Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1984

ALLSOP, Martin Glen                  1st Beresfield
APPERLEY, Miles Hyam                 1st Illaroo
ARCHER, John Stephen                 1st Lindfield
ARNOLD, Brett                        1st Tuggerah Lakes
BAKER, Gavin John                    1st Jannali
BARNES, Jane Maree                   1st Collaroy Plateau
BARNES, John Cameron                 1st/2nd West Killara
BELL, Tracey Anne                    1st Hornsby
BENNETT, David Alan                  1st/2nd West Pymble
BERRY, Craig Douglas                 1st Kenthurst
BLAKEMORE, David                     2nd East Maitland
BOWER, Brett Anthony                 2nd Banksia
BOYD, Craig Peter                    1st West Peakhurst
BRENNAN, Rhonda                      1st Woy Woy
BROEKMAN, Kathleen Bernadette        1st Peel
BROWN, Neil Andrew                   1st Narwee
BRYANT, Scott Phillip                1st Oatley Bay
BUCKTON, James                       1st Wyong
BURROWS, Simon Daniel                3rd Thornleigh
BUTTERS, Helen Elizabeth             1st Commirvenuni
CAMERON, Stuart Gordon               2nd St Ives
CANNING, Darron                      1st Jamberoo
CARPENTER, Phillip Noel              1st Wyong
CARR, Paul                           1st Loftus
CHURCH, Peter                        3rd Baulkham Hills
CLIFFE, Stephen John                 1st Illaroo
COCKBAIN, David Peter                1st Beresfield
COPPACK, Heather Gae                 1st Oatley
COWIE, Diane                         1st West Ryde
CRANE, Christopher                   1st Cardiff
CUSSEN, Neil Robert                  1st Caringbah
DAVIES, Megan Lesley                 1st Turramurra
DAVIS, Jock Sydney                   1st Lane Cove
DENT, Grant                          2nd Merrylands (St Matthew's)
DION, Sydney James                   4th Wollongong
DOLEZAL, Vaclav                      1st Springwood
DONALD, Ian David                    1st Kyle Bay
DONALDSON, Bruce Ian                 1st Cardiff
EDWARDS, Scott David                 1st Lilli Pilli
EDWARDS, Steven Keith                1st Warilla
EMERTON, Pamela May                  1st East Ryde
FILAN, Kevin James                   1st Meadowbank
FILMER, Kenneth Craig                1st Moruya
FROST, Kelvin John                   1st Beresfield
GRAY, John Fraser                    3rd Thornleigh
GROGEN, Dorothy Dianne Elizabeth     2nd Dapto
GUNNER, Michael                      3rd Orange
HABERFIELD, Ian Scott                Ettamogah
HAMMOND, Paul David                  1st Lilli Pilli
HARRIS, Craig Philip                 1st Jamberoo
HAWKES, Kerrie Ann                   1st Illaroo
HEAP, John                           Kotara
HERBERT, Levack James                1st Epping
HIGH, Hilda Anne                     2nd St Ives
HINES, Christopher John              1st Warilla
HOCKING, Ian Gordon                  1st Marsfield
HOCKING, Sharyn Elizabeth            1st Moruya
HODGE, Trevor John                   1st Oatley Bay
HODGSON, Tracey Lee                  1st Edgeworth
HOLMAN, Martin Kenneth               1st Epping
HOLZ, Warran Frederick               South Illawarra
HONOR, Kylie                         1st Erina Heights
HOUTERMAN, Lorraine                  1st Springwood
IBBERT, Alan Leslie                  1st Sydney
ISON, Timothy Sturt Harold           1st Wyoming
JESSHOPE, David                      4th Wollongong
KEILY, Keith Sidney                  1st Warilla
KIRKNESS, Brett Andrew               1st Erina Heights
KOSCHEL, Richard Trevor              Ettamogah
LAMP, Ian David                      2nd Sutherland (ARMCO)
