Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1986

ABLESON, Kristen Leigh               1st Belmont North
ALEXANDER, Justin John               1st Jamberoo
ALLSOP, Murray John                  1st Beresfield
ANDERSON, Neal Robert                1st South Hornsby
ANDERSON, Sheena Maree               Ettamogah
ANDREW, Noel Joseph                  1st Toongabbie West
ATKINS, Stephen William              1st Beresfield
BAKER, Rodney                        1st Shortland
BARWOOD, David William Spencer       1st Cobar
BATES, Matthew Robert                1st Jannali
BEAZLEY, Stephen James               1st Dubbo
BIRKETT, Graeme                      Clemton Park
BLOOMFIELD, Steven Roy               Lones
BOWER, Mark Andrew                   Cessnock
BRADHURST, John David                1st Lilli Pilli
BREEN, Nigel Anthony                 1st Shellharbour
BRYANT, Paul Edmund                  1st Oatley Bay
BULLIVANT, Stewart Andrew            1st Mt St Thomas
BULLOCK, Wayne Bradley               1st East St Marys
BURGESS, Simon James                 1st Port Jackson
CASH, Alison Louise                  1st West Epping
CHAMBERS, Catherine Ann              1st North St Ives
CHAMBERS, Susan Margaret             1st North St Ives
CHANT, Leanne Margaret               1st Windang
CHANT, Richard John                  1st Windang
CHAPMAN, Christopher John            1st Grays Point
CHRISTIE, Anita Elina                1st Deerbush Park
CHRISTOPHERSON, Catherine Louise     3rd Orange
CLAYTON, Ian Graeme                  Kotara
CLEVA, Gina                          1st Liberty Plains
CLIMAS, Bryan John                   1st North Tamworth
COATES, Peter                        1st Illaroo
CONNOLLY, Gregory Luke               Dooral
COOK, Adele Lorraine                 1st South Hornsby
COX, Daniel James                    1st Lilli Pilli
CRAFT, Kenneth James Nickless        1st South Hornsby
CROMPTON, Brian Loder                1st Maclean
CULLEN, David                        1st Shortland
D'ARCY, Joanne Therese               1st Appin
DAVIS, Stephen John                  2nd Queanbeyan
DOLY, Graham John                    2nd Queanbeyan
DONALD, Michael Scott                1st Turramurra
DONALDSON, Paul Michael              Cessnock
EDWARDS, Robert John                 1st Yass
FEHLBERG, Andrew                     3rd Baulkham Hills
FELLOWS, Jonathan G                  Ettamogah
FIELD, Matthew John                  1st Toongabbie
FISHER, Jennifer Dunbar              3rd West Pennant Hills
FLOYD, Peter James                   2nd Queanbeyan
FORD, Andrew Leigh                   2nd Mortdale
FOWLER, Neil                         1st Oatley West
FOYEL, Sean                          1st Oatley West
GALL, Stephen David                  2nd Enfield
GARDNER, Adrian Lindsey              1st Narooma
GARTRELL, Graeme Thomas              2nd Campbelltown
GAVIN, Bruce Phillip                 1st Narwee
GIBBINS, Kathryn Mary                1st Nyngan
GOMEZ, Kevin John                    1st Carlingford
GOSBY, Timothy Neal                  1st Caringbah
GRAHAM, Daniel Patrick               1st Gosford
GREIG, Mark Stephen                  1st Bulli
GRUNDY, David Lee                    1st Cambridge Park
HABERFIELD, Kim Maree                Ettamogah
HALL, Graham John                    1st Warwick Farm
HALL, Steven Graeme                  1st Killara
HAND, Judith Mary                    1st Hornsby
HATTON, Geoffrey Arthur              1st Appin
HAYES, Rohn Glenn                    1st Lilli Pilli
HELSON, Graham William               1st Erina Heights
HERLIHY, Carolyn Margaret            1st Springwood
HIGGINS, Darren Geoffrey             Lones
HOCKING, Jennifer Gai                1st Moruya
HOLLAND, Jacqueline Anne             1st East Ryde
HOLLE, Stuart John                   1st Lilli Pilli
HOLLMAN, Michael Philip              1st Cambridge Park
HOPKINS, Craig William               1st Wallsend
HOWARD, Cherie Anne                  1st Ourimbah
HULL, Parish Steven                  1st Caringbah
JASIENSKI, Craig Louis               1st Killara
JEFFERY, Mark                        1st South Goulburn
JENNINGS, Peter Andrew               1st Vaucluse
JESSON, Rodney James                 3rd Gymea
JOHNSTON, Malcolm Bruce              1st Cambridge Park
KELLY, Stewart                       1st Warilla
KINGSTON, Justine Emma               1st Jamberoo
KOSCHEL, Susan                       Ettamogah
LAMB, Iain Neil                      1st Mt St Thomas
LAMB, Michael George                 1st Byron Bay
LEE, Andrew Stephen                  2nd St Ives
LEWIS, Ian                           1st Bexley
LEWIS, Tracy Anne                    1st Jamberoo
LLEWELYN, Julian Philip              3rd Baulkham Hills
LOOM, Ian                            Ettamogah
LOVEJOY, Robert Barry                1st East Ryde
