS, Craig Anthony                1st Grenfell
WALKER, Brett John Paul              1st Banksia
WALKER, Mark Stewart                 1st Lugarno
WALL, Margaret                       3rd Baulkham Hills
WARE, Andrew Ensor                   1st Mt Riverview
WEBSTER, Lynda Mary                  1st Peakhurst South
WHEELER, Thomas                      1st Grenfell
WHITE, Steven Alan                   1st McCallums Hill
WILLACY, Robert Arthur               Lambton
WILLIAMSON, Luke Andrew              1st North Turramurra
WILSON, Garry Ronald Blyth           1st Cronulla
WOO, Derek Yeo Leong                 1st Kogarah Bay
WOO, Li-Anne Elizabeth               1st East Hills
WOODS, Kerryn Lorne                  1st Windsor
WYATT, Stephen William               1st North Turramurra
YEAMAN, Russell David                1st Figtree
YEO, Gregory Roderick                1st Shiprock
YOUNG, Andrew James                  5th Pennant Hills
YOUNG, Jock Peter                    1st Gymea Bay
ZUIDERWYK, Jeffrey Jack              1st Bulli
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.