Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1991

ABERNETHY, Fiona                     1st Yass
ALLATT, Lynette Meredyth             1st Morton National Park
ALLEN, Katie Louise                  1st South Turramurra
ALLPORT, William Patrick             2nd Canterbury (St Paul's)
ANDERSON, Wayne Anthony              3rd Engadine (Don Bosco)
ANSON, Ryan Robert                   1st Medowie
ANTRIM, James Thomas                 1st Davidson
APPS, Leigh Dewar                    1st Port Macquarie
AUDSLEY, Danielle                    1st/2nd Harbord
BAGNALL, Luke Martin                 1st Wallsend
BAILY, Stephen Philip                1st Davidson
BALES, Lisa-Rae Maydos               1st Elanora Heights
BALFOUR, Lyndell Helen               1st East Hills
BANNER, Andrew Garth                 1st Figtree
BARNES, Jennifer Elizabeth           1st Thirroul
BARTLETT, Jason Alan                 1st South Wallsend
BAYES, Christopher                   1st Scone
BEESON, Michael Jamie                2nd Queanbeyan
BLACKLEY, Andrew David               1st Sefton
BLAMIRE, Serena Jane                 1st Green Point
BLISS, Leanne                        1st Jamberoo
BLONDEL, Jennifer Lee                1st South Turramurra
BOND, Jason                          1st Figtree
BONNER, Nina Jan                     1st Green Point
BOWEN, Kara Lea                      1st Cambridge Park
BRENNAN, Blair Graden                1st Barrenjoey
BRENNAN, Kimberley                   1st Jamberoo
BROOKE, Terry Stewart                1st East Hills
BROOKS, David Dean                   1st Balgownie
BROWN, Stuart Matthew                1st Bass Hill
BUCKLE, Adam Jeffrey                 1st Green Point
BUHAGIAR, Brian William              1st Miller
BULLEN, Kirstin Nowell               4th Pennant Hills
BURGE, Andrew Evan                   3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
BURGESS, Cameron Christopher Stuart  1st Prairievale Park
CAMPBELL, Glen Robert                6th Albury
CATLIN, David Ralph                  1st Pendle Hill
CHILCOTT, Darren Geoffrey            2nd Orange
CONSTABLE, Dean Bruce                1st Sans Souci
CONSTABLE, Jill Sandra               1st Sans Souci
COOK, Elizabeth Louise               East Lake Macquarie
COTTRELL, Jeanette Marie             1st Port Macquarie
COULSON, Ian Clement                 2nd Royal National Park
COWLEY, Brett                        2nd Campbelltown
COWMEADOW, Julie-anne                East Lake Macquarie
CRADDOCK, Cassandra Louise           1st Brush Park
CRAWFORD, Matthew John               1st Wyoming
CREIGHTON, Penelope Joy              1st Thirroul
CROCKER, Melinda Jane                1st Westmead
DANKS, Anthony Stuart                1st Cardiff
DARE, Michelle Lisa                  1st Lilli Pilli
DARNEY, James Arthur                 1st Wellington
DREISE, Peter Michael                1st Yaralla
EAST, Corinne Michelle               1st Yaralla
EVANS, Daniel John                   1st Rathmines
EVERY, Timothy Paul                  2nd Port Macquarie
FINCH, Glen Noel                     1st Wallsend
FINLAY, Davidson Alexander           3rd Orange
FITZELL, Barclie Roy                 1st Nowra
FITZGERALD, Wendy Elizabeth          1st Commirvenuni
FLOWER, Michael William              2nd North Carlingford
FOORD, Gregory Allan                 1st/2nd Harbord
FOOTE, Damien Shawn                  1st Leura
FRANKLIN, Natasha                    1st Bellingen
FREEMAN, Andrew Geoffrey             2nd Queanbeyan
FROST, Kevin Leslie                  1st West Tamworth
GALLARD, Wesley Jack                 1st Peakhurst
GARDNER, Darren Michael              1st Kissing Point
GARDNER, Vanessa Jayne               1st Helensburgh
GARNER, Cameron Bruce                1st Lugarno
GARNETT, Jason Christopher           1st Blaxland
GAUCI, Natalie Marie                 1st Coffs Harbour
