Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1990

ABELAS, Mark                         1st Keiraville
ALLATT, Craig Frederick              1st Morton National Park
ANDERSEN, Heath                      4th Wollongong
ANDERSON, Damon Alexander            3rd Engadine (Don Bosco)
ANDREWS, Matthew Robert              1st Sutherland
ANDREWS, Tracey Lee                  1st North Revesby
ARCHIBALD, Bradley James             Cessnock
ASHLEY-BROWN, Gillian Margaret       Belmont
AUSTIN, Victoria Ann                 1st Moruya
BABB, Damien John                    1st Lugarno
BAGULEY, Judith Anne                 1st Epping
BAIN, David                          1st Aberdare
BANNER, David Scott                  1st Figtree
BARR, Simon James                    2nd Normanhurst
BENTLEY, Justin David                1st Temora
BEST, Andrew                         1st Narrabeen
BICE, Dion Douglas                   1st Illaroo
BLACK, Christopher Alan              1st Peakhurst
BLOOMFIELD, Leonie Jane              1st Peakhurst
BLOOMFIELD, Philip Nicol             1st Kissing Point
BOWDLER, Tony                        1st Sylvania Heights
BOYLEY, Mark Lyall                   1st Epping
BRADY, Nicholas James                2nd Gordon
BRINDLE, Linda Joy                   1st Barrenjoey
BROWN, Alexander David Hamilton      1st Windang
BROWN, Brenden Lee                   1st North Revesby
BROWN, Steven                        2nd Richmond
BURGESS, Murray Malcolm              1st Figtree
BYLART, Tanya Helena                 Ettamogah
CAUDWELL, Karl John                  1st Dural
CHANT, Robert                        1st Windang
CHILDS, Donna Marie                  1st Dharruk/Hebersham
CLARK, Ethan                         1st Port Macquarie
CLAY, Michael Timothy                1st Lugarno
COATES, Christopher George           2nd Orange
COATES, Michael David                1st Figtree
COFFEY, Adam John                    1st Peakhurst
COLVIN, Adam James                   1st Green Point
CONNOR, Wayne Gary                   2nd Griffith
COOK, Peter John                     Kotara
CORNEY, Dean Edward                  1st Penshurst
COULSON, Antony Vels                 2nd Royal National Park
COWARD, Benjamin Martin              Lones
CROWE, Paul Anthony                  1st Deerbush Park
CROWLEY, Lynda Patricia              1st Brush Park
CUMMINS, Vincent Peter               1st Thirroul
CURRIE, Suzanne Gaye                 1st Rathmines
DANKS, Simon                         1st Cardiff
DARE, Christopher John               1st Lilli Pilli
DAVIES, Colin Raymond                1st Figtree
DAWSON, Brent Andrew                 Cessnock
DE GIOIA, Justin Mauro               1st East Ryde
DEARNLEY, Laurie Sutton              1st Toongabbie
DEVENISH, Jean Clare                 1st Kentlyn
DIGUGLIELMO, Louisa Maria            1st Coffs Harbour
DOWNES, Alan Trevor                  1st North Rocks
DRISCOLL, Gary John                  1st Narwee
DUNNING, Justin Peter                1st Warilla
DUNNING, Karina                      1st Warilla
EASTON, Bradley George               1st Lugarno
EDE, Brian Michael                   1st Sylvania Heights
ELPHICK, Christopher James           1st Turramurra
EMERTON, Alexandra                   1st North Rocks
EMSLIE, Stuart Ross                  1st Kingsway
EZZY, Simone Patricia                1st Westmead
FIELD, Jeffrey James                 1st Keiraville
FISHER, David Luke                   2nd Gordon
FITZPATRICK, Sean                    1st Port Macquarie
FRANCIS, Glenn Anthony               1st Thirroul
FULLER, Bradley Ross                 1st Yagoona
GALATI, Paul Vito                    1st Blaxland
GARDNER, Grant                       1st Kissing Point
GAUNT, Julie Robyn                   Lones
GERARD, Matthew                      2nd Woolooware
GODLEY, Mark Edward                  1st Dural
GRADISNIK, Brett Andrew              1st Murwillumbah
GRICE, Leonnie                       2nd Orange
GUINNESS, Nathan Graham              Lones
GUNN, Murray Angus                   1st Sylvania Heights
HALLIGAN, Julie Anne                 1st Turramurra
HARPER, Gregory                      1st Blaxland
HARPLEY, Michael Peter               3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HAWKINS, David Andrew                1st Sans Souci
HAYES, Scott Jamie                   1st Wellington
HELBY, Sandor Bernard-Ruth           3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
HENDY, Victoria Anne                 1st Seaforth
HERBERT, Trevor                      1st Hornsby
HILL, Scott Peter                    1st Cardiff
HOGAN, Stephanie Louise              1st Yass
HOHBERG, Kevin John                  1st Bass Hill
HOLMES, Shane Trevour                1st Wyoming
HOPKINS, Jason Andrew                2nd Royal National Park
HOUSE, Daniel Norman                 1st Muswellbrook
HOWARD, Kristy Maree                 1st Ourimbah
HUBBARD, Matthew John                Cessnock
HUNTER, Russell James                Cessnock
HUTCHISON, Mark Richard              1st Warilla
ILES, Darrell John                   1st Asquith
INNES, Turi                          1st Figtree
JEFFERSON, Matthew Thompson          1st Narrabeen
JOHNSON, Anthony Ian                 1st Russell Vale
KAUL, Fiona Natasha                  1st Shellharbour
