Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1988

ADAM, Wendy Lee                      1st South Punchbowl
ALLCOCK, Glenn Stuart                1st South Turramurra
ANDERSON, Paul Richard               1st South Hornsby
ANDERSON, Ross                       Ettamogah
ARMOUR, Duncan John                  1st Berowra
ARMSTRONG, James Keith               1st Tuggerah Lakes
ARMSTRONG, Peter Gray                1st Bulli
BAKER, Christopher Paul              1st Carlingford
BALES, Richard Neil                  1st Elanora Heights
BARRETT, Timothy James Andrew        2nd Gordon
BARTLETT, Katrina Lee-Anne           1st Belrose
BENNY, Mark Steven                   1st Blacktown
BENOIT, James Nicholas               2nd Gordon
BILLEN, Grant                        2nd Canterbury (St Paul's)
BLACKHALL, Cindy Terese              1st Merewether
BONIFACE, Jonathan                   1st Commirvenuni
BRASSINGTON, Gary Bruce              1st Engadine
BRAY, Heather Janette                1st Shoalhaven River
BRIEN, Craig Lachlan                 1st Illaroo
BRITTLIFFE, Craig Donald             1st Wallsend
BROWN, Naomi                         1st Carlingford
BUCHAN, Andrew James                 2nd Bathurst
BUTCHER, Brett Edward                1st Tuggerah Lakes
BYE, Damien Reuben                   5th Maroubra
CAMPBELL, Colin Andrew               6th Wagga Wagga
CAPNER, Adrian Jude                  3rd Gymea
CHAMBERS, Justin Garth               1st Denistone
CHAPMAN, Robin                       1st Figtree
CHILD, Stuart Andrew                 1st Dharruk/Hebersham
CHIN, Brian Stewart                  1st East Ryde
CLARKE, Michelle Dean                1st Carlingford
CLAYTON-SMITH, David Andrew          1st Turramurra
CLELAND, James Michael               1st Turramurra
CLEMENTS, Melissa Lyndall            2nd Narrabeen
COLES, Craig James                   1st Petersham
COOK, Andrew Lachlan                 2nd Mortdale
CRABTREE, Peter Leslie Blaxland      1st Lilli Pilli
CRISPO, Cheryl Lee                   1st Asquith
CRITCHLEY, Melinda Louise            3rd Gymea
CROMPTON, Peta Maree                 1st Maclean
CROOKS, Robert John                  1st Engadine
DAVID, Anne Elizabeth                1st Bulli
DAVIS, Andrew Ian                    1st Cromer
DAWSON, Adam James                   1st Kenthurst
DENNY, Sharon                        2nd Merrylands (St Matthew's)
DICKSON, Matthew Phillip             1st Springwood
DONALDSON, Kareen Rachel             Cessnock
DOWNIE, Mark Andrew                  1st Thirroul
DOYLE, Graeme Kenneth                1st Toronto
EAGER, Michael John                  1st Sutherland
ELLIOTT, Katrina Mary                3rd Baulkham Hills
ELLIOTT, Scott James                 1st Narwee
EMERTON, Kristina                    1st North Rocks
EWIN, Peter                          1st Murwillumbah
FAIRFAX, Benjamin Charles            1st Grays Point
FARR, Patrick John                   1st Orange
FLETCHER, Mark Leonard               1st Denistone
FLOOD, Jason Andrew                  1st Beresfield
FLYNN, James                         1st Sawtell
FOSTER, Elizabeth Jane               1st Asquith
FREEMAN, Scott                       1st East Roseville
GEE, Mark                            1st Kooringal
GIBB, Andrew Graham                  2nd Forestville
GIBBS, Emma Jane                     2nd Beecroft
GOSBY, Brett                         1st Yaralla
GOSSCHALK, Aaron Robert              1st Bellingen
GRAINGER, Donna Michelle             1st Bulli
GRAINGER, Ross Warwick               1st Jannali
GREENE, Melanie Jane                 3rd Baulkham Hills
GRICE, Keith                         Ettamogah
GRILLS, Shaun                        1st Heathcote
GUTHRIE, Andrew                      1st Wallsend
HALL, Jason Mark                     1st Garden Suburb
HAMILTON, Justin                     Dooral
HANCOCK, Kevin                       1st Rydalmere
HANSEN, Karen Debra                  Cessnock
HARRISON, Phillip James              1st Berowra
HAY, Jason Michael                   1st Orange
HAYES, Lisa Janelle                  1st Lilli Pilli
HELBY, Vanden Henk                   3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HENNELL, Julie                       3rd Baulkham Hills
HENRI, Stuart Grant                  3rd Baulkham Hills
HEPPLEWHITE, Richard Anthony         1st Wallsend
HILKEMEIJER, Peter                   1st Port Macquarie
HODGES, Darren John                  1st Cambridge Park
HODGES, Leanne                       3rd Baulkham Hills
HOLLOWAY, Christopher George         1st Merewether
HUDSON, Lincoln Bradley              1st North St Ives
HULL, Slade Andrew                   2nd Caringbah
HUNT, Rodney Graham                  1st Lilli Pilli
JEPP, Lynda Gaye                     2nd Mortdale
JOHNSTONE, Tony James                1st Liberty Plains
KEEFE, Jonathan Graham               1st South Hornsby
KITCHEN, Gavin                       1st Prairievale Park
