Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1989

ABLESON, Gregory John                1st Belmont
AIKEN, Mark Gordon                   2nd Baulkham Hills
AINSLIE, Stuart Adam                 1st Blacktown
ALEXANDER, Brett                     2nd Enfield
ALI, Nishan                          1st Sans Souci
BAKER, Carolyn Ann                   1st/2nd West Killara
BAKER, Gregory Alan                  3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
BAKER, Lyndon James                  Kurri Kurri
BARBEY, Scott                        1st Kooringal
BARNES, Timothy John                 1st Dural
BECCHIO, Stephen Raymond             1st Hornsby
BEGBIE, Paul Ross                    1st Port Macquarie
BLACKHALL, Paul Anthony              2nd Thornton
BLACKMORE, James Philip              1st Turramurra
BLACKMORE, Simone Leanne             1st Woy Woy
BLOXHAM, Michael Greig John          2nd Royal National Park
BOOBY, Tracey Jane                   2nd Bathurst
BOWERS, Jeffrey Ian                  1st Avalon
BRAUND, Beaumont Ian                 1st Maclean
BRYANT, Alison                       1st Oatley Bay
BURY, David John                     1st Asquith
CAGANOFF, Daniel                     1st North St Ives
CAIN, Andrew                         1st Blacktown
CALCOTT, David Geoffrey              1st Bulli
CARDEN, Michelle                     1st Bulli
CARLIN, Peter John                   3rd Greystanes
CARNE, Stuart John                   1st Marsfield
CHIPPINDALE, David                   2nd Thornton
CLEAVE, Kylie Louise                 1st North Engadine
CLOUT, Stephen                       1st Kooringal
COCKBAIN, Ainslie Maree              Lones
COLEMAN, Peta Therese                1st Seven Hills
COLLINS, David Keith                 1st South Hornsby
COOPER, John Andrew                  1st St Georges Basin
CRAWFORD, Bradley                    Cessnock
CROWLEY, Ann Margaret                1st Brush Park
CUMMINS, Darryl Andrew               1st Thirroul
DAVIS, Steven                        1st North Revesby
DAVIS, Timothy Michael               1st Mays Hill
DENNIS, Gary John                    1st Marsfield
DEVILLE, Sharon Michelle             1st Dharruk/Hebersham
DILLEY, Jason Neil                   1st Captains Flat
DORAN, Paul Anthony                  3rd Engadine (Don Bosco)
DOWD, Michael James                  1st Glenbrook
DURRAN, Andrew Robert                Iron Cove
EMDIN, Mark Nathan                   1st Epping
EVANS, Byron Richard                 1st East Roseville
FENWICK, Wayne Edward                2nd Taree
FIELD, Jonathan Meyrick              Cessnock
FILMER, Lynda Jan                    1st Brush Park
FISHER, Kerry John                   3rd East Maitland (St Peter's)
FITZELL, Fiona Gay                   1st Condell Park
FITZPATRICK, John William            1st Mays Hill
FLETCHER, Craig Robert               1st North Engadine
FLOOD, Catherine Anne                Lones
FORBES, Leonie Sue                   1st East Ryde
FORD, Glen Peter                     1st Lilli Pilli
FORSYTH, Tristan Michael             1st Wellington
FRIZZELL, Andrew James               1st Brush Park
GADKE, Christopher Wayne             Grafton
GILES, Elizabeth                     1st Cobar
GLASGOW, Kieran John                 Cessnock
GOODWIN, Alison Claire               1st Rathmines
GOSBY, Bevan Jay                     2nd Caringbah
GOUGH, Paul Andrew                   1st Wellington
GRAY, Michael Leonard                1st Thirroul
GRIFFITHS, Sandra Elizabeth          1st Heathcote
HALLAM, Christopher                  2nd Richmond
HALPIN, Darryl Gregory               1st Keiraville
HALSON, Clark Nathan                 2nd East Maitland
HARRIS, Hugh Alan                    2nd Gordon
HARWOOD, Peter Geoffrey              3rd Thornleigh
HAWKINS, Ian David                   1st/2nd Harbord
HJORT, Jason                         1st Yass
HOLDER, Tracey                       2nd Panania
HOSKING, Andrew Philip               Lones
HOWARD, Gary Thomas                  1st Ourimbah
HUA, Augustus Tchuen                 1st Marsfield
HULL, David                          1st Coffs Harbour
HUTHNANCE, John David                1st Aberdare
ISBISTER, James Wallace              1st/2nd West Killara
JOHNSON, Sharon                      2nd Royal National Park
KEEVERS, Andrew                      2nd Caringbah
KELLER, Alexander Frederick          1st Dural
KERR, Andrew                         2nd Killara
KING, James Richard                  1st Port Jackson
KING, Matthew Edward                 1st Broken Bay
KING, Ronald Bruce                   1st Morton National Park
KINGSTON, Angus John                 2nd Gordon
KNIGHT, Andrew Thomas                1st Berowra
LEE, Belinda                         1st Thirroul
LINAN, James Allen                   1st Frenchs Forest
LONERAGEN, Mark Patrick              1st Port Jackson
L'OSTE-BROWN, Jamie Harold           1st Dolans Bay