GAWN, Michael Peter                  2nd East Maitland
GIBBS, Jason Elliott                 2nd Beecroft
GILLIES, Cameron Stuart              1st Lugarno
GOCK, Lester                         2nd Gordon
GORDON, John Leslie                  1st Narwee
GOSBY, Lana                          1st Yaralla
GRACE, Geoffrey Robert               1st Rathmines
GRAHAM, Paul Kenneth                 1st Narrabeen
GRAVES, Matthew John                 2nd Wauchope
GREENLAND, Katrina Jewel             1st Hornsby
GROSS, Stephen Brian                 2nd Mortdale
GUY, Steven John                     1st Minnamurra
HANLEY, Katherine Jillaine           1st West Peakhurst
HARDING, Cameron Allan               6th Albury
HARDING, Michael John                6th Wagga Wagga
HARTENSTEIN, Lisa Maree              1st Jamberoo
HAUPTLI, Deanna Joy                  1st Cobar
HAWKEY, David John                   3rd Orange
HAWKINS, Tamara Kristine             1st Sans Souci
HEFFERNAN, Damien Charles            1st Lane Cove
HILL, Nicole Christina               Kurri Kurri
HODGSON, Adrian Jeffrey              1st Baulkham Hills
HOLLAND, Andrew Mark                 1st Minnamurra
HOSE, Grant Christopher              1st Davidson
HOWELL, Melissa Ann                  1st Port Macquarie
HUCKSON, Anthony Charles Quinton     2nd Gordon
HUNT, Geoffrey Richard               2nd Parkes
HUXLEY, Michael David                1st Wyoming
JENSEN, Craig                        1st Kooringal
JOLIFFE, Kellie Jane                 1st East Hills
JOLLIFFE, Matthew Miles              2nd Mortdale
JUDSON, Matthew Peter                1st Blaxland
KERR, Michael Robert                 1st St Georges Basin
KING, Anthony Travers                1st Port Jackson
KOOREY, Gavin Anthony                1st Dural
LACEY, Christopher                   1st Windang
LANDSTRA, Mark Hendrik               1st Kissing Point
LANG, Robert David                   2nd Sutherland (ARMCO)
LANSDOWNE, Richard Henry             1st Woy Woy
LEACH, Yvonne Maree                  1st South Hornsby
LIGHTFOOT, Jason Bruce               3rd East Maitland (St Peter's)
LINKLATER, Nicole Ann                1st Epping
LODER, Richard John                  1st Caringbah
LOVELY, Darren Paul                  1st Georges Hall
LUMMIS, Christopher Andrew           Lones
MAKIN, Peter Matthew                 1st Yass
MANN, David Brian                    1st Sylvania Heights
MARDELL, Tod Leslie                  2nd Enfield
MARSH, Stephen John                  1st Jamberoo
MARTIN, Warwick Keith                1st Peakhurst
MATTES, Geoffrey William             1st Turramurra
MCALLUM, Ross Edward                 1st Oatley West
MCCABE, Melissa Gai                  1st Minnamurra
MCCLELLAND, Matthew Laird            1st Turramurra
MCCREATH, David James                1st Hazelbrook
MEEHAN, Amanda Gael                  3rd Belrose
METCALFE, Gregory Raymond            1st Wallsend
MICHIE, Jane Peppin                  1st Narrabeen
MILLER, Trent David                  1st Narwee
MITCHELL, Cameron William            1st Gosford
MITCHELL, Kathryn Jane               1st Hornsby
MOLEN, Jason Craig                   1st Narwee
MOODEY, Stephen Bruce                1st Oatley
MOONEY, Hugh David                   East Lake Macquarie
MORGAN, Andrew John                  3rd Belrose
MORONEY, Christopher Thomas          Balgownie
MOSS, Kieren Richard                 1st Lane Cove
MUIR, Vanessa Elizabeth              1st Elanora Heights
MURDOCH, Timothy Ian                 1st Commirvenuni
MURPHY, Michelle                     2nd Griffith
NAIRN, Jody Christine                1st Sans Souci
NEWNHAM, Mark Christopher            1st Hornsby
O'BRIEN, Siegbert                    1st South Goulburn
O'NEILL, Andrew James                1st Ramsgate
PATON, Robert James                  1st Leura
PATTERSON, Adam James                2nd Baulkham Hills