LUXON, Ross                          Ettamogah
MACDONALD, Amanda Paige              1st Hornsby Heights
MACKIE, Ross Allan                   2nd Queanbeyan
MACPHERSON, Glenn Ian                1st Lilli Pilli
MANN, Andrew David                   Lones
MANNING, Owen Charles                1st Belmont
MASSIE, Mark Andrew                  2nd Gordon
MATTHEWS, Jan Elizabeth              1st Warwick Farm
MAXWELL, Julie May                   1st East Ryde
MAY, Peter Leslie                    1st Bexley
MCNAUGHTON, Christopher John         1st Merewether
MCNEICE, James Houston               1st Canley Heights
MCNEIL, Matthew Craig                1st Commirvenuni
MCRAE, Stuart William                1st Byron Bay
MCSTRAVICK, Anne Margaret            1st North Epping
MEYERS, Stuart                       1st Sutherland
MILLIGAN, Robert Thomas              1st Roseville
MILLISS, Matthew Evan                1st Kingsway
MITCHELL, Peter Hamilton             1st Cambridge Park
MORRISON, Kenneth Bruce              1st Jamberoo
NANCARROW, Nathan Richard            1st Beecroft
NEWBERY, Andrew Robert               1st Shoalhaven River
NEWTON, David Michael                1st Gladesville
OCKENDEN, Timothy Bruce              1st North Albury
O'NEILL, Tracey Jean                 1st Moruya
OPDAM, Steven Anthony                1st Deerbush Park
OPPERMAN, Jason Charles              3rd Gymea
OSMOND, David Andrew                 1st North Engadine
O'TOOLE, Mark Anthony                1st Belmont
OWERS, Lesa Whitton                  1st North St Ives
PATERSON, Simon Geoffrey             1st Wallsend
PAULSON, Scott Keith                 1st Turramurra
PEARCE, Andrew Garnet                1st Shiprock
PEARCE, Suzanne Edith                1st East Ryde
PENNY, Roseanne Elizabeth            1st East Corrimal
PHILLIPS, Cindy-Lou                  1st Dubbo
PINKEVITCH, John William             Kotara
POWER, Kevin                         3rd Baulkham Hills
PRICE, Roger Clifford                1st Gordon
PURCELL, James Alfred                2nd Caringbah
QUINNELL, Gregory                    1st Sutherland
RAJU, Julie Anne Sarah               1st Warwick Farm
REEVES, Andrew David                 Davidson
REID, Jennifer Anne                  1st South Hornsby
RIED, Melissa Jayne                  1st East Ryde
RIXON, Natalie Ann                   1st Camden South
ROACH, Grahame William               Kotara
ROBERTS, Mary                        1st Carlingford
RODWELL, Samantha                    1st Turramurra
ROSSER, Karen                        Ettamogah
ROWLAND, John Scott                  1st Turramurra
RYAN, Ross Stuart                    1st Oatley
SCHWERTFEGER, Mark Norman            Kotara
SCOTT, Aaron Clark                   Lones
SHANNON, Justin Allan                1st Beresfield
SHERRARD, Justin John                1st Turramurra
SHERRINGHAM, Dean Andrew             Kotara
SMITH, Kerry Ann                     1st Warwick Farm
SMITH, Stuart Anthony                1st Carlingford
SMYTH, Timothy John                  1st Turramurra
SOUTH, Peter Andrew                  1st Deerbush Park
SQUIRES, Craig Sinclair              1st Carlingford
STAFFORD, Clay                       1st Sutherland
STEPHENS, Brett Anthony              1st Cobar
STEPHENS, Simon David                Cessnock
STORRIE, Glenn Andrew                1st Toongabbie
STUHMCKE, Anita Gay                  1st Nelson Bay
SULLIVAN, Michele Karen              1st Figtree
SWANE, Ian Philip                    2nd Mortdale
SWANSON, Rhys Edgar                  1st Jamberoo
SYPHERS, Ian James                   1st Tumbi
TAYLOR, Kerry Maree                  1st Leeton
TEES, Cathryn Margaret               1st Sawtell
TEMPLE, Michael Alan                 Lones
TEMPLETON, Aron Mitchell             1st Byron Bay
TEO, Stephen Sze Shing               1st Prairievale Park
THWAITES, Darryl Christopher         1st Camden South
TOWSEND, Jacqueline Louise           1st Lilli Pilli
TRELOYN, Randall Charles             1st Shiprock
TURNER, Michael Terrence             1st Cambridge Park
VOORNEMAN, Roy                       1st Blacktown
WALKER, Jeffrey Peter                1st Blacktown
WATTS, Bradley Phillip               3rd Gymea
WEBSTER, Mark Norman                 1st Dharruk/Hebersham
WEDLOCK, Tim John                    2nd Roseville
WELLNER, Michael Joseph              3rd Rose Bay (Judean)
WESTLEY, Mark Adam                   1st Girraween
WINTERS, Ross Lachlan                2nd Peakhurst
WISE, Craig Ross                     3rd West Pennant Hills
WOO, Daniel Terrence                 1st East Hills
WOOLARD, Steven Jon                  1st Byron Bay
WYMAN, Mark Russell                  1st Greenacre
ZINN, Helga Chanine                  2nd Campbelltown
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.