LOWE, David Gary William             1st Narromine
LUCAS, Lindsay John                  1st Oatley West
LYNCH, David Anthony                 1st Narwee
MACKENZIE, Phillip John              2nd Caringbah
MALLIGAN, Philip John                1st Frenchs Forest
MANGELSDORF, Michelle Ann            1st Woy Woy
MATTHEWS, Emma Jane                  1st Kissing Point
MCCORD, Christopher John             Belmont
MCCOWAN, Stuart                      1st South Goulburn
MCDONELL, Matthew Stuart             1st Baulkham Hills
MCDOWELL, Trent David                1st Nelson Bay
MCGIBBON, Alison Louise              1st Russell Vale
MCGUIRK, Andrew Allan                1st Oyster Bay
MEEKINGS, Charles David              1st Brush Park
MICALLEF, Daniel                     1st Pendle Hill
MILLER, Karen Doris                  1st Greenacre
MITCHELL, Robert Bruce               2nd Caringbah
MORGAN, Sharon Maree                 Lones
MUMBY, Kim Louise                    2nd Mortdale
MURDOCH, Samantha Ann                1st Commirvenuni
MURRAY, Andrew                       1st Kooringal
NEASMITH, Mark                       1st Epping
NELSON, Sharon Lesley                1st Mays Hill
O'SULLIVAN, Andrew John              1st Concord
OWENS, Catriona Mary                 3rd Belrose
PALMER, Brad Matthew                 1st Garden Suburb
PARKER, Anthony John                 1st Blacktown
PARRY, Jennifer Jayne                1st Toronto
PAVEY, David Arthur                  1st East Hills
PEARCE, Catherine Leonie             1st East Ryde
PERRY, Alistair                      1st Port Jackson
PERRY, James                         1st Port Jackson
PERRY, Simon                         1st Heathcote
PESTER, David Ian                    1st Belrose
POWELL, Jane Ellen                   1st Kissing Point
PRINGLE, Mardi Darlene               Cessnock
RAVELL, Martin William               1st West Peakhurst
RAWNSLEY, Ian Jeffray                1st Narwee
REEVES, Dean Cameron                 1st Peakhurst
REYES, Ramil                         1st Sefton
REYNOLDS, Christopher Bernhard       1st Sutherland
RICHARDS, Craig John                 1st South Goulburn
RICHARDS, Tully Araluen              1st Blaxland
RICHARDSON, Paul Jeffrey             1st Beresfield
ROBERTS, Scott Michael               1st Campbelltown
ROBLEY, Stewart Ian                  2nd North Carlingford
RODWELL, Janine Elizabeth            1st Turramurra
ROESE, Kristin                       2nd Baulkham Hills
RUDD, Jason Andrew                   1st Oatley Bay
SHANAHAN, Maree Clare                1st Oxley Park
SHARMAN, Paul Frederick              3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SHELLEY, Anita Margaret              2nd Baulkham Hills
SHIELDS, Tracey Anne                 1st South Punchbowl
SIMPSON, Matthew Douglas             1st Elanora Heights
SMART, Peter Allan                   1st Brush Park
SMITH, Darryl Robert                 1st Minto
SMITH, Kimberley Anne                1st Kyle Bay
SMITH, Kylie Michelle                1st Cardiff
SNELGROVE, Ian Lawrence              Cessnock
SOUTH, Erica Jacqualine              1st Deerbush Park
SPARKES, Russell James               2nd Thornton
SPECHT, Michael John                 1st Turramurra
STANLEY, Craig Gillroy               1st Erina Heights
STEDMAN, Jenni Elizabeth             1st Kissing Point
STEEL, David Peter                   Belmont
STEINFURTH, Simon Andrew Patrick     1st Kingsway
STEVERSON, Graeme Thomas             Kotara
TAAFE, Andrew Yetts                  1st Windang
TALBOT, Adrian Nicholas              2nd Beecroft
TAPE, David Mark                     6th Hamilton (Scottish)
TAUNTON, Russell Peter               1st Engadine
TEUDT, Peter Frederick               Lones
THEAKSTON, Glen Sascha               1st Kenthurst
THOMPSON, Paul                       1st Sylvania Heights
THOMPSON, Yvette                     1st East Ryde
TINSLEY, Jeffrey David               1st Shoalhaven River
TROTTER, Shane Anthony               1st Ourimbah
VERONESI, Sabra Camilla              1st Epping
VICARS, John Hudson                  1st Turramurra
WADDINGHAM, Kate Margaret            1st Berowra
WARD, David John                     1st Hammondville
WEBBER, Michael Edwin                1st North Engadine
WEBSTER, Norman Ronald               1st Cardiff
WETTON, Andrew John                  3rd Baulkham Hills
WHALLEY, Darrell John                Singleton
WHITE, Ian James                     1st Maclean
WHYTE, James Michael                 1st Byattunga
WIGGINS, Trent                       1st Kyle Bay
WILLIAMS, Bradley Rolland James      2nd Woolooware
WILSON, Jennifer Anne                Lones
WILSON, Trevor Michael               1st Dural
WONSON, Tracey Lee                   2nd Beecroft
WOOD, William Ian                    1st Sawtell
WOODORTH, Boyd Jonathon              1st Mays Hill
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.