Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1985

ALFRED, Ian Michael                  1st East Ryde
ALLEN, Rodney John                   1st North Rocks
ANDERSON, Alison                     1st Barrenjoey
ANDERSON, Iain Leslie                Ettamogah
ARMITAGE, Darren                     Kotara
ARMSTRONG, Grant Christopher         1st Gladesville
BAKER, Robert James                  2nd/3rd Lindfield
BANNISTER, Christopher Laurence      1st Narrabeen
BANNISTER, Paul Stewart              1st Balgownie
BARLIN, Lydia Stanton                Lones
BARNES, David                        1st Kenthurst
BENTLEY, David Thomas                1st North Engadine
BERGSMA, Brian Robert                1st Jamberoo
BEXON, Jennifer Gai                  1st Nyngan
BLAXELL, Lisa                        Belmont
BLOEMER, Roger                       Central Oak Flats
BOKENHAM, Mark Edward                3rd West Pennant Hills
BOURKE, Gregory Joseph               1st Thirroul
BREEN, Beverley Anne                 1st Warilla
BRIEN, Linda                         1st Illaroo
BRYAN, Peter                         Lambton
BURKE, Gerard                        1st Garden Suburb
BURTON, Philip Bruce                 1st Turramurra
BURTON-COOK, Kim Maree               1st Mt St Thomas
CAETAN, Sylvin George                1st Liberty Plains
CANT, Simon                          2nd East Maitland
CARR, Bruce                          1st Garden Suburb
CASH, Stuart Kingsford               2nd West Epping
CASTLEY, Christopher James           1st Marsfield
CATER, Evan                          1st Wallsend
CHANDLER, David Patrick              1st McCallums Hill
CHANEY, Julia                        Kurri Kurri
CHAPPLE, Bruce Norman                1st Bulli
CHISWELL, Helen Margaret             1st Commirvenuni
CHRISTOPHERSON, Judith Anne          3rd Orange
CINCOTTA, Angela                     1st Barham
CLARKE, Catherine                    1st Springwood
CLARKE, Jodie                        1st Woy Woy
CLARKE, Linda Jane                   1st Narromine
COTTERILL, Craig James               1st Berowra
COTTON, Craig Stephen                1st North Engadine
COWLEY, Adam                         2nd Campbelltown
CRABTREE, Joanne Helen               1st Lilli Pilli
DAVIES, Michael Gareth               1st Illaroo
DAVISON, Martin John                 1st Kirrawee
DAWES, Graeme Andrew                 1st Loftus
DE LACEY, Mark Richard               1st Figtree
DINES, Robert Bradley                1st Penshurst
DUNKERLEY, David William             1st Barrenjoey
EDWARDS, Karen Ann                   1st Warilla
ELLIS, Mark                          1st Woy Woy
EMERSON, David Brian                 1st North St Ives
EVE, Damien                          1st Garden Suburb
FLIGHT, Ronald                       1st Woy Woy
FORD, Malcolm Stuart                 2nd Mortdale
FORGAN, Miles Adrian                 1st Grays Point
FOWLER, Jon                          1st Cambridge Park
GEATCHES, Karen                      1st Rathmines
GLANVILLE, Gregory Mames             1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
GOBLE, Bryan                         1st Barham
GRAHAM, Scott Ward                   2nd Peakhurst
GRAY, Anthony John                   1st Punchbowl
GRAY, Glen Barrie                    1st Wyoming
GREEN, Steven Kimberley              3rd West Pennant Hills
GREGORY, Scott Alan                  1st Gladesville
GRUNDY, Shane Peter                  1st Cambridge Park
HADDRILL, Christopher David          1st Kingsway
HALLS, Wayne Gordon                  1st Kingsway
HAMILTON, Garth Macarthur            1st Murray Farm
HANSFORD, Martin                     1st North St Ives
HAY, Andrew Thomas William           1st Bexley
HAYES, Lynden Phillip                1st Lilli Pilli
HILL, Brian Hunter                   Lones
HILL, Katrina Diane                  1st Ashbury
HODGES, Shane                        3rd Baulkham Hills
HOUGHTON, Richard Paul               1st Kingsway
HUETTER, Kevin                       Central Oak Flats
HUGHES, Stephen Peter                2nd Campbelltown
ISON, Felicity Marianne              Wyoming
IVERS, Rowena                        1st Commirvenuni
JESSUP, David Ian                    Lones
JOLLIFFE, Tania                      1st Narromine