KAY, James Barry                     1st Georges Hall
KIELY, David John                    1st Windang
KNEESHAW, David Thornton             1st Turramurra
LAWRENCE, Trent Jason                Balgownie
LE LARGE, Yvonne Antoinette          1st Epping
LEGGATT, Virginia Yvonne             1st Hornsby Heights
LEGGOTT, Raymond John                1st Wingham
LEVERTON, Stuart Charles             1st Turramurra
LEWIS, Adam Nathan                   1st Lilli Pilli
LEWIS, Matthew James                 1st Lilli Pilli
LOVSTAD, Nikki Maree                 1st Russell Vale
LUTHERBORROW, Matthew James          1st Elanora Heights
MACDONALD, Scott Michael             3rd Engadine (Don Bosco)
MACKENZIE, Scott                     1st South Punchbowl
MAGUIRE, Megan Marie                 Belmont
MARTIN, Grant Evan                   1st Narrabeen
MATTHEWS, David Renwick              1st North Strathfield
MCDONALD, Craig Andrew               1st Shellharbour
MCDONALD, Gregory Ian                1st Kempsey
MCDONNELL, Peter Thomas              1st Kooringal
MCDOUGALL, Michael Gordon            1st Davidson
MCINTOSH, Craig Lindsay              1st Muswellbrook
MCKENZIE, Scott Andrew               1st Pendle Hill
MCKINLEY, Michael                    Belmont
MILTON, Rodney                       1st North Revesby
MITCHELL, Fiona Jean                 1st Burra
MITCHELL, Grant Anthony              1st Brush Park
MONAGHAN, Peter                      1st Dural
MORTIMER, Ben Julian                 1st Davidson
MURRAY, Brendon Scott                1st Caringbah
NETTING, Christopher John            1st Thirroul
NEWTON, John Thorpe                  1st Wallsend
O'CONNOR, Paul Joseph                1st Kyle Bay
O'NEILL, Sean Michael                1st Sylvania Heights
OWERS, Christopher Robert            1st Warilla
PADGETT, Jason Rick                  1st Wallsend
PAPWORTH, Brad Alan                  Kotara
PATON, Grahame Alex                  1st Illaroo
PAUL, Kylie Michelle                 2nd Charlestown (LDS)
PERCIVAL, Andrew Dennis              2nd Beecroft
PEREZ, Manuel                        1st Corrimal
PRATT, Rory Edward                   1st Lilli Pilli
PRISK, Sherri                        1st Brunswick Heads
PRITCHARD, Diahann Georgina          Belmont
PROWSE, Matthew John                 1st Moruya
PURTILL, Michael                     2nd Broken Hill
RADBURN, Brett                       1st Moruya
RAFFIN, John Michael                 1st Brush Park
RALPH, Glen Eric                     2nd Broken Hill
RATTRAY, Philip David                1st Lane Cove
REANEY, Martin Shawn                 1st Narrabeen
REID, Daniel Lawrence                2nd Canterbury (St Paul's)
REID, Peter Stuart                   1st Epping
REINHARDT, Adrian Olaf               1st Turramurra
ROBERTSON, Catherine                 1st Hornsby
ROCHE, Rodney Allan                  1st Caringbah
ROLINSON, Brett Michael              1st Epping
RUDD, Troy Anthony                   1st Erina Heights
RUTHERFORD, Sarah Louise             1st Woy Woy
SAUL, Megan Elizabeth                1st Rathmines
SAUNDERS, Anthony Wayne              1st Wallsend
SAUNDERS, Gail MacKinnon             1st Vaucluse
SAWYER, Gregory John lynn            1st Tuggerah Lakes
SAYERS, Allyn Thomas William         1st Concord
SHARP, Michael John                  1st Heathcote
SHEAN, Wayne Robert                  1st Pendle Hill
SHIELDS, Peter Richard               1st Engadine
SIDDONS, Martin John                 1st Peakhurst
SMITH, Marcus                        1st St Georges Basin
STANLEY, Kristine                    1st Epping
STEINFURTH, Michelle Diane           2nd Mortdale
STEWART, Christopher James           1st Penshurst
STONE, David John                    1st Green Point
SULLIVAN, David James                1st Forbes
SUMMERSON, Corey James               1st Captains Flat
SURPLICE, Melanie Jane               3rd Gymea
TAYLOR, Christopher Darren           4th Mortdale (LDS)
TEEUWEN, Paul John                   Balgownie
TRIMMER, Neil John                   1st Moruya
TUMETH, Kim Michelle                 1st Baulkham Hills
VAZQUEZ, Santiago                    1st Shellharbour
VIERKANT, John Edmund                1st Blaxland
WAERNER, Walter                      1st Figtree
WALKER, Troy James                   2nd Mortdale
WARD, Andrew Lindsay                 1st West Tamworth
WEATHERALL, Glyn David               1st Beresfield
WEBSTER, Jenni Hilda                 1st Dharruk/Hebersham
WEIDEMIER, Jayne                     2nd Mortdale
WESTMAN, Mark Thomas                 1st Kooringal
WHITE, Rachel Claire                 1st North Rocks
WILKINSON, Charles                   1st Hornsby Heights
WILLIAMS, Craig Rowland              1st Narrabeen
WILLIS, Julie-ann                    1st Coffs Harbour
WILSON, Bradford William Carlisle    1st Davidson
WILSON, Geoffrey Alexander           2nd Gordon
WILSON, Steven Bruce                 1st Shortland
WILSON, Warren James                 1st Woy Woy
WINGROVE, David                      2nd Mortdale
WISE, Steven John                    3rd West Pennant Hills
WOODGATE, Michael Leslie             1st Illaroo
ZAMMIT, Paul Alan                    2nd Baulkham Hills
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.