Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1987

ABERNETHY, Alison                    1st Yass
ALLERTON, Craig Geoffrey             1st Commirvenuni
ALLEYNE, Jenny Carole                1st East Ryde
ARAULLO, Vincent                     1st Bexley
AVERY, Christopher Allan             2nd Waratah
BEACOM, Alison Fay                   1st North Epping
BERRYMAN, Kieran                     Wyoming
BLAXELL, Nathan David                Belmont
BLOOMFIELD, Paul Robert Thomas       1st Peakhurst
BRADFORD, Andrew                     1st Mannering Park
BRAZZILL, Jason Andrew               1st Mannering Park
BRITTON, Simone Gai                  1st East Hills
BROOKING, Gregory Ward               1st Cambridge Park
BROWN, Christine Elizabeth           1st Yaralla
BROWN, Jamie Reginald Thomas         1st North Ryde
BUIST, Andrew William                1st Kyle Bay
BURNS, David James Peter             1st East Ryde
BURSILL, John Leslie                 1st North Engadine
BUTTON, Mark                         2nd Mortdale
CALCOTT, Jennifer Joy                1st Bulli
CAMERON, John Alexander              3rd East Maitland (St Peter's)
CANFIELD, Sharon Dianne              1st Gladesville
CHALMERS, Catherine Louise           3rd East Maitland (St Peter's)
CHICK, Sandra Gai                    1st Erina Heights
CLARK, Romay Janelle                 1st Erina Heights
CLARKE, Karen Mary Elizabeth         1st Narromine
CLARKE, Stephen Thomas               1st Yagoona
COCKERELL, Murray                    Belmont
COOK, Joanna Elizabeth               2nd Mortdale
COOK, Natalie Gai                    1st Lilli Pilli
COSANDEY, Thomas Andrew              1st East Ryde
COULTHART, Bryan                     1st Sefton
COULTHART, Gary                      1st Sefton
COVEY, Michael Andrew                1st/2nd West Killara
CRADDOCK, Francis Patrick            1st Springwood
CRAIG, Stephen James                 2nd Beecroft
CRAZE, Murray                        1st Asquith
CRITCHER, Dawn Marie                 1st Russell Vale
CRITCHER, Peter Raymond              1st Russell Vale
CROWE, Carmel Ann                    1st Deerbush Park
CROWTHER, Timothy John               1st West Peakhurst
CULLEN, John Andrew                  1st Shortland
CURRIE, Kerrilyn Gai                 1st Wyong
CUSSEN, Bruce Adrian                 2nd Caringbah
DALEY, Sean                          1st Royal National Park
DAVIES, Kathryn Ann                  1st Figtree
DAVIS, Kirsti Lesley-Anne            South Illawarra
DE JEAN, Didier                      2nd Randwick (Catholic)
DEAN, Bradley John                   1st Forbes
DENNIS, Andrew Kevin                 1st Mayfield
DENNIS, Matthew                      Belmont
DIETRICH, Robert                     1st Deerbush Park
DOBBINS, Mark                        1st Figtree
DRAPER, Rodney                       2nd Mortdale
DWYER, Paul William                  2nd Enfield
EASTER, Melinda Jane                 1st Erina Heights
EVANS, Phillip M K                   1st Figtree
FENWICK, Noni                        1st Coonabarabran
FERNESS, Mark John Thomas            2nd Merrylands (St Matthew's)
FORAM, David Stanley                 1st South Punchbowl
FRANKS, Stewart                      1st East St Marys
FREEMAN, Andrew Stuart               1st Dharruk/Hebersham
GAUNT, Andrew Maxwell                Lones
GELB, Ronald Jeffrey                 3rd Rose Bay (Judean)
GLANVILLE, Darren James              Cessnock
GLAZEBROOK, Robert David             Lambton
GLEESON, Peter George                1st Killara
GODDARD, Lynn                        1st Murray Farm
GOLDSTEIN, Jason John                1st Mays Hill
GORDON, Mark                         1st Greenacre
GORRING, Bruce                       Ettamogah
GREENLEES, Karen Ann                 Grafton
GUEST, Timothy David                 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
GUNNER, Andrew Stewart               3rd Orange
HANNON, John                         2nd Mortdale
HANSEN, Bradley John                 Cessnock
HARDING, Andrew William Gordon       6th Albury
HARRISON, Philip Gregory             2nd Enfield
HARWOOD, Mark                        3rd Thornleigh
HENDERSON, Stephen Robert            2nd Dapto
HEYWOOD, Rodney Philip               1st Gordon
HILL, Elvy Edna                      1st Shoalhaven River
HJORT, Graham Douglas                1st Yass
HOLLAND, Andrew David                1st East Ryde
HOLMES, Michael William Graham       1st Sawtell
HOSE, Gregory Alan                   Davidson
HOUGH, Jason Richard                 1st Commirvenuni
HUDSON, Sonya Lynette                1st Blacktown
HULBERT, Wayne                       1st Corrimal
HUNTLEY, Joanne Kathleen             1st Hornsby Heights
HUTHNANCE, Donna Gaye                1st Coonabarabran
IRLAM, Jacqueline Joy                Grafton
ISBISTER, Geoffrey Kennedy           1st/2nd West Killara
JACKSON, Andrew Robert               2nd Gordon
