Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1983

ABELSON, Bruce Lindsay               1st Belmont
AIKMAN, Malcolm Roderick             2nd Roseville
ALLEN, Stephen William               Kurri Kurri
ANDERSON, Mark                       1st Banksia
AYO, Jeremy Phillip                  1st Granville
BALL, Alan                           4th Mosman
BALL, John David                     Davidson
BAYAK, Gary Fillip                   2nd Roseville
BEACOM, Phillip James                1st North Epping
BENDER, James Philip                 1st Gymea Bay
BERKERY, Michael Patrick             1st North Turramurra
BLANCHE, Craig Anthony               2nd Caringbah
BOORMAN, Anthony Paul                1st Hurstville
BOWDLER, Morag S                     1st Tumut
BRANCOURT, Peter Craig               1st Oatley
BROEKMAN, Leona Therese              1st Peel
BROOMFIELD, Susan Mary Anne          1st Narrabeen
BROWNLOW, Scott William              Central Oak Flats
BRUNKER, Mark                        1st Carlingford
BRYAN, Adam John                     1st Port Jackson
BURT, Gordon Roger                   1st Erina Heights
CAGANOFF, Gary                       1st North St Ives
CAMM, Alison Lee                     1st Illaroo
CAMPBELL, Rodney Wayne               1st Illaroo
CANTLON, David Patrick               1st Kingsway
CASH, Wayne Kingsford                2nd West Epping
CEATCHES, Ian Paul                   1st Rathmines
CHAPMAN, Bruce John                  1st North Turramurra
COLEMAN, Robyn Maree                 1st Erina Heights
COLLINS, Peter John                  1st Belmont
CONNOLLY, Steven Gerard              1st Liberty Plains
CRAFT, Graham                        1st Waitara
CREE, Andrew Kenneth                 2nd Roseville
CRITCHLEY, David Thomas              2nd Sutherland (ARMCO)
CRITCHLEY, Peter                     2nd Sutherland (ARMCO)
CROSS, Philip                        1st Marsfield
CROWE, Robert Bruce                  3rd Mosman Bay
DARRAGH, Adam Guy                    1st Turramurra
DAVIS, Brian                         1st Carlingford
DEAN, Rodney James                   1st West Ryde
DENBY, Anton Charles                 1st Castle Hill
DOWLING, Paul                        1st Mt St Thomas
DRINKWATER, Timothy Andrew           Umina
DRYSDALE, Darren Robert              1st Greystanes
EGGLER, Peter                        2nd West Epping
ELSOM, Kevin                         1st Marsfield
FINLAY, Gary Mark                    Belmont
FLETCHER, Kaye Patricia              1st Greystanes
FORDHAM, Neil Andrew                 1st Highfields
FOWLER, Thomas                       1st Warragamba
FRENCH, Peter Robert                 1st Elanora Heights
FREW, Wendy Margaret                 1st Elanora Heights
GAVIN, Keith Richard                 1st Narwee
GIBBONS, Adrian Michael              1st Nyngan
GOODWIN, Michael John                2nd Sutherland (ARMCO)
GOOZEE, Stephen Peter                1st North St Ives
GREEN, Peter Leslie                  2nd Mortdale
GROOVES, David Andrew                2nd Sutherland (ARMCO)
HANCOCK, John Leslie                 1st Roseville
HANKE, David Richmond                1st Turramurra
HARRIGAN, Andrew Patrick             3rd/4th Kensington
HARRIGAN, Stuart John                2nd West Epping
HERBERT, Andrew Peter                1st Illaroo
HODGSON, Susan Edna                  Davidson
HOLMES, Case                         1st Mays Hill
HOLMES, Paul                         1st Yass
HOOK, Jeffrey William                1st Wentworthville
HOUGHTON, Mark Anthony               1st Kingsway
HUNTER, Gary Edward                  2nd Peakhurst
HUTTON, Bruce Ian                    1st Mt Riverview
IRONS, David Henry                   2nd Beverly Hills
JURELIN, Rodney Bruce                1st North Epping
KEENA, Simon Thomas                  1st Highfields
KEIFER, Bradley James                1st Highfields
KEIGHRAN, Ann                        1st Nyngan
KENCH, Stephen John                  1st Beecroft
KING, Adam Murray                    1st Peel
KITCHENER, Edward John               1st Kissing Point
LANCE, Jeannine Maree                1st Turramurra
LINDUS, John                         Belmont
LINDUS, Neil Kenneth                 1st Shortland
LOVETT, Kenneth Max                  1st Nyngan
MAGSON, Anthony James                1st Lane Cove
MALANOS, Andrew                      3rd/4th Kensington
MALONE, Malcolm James                1st Collaroy Plateau
MASON, David Charles                 1st Highfields
MAY, Brett T                         1st Narrandera
MCCARTHY, Daniel Patrick             1st Erina Heights