LOCHRIN, Nicholas David              3rd Thornleigh
MACDONALD, Bonnie Lee                1st Hornsby
MACDONALD, Stephen Bruce John        1st Kingsway
MACPHERSON, Lisa Anne                1st Lilli Pilli
MADDEN, Warwick Roy                  5th Pennant Hills
MAHANT, Arjun                        1st Jannali
MALADY, Anne                         1st Mt St Thomas
MALADY, Donna                        1st Mt St Thomas
MARSHALL, Paul Andrew                1st Cardiff
MARSHALL, Steven Robert              Lones
MELVILLE, June                       6th Hamilton (Scottish)
MERCIECA, Joseph John                1st Pendle Hill
MILLE, Charles Frank Anthony         3rd/4th Kensington
MILLER, Andrew                       2nd St Ives
MITCHELL, Stephen Leslie             1st Kellyville
MOLLER, Ian William                  1st Windsor
MONKS, Warren Stephen                2nd St Ives
NICHOLLS, Malcolm Tony               1st East Ryde
NUSKE, Paul Jonathan                 1st Figtree
O'BRIEN, Catherine Anne              1st Kyle Bay
O'BRIEN, Craig Anthony               1st Belmont
OLIVER, Brendon David                1st Liberty Plains
O'NEILL, Timothy James               1st Moruya
OPDAM, Regina Bernadette             1st Deerbush Park
O'REILLY, Alison                     1st Beresfield
OWENS, Scott                         1st Swansea
PAGE, Lynette Heather                1st Greystanes
PALLADINO, Marco                     1st Blacktown
PASCOE, Mark Andrew                  1st Springwood
PAYNTER, Patrick John                Lambton
PEARSON, Kathryn June                South Illawarra
PERRY, Kathryn Louise                1st Jamberoo
PETERSON, Bruce Rohan                3rd West Pennant Hills
PHILLIPS, Michael                    1st Penshurst
PHILLIPS, Steven Edward              1st Sutherland
PRYOR, Mark Lewis                    1st Figtree
RAYNER, Paul Andrew Halbish          1st Wollongong
REYERINK, Maria                      3rd Baulkham Hills
REYES, Romel                         1st Sefton
ROBERTS, Peter James                 1st Oatley Bay
ROWLAND, Duncan Chisolm              1st Turramurra
SANDERS, Peter Andrew                3rd West Pennant Hills
SANDILANT, Graham John               1st Oatley
SARGENT, David                       1st Oatley Bay
SAVAGE, Brett Mark                   1st Lugarno
SETON, Janelle Margaret              1st Leeton
SHERRARD, Simon Charles              1st Turramurra
SIM, Philippa Joy Nicholson          2nd St Ives
SIMPSON, Brad Ross                   1st Bexley
SINGLETON-TURNER, Keith John         3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SMITH, David James                   1st Rathmines
SMITH, Robert John                   1st Swansea
STANFIELD, Craig Bruce James         1st East Ryde
STISKIN, Cathi Anne McKay            1st Moruya
TACON, George Edward                 1st Liberty Plains
TAYLOR, Richard Thornton             1st Lindfield
THOMAS, Gregory James                Davidson
THOMPSON, Jennifer Anne Frances      Lones
TOURLE, Alison Ann                   1st Jannali
TROTTER, Paul Anthony                Lones
ULPH, Michael                        Kotara
VEITCH, Andrew Scott                 1st Barrenjoey
WARNOCK, Kathleen Alison             1st Moruya
WILSON, Andrew Jonathan              1st Wahroonga
WILSON, Gaylene Ruth                 1st Baulkham Hills
WILSON, Simon Andrew                 1st Moruya
WINTERS, Ian Gordon                  2nd Peakhurst
YATES, David William                 1st Peakhurst
YATES, Nerina Mary                   1st Carlingford
ZINN, Kurt                           2nd Campbelltown
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.