KITCHEN, Gavin Alan                  1st Prairievale Park
LE CLERC, Shawn Maurice              1st Jannali
LIGHTFOOT, Stephen John              6th Hamilton (Scottish)
LONERGAN, Nikki                      2nd Merrylands (St Matthew's)
MACKENZIE, Jamie Robert              1st Orange
MACPHERSON, Fiona Louise             1st Lilli Pilli
MAGUIRE, Matthew                     Belmont
MANDERSON, Sean Robert               Cessnock
MARTIN, Gary Bruce                   1st East Hills
MARTIN, Jayne Katherine              Davidson
MASSIE, Michelle Lee                 2nd Gordon
MATTES, Andrew Murray                1st Turramurra
MCALLUM, Dale                        1st Oatley West
MCBRIDE, Shayne Francis              1st Forster
MCCLINTOCK, Roger                    1st West Wyalong
MCDONALD, Matthew                    1st Toongabbie
MCGREGOR, Robert Thomas              1st South Turramurra
METCALFE, Paul                       1st Wallsend
MILLS, Dianne Marilyn                1st South Goulburn
MORTON, David Andrew                 1st Woronora
MOSS, Kelvin                         1st Orange
MUMBY, Derek Scott                   2nd Mortdale
MUXLOW, Shane                        1st Hornsby
NATHAN, Bradley                      1st St Ives
NATHAN, Mark                         1st St Ives
NIPPER, Shane Christopher            2nd Canterbury (St Paul's)
OAKEY, Mathew John                   2nd Gordon
O'BRIEN, Melissa Louise              Belmont
O'CONNOR, Louise Margaret            1st Toronto
PARKES, Robert Donald                1st Byattunga
PARSONS, Michael William             1st Port Macquarie
PEARCE, Andrew Lenehan               3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
PEARCE, Clayton                      1st Tuggerah Lakes
PEREZ, Osvaldo Antonio               1st Corrimal
PERRIN, Douglas Hugh                 3rd Baulkham Hills
PERRY, Martin Joel                   1st Figtree
PERRY, Rowena Louise                 2nd Gordon
PLAYFORD, Michael James              1st Wyoming
POOL, Angela Michelle                1st Jannali
PRINGLE, Thane                       Cessnock
REYNOLDS, Peter                      1st Merewether
REYNTJES, Andrew William             1st Campbelltown
RIED, Lynette                        Ettamogah
ROACH, Christopher Joseph            1st Port Macquarie
ROBINSON, Mark                       1st South Punchbowl
RODWELL, Christina Joan              1st Turramurra
ROGERS, Mark Andrew                  2nd Broken Hill
ROMER, Wayne Ashley                  1st Port Macquarie
ROSE, Jeffrey Arthur                 1st Castle Hill
ROSEN, Timothy Lee                   1st Belrose
ROXBERRY, Karen                      1st Prairievale Park
RUTHERFORD, Lisa Jane                1st Woy Woy
SAUL, David Geoffrey                 Lones
SECCOMBE, Richard Matthew            1st Hornsby Heights
SEWELL, Martin Francis               1st Concord
SHEPHEARD, Mark                      1st Kooringal
SHERRINGHAM, Bradley Grant           Kotara
SKELSEY, Mark Lyle                   1st Prairievale Park
SMITH, Adam Lee                      2nd Caringbah
SMITH, Andrew J                      1st Berowra
SMITH, Colin                         1st Oatley West
SPARKS, Megan                        1st Narrandera
SPENCE, Stephen Charles              1st Figtree
STARLING, Jason Shawn                3rd Belrose
STEER, Ian Mark                      3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
STEER, Phillip John                  3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
STEWART, Jason Mark                  3rd Baulkham Hills
STIDWORTHY, Jennifer Jane            Lones
SULLIVAN, David                      1st Figtree
SUMMERFIELD, Evan Royce Oliver       3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SWEENEY, Mark Bradley                3rd Baulkham Hills
TAIT, Michael                        1st Figtree
TAPP, Peter Bradley                  1st Garden Suburb
THOMAS, Evan Edward                  1st Thirroul
THOMAS, Matthew Edwin                3rd East Maitland (St Peter's)
THORVALDSON, Erik Daniel             1st Turramurra
TREBLE, James Gregory                1st Carlingford
TREBLE, Jonathon Edward              1st Carlingford
TROAKE, Paul Andrew                  1st Hornsby Heights
TYSSEN, Geoffrey                     1st Corrimal
VAN BRONKHORST, Christopher          Belmont
WAGNER, Matthew Ralph                Lones
WATTERS, Stewart Ian                 3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
WELSH, Anthony Richard               1st Scone
WHITBREAD, Tracey Ann                1st Carlingford
WILLIAMS, Carl                       1st Woronora
WILLIAMS, David John                 1st Wyoming
WILLIS, Karen Johanna                1st Sawtell
WILLOUGHBY, Craig Jason              Lones
WOOD, Robert Clifford                1st Dharruk/Hebersham
WRAY, Jamie                          2nd Canterbury (St Paul's)
WYTHES, Scott Aaron                  1st Green Point
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.