PATTINGALE, Ian John                 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
PAYNE, Andrew John                   1st Nowra
PERRY, Rebecca Anne                  1st Figtree
PFEIL, Richard Karl                  Iron Cove
PRITCHARD, Mark Reginald             1st Burra
PROCTER, Cindy Gay                   1st Medowie
PUXTY, Brett James                   1st Wallsend
QUINN, Peter Malcolm                 1st/2nd Harbord
QUIRKE, Donna                        1st Hornsby
REGAL, Leanne Mary                   1st Windang
REYES, Rodel                         1st Sefton
REYNOLDS, Joshua                     2nd Campbelltown
RICHARDS, Guy Douglas                1st Davidson
RIDDELL, Leanne Jodie                1st Port Macquarie
ROBINSON, Nils Craig                 1st Kissing Point
ROBLEY, Michelle Justine             2nd North Carlingford
ROGERS, Brenton Anthony              7th Broken Hill
ROLLS, Rodney John                   1st Bass Hill
ROSE, Wayne Adrian                   1st Dural
ROUGHAN, Mary Moninya                3rd Wahroonga (St John's Own)
RYAN, Paul David                     Eastwood
SANDERCOE, Gavin Douglas             4th Baulkham Hills
SANDERS, Scott Robert                2nd Wauchope
SANDILANT, Mark Vernon               1st Oatley
SARAFIAN, Alexander Aram             4th Mortdale (LDS)
SAXBY, Jason Phillip                 Eastwood
SCORER, James West                   3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SCOTT, Warren John                   1st Berowra
SHANAHAN, Ann Margaret               1st Ourimbah
SHEARER, Wayne Christopher           1st Wallsend
SILCOCK, Jason                       1st Rathmines
SLADE, Glen Russell                  3rd East Maitland (St Peter's)
SMITH, Andrew Preston                1st Peakhurst
SMITH, David Russell                 1st Kyle Bay
SMITH, Duncan Alexander              1st Minto
SMITH, Richard Malcolm               1st Turramurra
SMITH, Sandy Alexander Bruce         1st Turramurra
SOUTHAM, Daniel James                2nd Penshurst
SPARKS, Timothy John                 3rd Orange
STRUTT, Catherine Mary               1st Cardiff
STRUTT, Jennifer Anne                1st Cardiff
SULLIVAN, Brendon                    1st Greenacre
SULLIVAN, Justin Denis               4th Mortdale (LDS)
SWANE, Murray Grant                  2nd Mortdale
THOMPSON, Stephen Barry              1st Balgownie
THORPE, Stuart James                 1st Lane Cove
THORVALDSON, Kristoffer Thomas       1st Turramurra
TRAVERS, Matthew Alexander           1st Greystanes
TYRRELL, Phillip James               1st Georges Hall
TYRRELL, Stuart John                 1st Georges Hall
VERONESI, Marco                      1st Epping
VETTER, John-Paul                    3rd Engadine (Don Bosco)
WADHERA, Darren                      1st Yagoona
WAESCH, Brett Anthony                1st Baulkham Hills
WALLACE, Kirsty                      1st Coffs Harbour
WARD, Craig Alexander                East Lake Macquarie
WARREN, Stuart James                 2nd West Pennant Hills
WATSON, Jacqueline Marie             1st Minnamurra
WHILEY, David John                   Bambara
WHITE, Matthew Samuel                2nd Orange
WILLIAMS, Astrid Justine             1st Peakhurst
WILLIAMS, Phillip Lloyd              1st Beresfield
WILSON, Graham                       2nd Gordon
WILSON-CATTLE, Patricia Dianne       1st South Goulburn
WOOD, Andrew George                  Holroyd
WOOD, Peter William                  Holroyd
WOODWARD, Grant Anthony              1st Prairievale Park
WOOF, Kaylene Shirley                3rd Gymea
WORSLEY, Hudson Daroa                1st Turramurra
YATES, Lynda Janelle                 1st Westmead
YOUDALE, Derek James                 1st Berowra
ZARINS, Laura Anita                  1st Denistone
ZIMBOS, Linda May                    1st/2nd Harbord
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.