MCDOUGALL, Ashley                    1st Highfields
MCELREA, Sharon Ann                  1st Greystanes
MCLARDY, Gordon John                 1st Lambton
MCMURRAY, Gary                       1st Glenorie
MILLER, Neil John                    1st Narromine
MITCHELL, Glenn Anthony              South Illawarra
MOFFITT, James L                     Ettamogah
MOORE, Garth                         1st Mt St Thomas
MORGAN, Alwyn Edward                 1st Liberty Plains
MORGAN, Ross David                   Lones
MULLEN, Scott Bernard                1st Cardiff
NAGLE, Wayne A                       Ettamogah
NEVILLE, Richard John                3rd Thornleigh
NEWBERY, Peter Ralph                 1st Illaroo
NEY, Darren Ian                      1st Sefton
NICHOLLS, Gerald Matheson            1st Yaralla
NICKL, Trevor Jon Willis             1st Greystanes
NORRIS, Peter Warren                 Lones
OAKES, Serena Frances                1st Petersham
OSBORNE, Jonathan Craig              1st Liberty Plains
PALIN, Ronald Alan                   1st Blacktown
PAULSON, Craig Roger                 1st Turramurra
PEARCE, Robert Samuel                2nd St Ives
PENNEY, John Thomas                  6th Goulburn (SA)
PERCY, Deborah Anne                  1st Banksia
PERKOVICH, Sonia                     2nd Merrylands (St Matthew's)
PERRY, Phillip James                 1st Dapto
PETERS, Katriona May                 Lones
POTTS, Shaun Stanley                 1st Kingsway
PRITCHARD, Colin John                1st Hurstville Grove
QUINN, Jennifer Robyn                1st Ashbury
RANDLE, Craig John                   Lones
RANSOME, Karen                       1st Wentworthville
REED, Michael Edward                 4th Mosman
REID, Bernard Martin                 3rd Broken Hill
REYNOLDS, Alastair                   1st Elanora Heights
ROBSON, Andrew David                 1st East Wahroonga
ROOTS, Mark Richard                  1st Epping
ROSEN, Andrew Thomas Manning         1st Elanora Heights
ROY, Catherine                       1st Banksia
RUGLESS, Shayne Anthony              1st Peakhurst
RYAN, Paul Alan                      1st Kogarah Bay
SCHMARR, Phillip John                1st Lansdowne
SCHMIDT, Karen                       3rd Baulkham Hills
SCHUMERTL, Garry Paul                1st Thirroul
SCOTT, Andrew Ian                    1st Shiprock
SMALL, Allan Douglas                 Lones
SMITH, Donna Maree                   1st Campsie
SMITH, Geoffrey                      2nd Merrylands (St Matthew's)
SMITH, Stewart Charles               3rd Wahroonga (St John's Own)
SOUTHALL, Bradley Geoffry            1st Balgownie
STAFFORD, John William               2nd Rydalmere
STEWARD, Jennifer                    1st Jannali
STEWART, Alexander George            1st Balgownie
STEWART, Mark Douglas                3rd Pennant Hills
STRATFORD, Douglas Anthony           1st Erina Heights
SZTACHANSKI, David John              2nd Dapto
TAYLOR, Bronwyn Lee                  1st Leeton
TAYLOR, Martin Geoffrey              1st Marsfield
THOMPSON, Richard James              1st Yaralla
THOMPSON, Richard James              1st Yaralla
THORNCRAFT, Garry Andrew             3rd Orange
THORNLEY, Michelle                   1st Seven Hills
TIERNEY, Robert John                 1st Lilli Pilli
TRESTRAIL, Glen Malcolm              Ettamogah
TULL, John Darren                    1st Hornsby
TURNBULL, Robert Craig               4th Orange
TURNER, Paul                         1st Granville
UGHER, Robert Edward                 2nd West Epping
VAN VLIMMEREN, Brian Gerrit          1st Greystanes
VEITCH, Colin William                1st Lilli Pilli
VISSEL, Guy                          1st Lane Cove
WALTON, Mark Steven                  2nd Sutherland (ARMCO)
WARDEN, Paul Ronald                  3rd Thornleigh
WATERS, Brendhan Nathan              1st Robertson
WATKINS, Alison Louise               6th Hamilton (Scottish)
WATTS, Brenton Charles               3rd/4th Kensington
WEIR, John Meredith                  1st Castle Hill
WELLS, Brett Twain                   1st Shortland
WELLS, Linda Diane                   1st Narrabeen
WHITFIELD, Louise                    1st Elanora Heights
WHITMARSH, Aubrey                    1st Lansdowne
WILSON, Gregory John                 2nd Peakhurst
WOODHOUSE, Grant                     4th Wollongong
WOODORTH, Grant                      1st Mays Hill
WOOLLEY, Michael Craig               1st Kissing Point
WOOTON, William Andrew               Tartoola
WYATT, David Phillip                 1st North Turramurra
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.