KANE, David                          3rd Campbelltown
KELAHER, Nicholas Francis            1st Wahroonga
KENT, Adrian                         1st Garden Suburb
KENTISH, Philip                      2nd East Maitland
KING, Andrew Ian                     1st Balgowlah
LEWIS, Geoffrey Kenneth              Lones
LIGHTFOOT, David                     6th Hamilton (Scottish)
LIMBRICH, Stephen James              3rd Thornleigh
LITTLEWOOD, Ivan                     2nd West Epping
LUCAS, David Lawrence                2nd Peakhurst
LUXON, Ian James                     Ettamogah
MACOUN, Angus Robert                 2nd Gordon
MARSHALL, Jenny Lee                  Lones
MARSHALL, Richard John               Lones
MCCOTTER, Ian Thomas                 2nd Mortdale
MCINTOSH, William Richard            1st Gordon
MCLACHLAN, Robert Richard            1st Lilli Pilli
MCSTRAVICK, David Ernest             1st North Epping
METCALFE, Christopher                1st Shortland
METCALFE, Glen                       1st Wallsend
MILLER, Karen                        Lones
MILLER, Robyn Gai                    1st Figtree
MILLINGTON, Dean                     1st Garden Suburb
MONAHAN, Anthony                     2nd Campbelltown
MORGAN, Glen Warren                  Lones
MUIR, Suzanne                        Kurri Kurri
NEILSON, Andrew                      Lambton
NEVIN, Simon Thomas                  1st Grays Point
OPDAM, Fiona Maria                   1st Deerbush Park
OSWALD, Gary Douglas                 1st East St Marys
OWERS, Matthew                       1st North St Ives
PATTERSON, Vicki                     3rd Campbelltown
PERRY, Andrew Douglas                1st/2nd West Killara
PERRY, Roderick Brian                2nd Gordon
PHILLIPS, Karyne                     1st Deerbush Park
PHILLIPS, Mark John                  1st Peakhurst
PILGRIM, Mark Christopher            3rd Gymea
PLUNKETT, Christine May              1st Lilli Pilli
PRIEST, Allan David                  Lones
PRIEST, Gareth John                  4th Wollongong
PROWSE, Rohan David                  1st/2nd West Killara
RANSOME, Lynda                       1st East Ryde
RHODES, Steven John                  1st Warilla
RIESE, Gregor                        1st Berowra
ROBERTS, Kylie Anne                  1st Oatley Bay
ROBINSON, Adam                       Lambton
ROGERS, Aleta                        1st Peats Ridge
RUDDOCK, Scott Neil                  1st Warilla
SANDELL, Glenn Brian                 1st Davidson
SANDERS, Grant                       3rd Campbelltown
SAWYER, Garry                        1st Cardiff
SCHMUTTER, Jason Pearce              Lones
SEAL, John                           1st Woy Woy
SEARLES, Pail                        1st Garden Suburb
SERGEANT, Gordon John                1st Greenacre
SHIPWAY, John Robert                 1st Narrabeen
SOLOMON, Paul Brett                  3rd Rose Bay (Judean)
SOUTHWELL, Paul                      1st Erina Heights
SPENCER, Melinda Jane                3rd West Pennant Hills
STEWART, Kevin John                  1st Thirroul
STREATFIELD, Altair                  6th Hamilton (Scottish)
TARTE, Andrew Michael                4th Mosman
TATTERSALL, Michael                  1st Liberty Plains
THOMPSON, John Kenneth Glynne        Lones
THOMPSON, Stephen Robert             2nd Peakhurst
TIMMERMANS, David Anthony            Ettamogah
TOLLARD, Karen                       1st Belmont North
TOOLIN, Lawrence Andrew              1st Gymea
TRANTER, James Wilfred               1st Glenorie
URQUHART, Nigel Guy                  1st Lilli Pilli
WALKER, Bruce                        1st Garden Suburb
WALL, Andrew                         1st Tumbi
WARREN, John Robert                  1st Hornsby
WATSON, Wendy                        1st Beresfield
WEBSTER, Stuart                      1st Garden Suburb
WHISTON, William Paul                3rd Orange
WHITE, Gary Robert                   1st Iluka
WHYTE, Andrew Deane                  1st East Hills
WIESE, Darryl Arthur                 1st Coonabarabran
WILLIAMS, Rhys John                  1st Penshurst
WINSTANLEY, Craig George             2nd Mortdale
WONSON, Stuart Douglas               2nd Beecroft
WOOD, Rodney                         1st Garden Suburb
YEO, Anthony James                   1st Shiprock
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.