JACKSON, Ian Robert                  1st Toronto
JAMES, Alan Arthur                   1st Corrimal
JAMES, Andrew Eli                    1st East Roseville
JAMES, Kristin Michael               2nd East Maitland
JEWISS, Gregory Arthur               1st Greenacre
JOLLIFFE, Katrina Anne               2nd Mortdale
JONES, Ian Frederick Charles         1st North Rocks
KEEN, Geoffrey Philip                2nd Caringbah
KEMENY, Robert Alexander             3rd Rose Bay (Judean)
KIDD, Andrew Robert                  2nd Caringbah
KING, Denise Elizabeth               1st Collaroy Plateau
KING, Robert Arthur                  Carinya
KOHLMETZ, David                      Carinya
KOPIEC, Andre                        1st Springwood
LAMBERT, Ian Thomas                  1st North Ryde
LANDA, Paul                          1st Asquith
LE CLERC, Aaron Stephen              1st Jannali
LEE, Graham Leslie                   1st Pendle Hill
LENERTZ, Kathryn Jane                2nd Mortdale
LLOYD, Bradley John                  1st Sefton
LOWE, Cindy Ann                      1st Yaralla
LUCAS, Yvonne                        2nd Dapto
MACGILLIVRAY, Mark Raymond           3rd Baulkham Hills
MACPHAIL, John Paul                  1st East Hills
MADGWICK, Barry                      1st Greenacre
MAIDMENT, Simon Roderick             1st Vaucluse
MANN, Andrew Clifford                1st Sawtell
MANNING, Megan Jane                  Belmont
MANYWEATHERS, Jennifer Jane          1st Lilli Pilli
MCCARTHY, Gerard Stanley             1st Erina Heights
MCCOTTER, Robert                     2nd Mortdale
MCDONELL, Kylie Maree                3rd Baulkham Hills/Crestwood
MCKINNON, Tracy-Lee                  1st Deerbush Park
MCNALLY, Kenneth Michael             1st Yass
MCNEICE, Sharyn Jenny                1st Canley Heights
MERRIFIELD, Katherine Louise         1st Windang
MITCHELL, Lynda Anne                 1st Brush Park
NAHON, Irmina Johanna                3rd West Pennant Hills
NEASMITH, Gregory                    1st Epping
NELSON, Philip John                  1st Mays Hill
NICHOLLS, Stuart                     1st East Ryde
NOLLAND, Rodney George               1st Narromine
NOWLAND, Steven Anthony              1st Blacktown
O'NEILL, Kylie Marie                 1st Russell Vale
OSBORNE, Andrew                      Ettamogah
PALIN, Richard Andrew                1st Pendle Hill
PARKER, Philip James                 1st St Ives
PAYNTER, Kelly                       6th Hamilton (Scottish)
PERCIVAL, Anthony Hector             3rd East Maitland (St Peter's)
PETERSON, Gary                       1st Wallsend
PICKETT, Adrian                      1st Ourimbah
PIKE, Simon Darrell                  1st Woronora
POWER, Gregory John                  1st East Hills
PRITCHARD, Simone Nicole             Belmont
REA, Shauna Catherine                2nd Merrylands (St Matthew's)
REES, Suzanne Amanda                 1st Bexley
RENSHAW, Karen Elizabeth             1st Russell Vale
ROACH, Michael Cedric                1st Narrabeen
ROBINS, David John                   1st Toronto
SCHNABEL, Anthony                    1st Loftus
SHIELDS, Karen Tracey                1st Dubbo
SHRIMPTON, Maxine Louise             1st North Epping
SMALL, Kerrie Anne Margaret          Lones
SMITH, Carl Edward                   1st St Georges Basin
SMITH, Troy William                  1st Blacktown
SPENCER, Andrew Mark                 3rd West Pennant Hills
STEDFUT, Mark                        1st Illaroo
STENNETT, Lucy                       3rd Baulkham Hills
STEVENSON, Andrew John David         1st West Peakhurst
STEVERSON, Evan Stuart               Kotara
STEWARD, Julie Ann                   1st Jannali
STREETER, Belinda                    1st Commirvenuni
SUCKER, Neil Andrew                  2nd East Maitland
TACON, Dianne Frances                1st Liberty Plains
THOMAS, Paul                         2nd Enfield
THOMPSON, Heath James                1st East Ryde
TICKNER, Andrew                      1st West Tamworth
TINDALE, Braham John                 Singleton
TORPY, Steven James                  1st Erina Heights
VAUGHAN, Stephen Martin              2nd Beecroft
WAGHORN, Annita Frances              Grafton
WALLACE, Stephen Allan               1st Yagoona
WALSH, Eric Morrison                 1st Port Macquarie
WARD, Leif Anthony                   2nd Caringbah
WHARTON, Christopher Paul            Kotara
WHITE, Brian Paul                    1st North Rocks
WIESE, Rodney Neville                1st Coonabarabran
WILLIAMS, Jeff                       1st Forster-Tuncurry
WILSON, Stephen James                1st Murray Farm
WRIGHT, Kim Louise                   3rd East Maitland (St Peter's)
WRIGHT, Warwick Owen                 1st Kingsway
WYATT, Antony Edward                 1st Figtree
ZECKENDORF, John                     1st Gordon
ZUIDERWYK, Gary John                 1st Bulli
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.