Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1992

ADAMS, Gavin Darryl                  East Lake Macquarie
ALLAN, Stephen John                  1st Thirroul
AMOS, John Matthew                   1st Shiprock
AMOS, Melinda Jane                   1st South Hornsby
ANDERSON, Carl Patrick               1st Sydney
ANDREWARTHA, David Llewellyn         1st Blaxland
ANDREWS, Cynthia Jane                1st Barrenjoey
ANDREWS, Timothy James               1st Turramurra
ANSON, David John                    2nd Orange
ARNOTT, Matthew Dean                 1st Wyoming
ASLIN, Brian Charles                 1st West Epping
BAGNALL, Carl Nathan                 1st Wallsend
BAILEY, Marc Paul                    2nd Royal National Park
BAKER, Lynne Pamela                  Davidson
BALA, Stephen John                   1st Caringbah
BALLINGER, Tanya Sheree              Wyoming
BARBER, Amanda Jane                  1st Thirroul
BARKER, Suzette                      1st North Engadine
BARNIER, Michael                     1st Figtree
BARRY, Neil                          1st Illaroo
BATE, Michael John                   Balgownie
BATHGATE, Brian Cameron              1st East Ryde
BENNETT, Michael Milton              1st Narromine
BEVAN, Adrian Charles                1st Gordon
BLACK, Nikki Michelle                3rd East Maitland (St Peter's)
BLACK, Sarah Isabel                  1st Frenchs Forest
BLEAKLEY, Fiona Elizabeth            1st Orange
BOOTHBY, Joanne Maree                Grafton
BOSWELL, Claire Louise               1st Epping
BOSWELL, James Andrew                1st Epping
BOUFFLER, Andrew Douglas             3rd Orange
BOURKE, Angelica Katarina Margarett  1st Orange
BOWMAN, Gavin Allen North            1st Loftus
BURGESS, Paul Nathan                 Cessnock
BURTON, Linda Annabel                2nd Beecroft
CHAMBERS, Gregory John               1st Kirrawee
CHESHIRE, Christopher Brian          1st Glen Innes
CLARKE, Ladine Amanda                1st Greenacre
CLARKE, Megan Ann                    3rd Belrose
CLAYTON-STAMM, Pollyanna Georgina    1st Turramurra
CLEAVER, Katherine Ann               1st Thirroul
COATES, Melinda Jane                 1st Figtree
COCHRAN, Mark Paul                   1st Blaxland
COLLINS, Brent Adam                  1st Gosford
COLLINS, Karen Margaret              1st Minto
CRAVEN, Benjamin Michael             2nd Gordon
CROSS, Jason Micheal                 2nd Penshurst
CSESZKO, Jason                       1st Kooringal
CUMMINS, Alison Joyce                1st Thirroul
DAVEY, Peter Andrew                  1st Toronto
DAVID, Alicia Gabrielle              2nd South Turramurra
DAVIDSON, Mariell Elizabeth          3rd Wahroonga (St John's Own)
DAVIES, Fiona                        3rd Thornleigh
DAVIES, Terence Keith                1st Figtree
DEANE, Claire Wynne                  2nd Forestville
DEVENISH, Andrew James               1st Leumeah
DIBBLE, Kylie Michelle               1st Dural
DICK, Maree Anne                     1st Minnamurra
DILLEY, Sharon Linda                 1st Captains Flat
DIXON, Mark Robert                   2nd Beecroft
DONALD, Jason Terrence               1st Glen Innes
DONNELLY, Paul David                 1st Glen Innes
DORAN, Gregory John                  1st Toronto
DORAN, Mark Gerrard                  3rd Engadine (Don Bosco)
DRESSLER, Andrew John                1st Tambourine Bay
EADIE, Clayton                       1st Wyoming
EDMUNDS, Scott Andrew                1st Beresfield
EMANUEL, Joanne                      1st/2nd Harbord
FARQUHARSON, Adam Brett              1st Yass
FITZPATRICK, Tara Leanne             1st Port Macquarie
GEARY, Megan Emma                    1st Kooringal
GILBERT, Natalie Jane                1st North Engadine
GOODALL, Janelle Sharon              1st North Engadine
GOTH, Andrew                         1st Yagoona
GOTHAM, Kathryn Frances              3rd Thornleigh
GOTTING, Stuart Anthony              2nd/3rd Belrose
GRIFFITHS, Christopher David         4th Baulkham Hills
HARRIS, Leigh Wayne                  1st Oatley
HATTANDER, Lee John                  East Lake Macquarie
HAWKE, Peter William                 1st Edgeworth
HAYES, Daniel Gordon                 2nd Beecroft
HAYES, Peter Matthew                 2nd Normanhurst
HAZELL, Robert Joseph                1st Jamberoo
HENDERSON, Geoffrey Robert           1st Westmead
HILKEMEIJER, Michael                 1st Port Macquarie
HINE, Glenda Lilian                  1st Blaxland
HOGAN, Kathryn Tace                  1st Yass
HOLLAND, Craig Patrick               1st East Ryde
HOLLINGS, Thomas Peter               Eastwood
HOLT, Nicholas John                  1st Gordon
HUGHES, Peter Richard                1st Turramurra
HUGHES, Rhonda Carol                 1st Barrenjoey
HUMPHREY, Peter Thomas               3rd Engadine (Don Bosco)
HUNTINGTON, Peter Gordon             Davidson
JAMIESON, Lisa                       6th Hamilton (Scottish)
JENKINS, Suzanne Caroline            1st Kissing Point
JOHNS, Shane Kenneth                 1st Wallsend
JOHNSON, Gina Therese                1st Jamberoo
JOHNSTON, Andrew Scott               1st/2nd Harbord
JONES, Andrew Colin                  3rd West Pennant Hills
JUDD, Veronica                       1st Jamberoo
KENNEDY, Matthew David               6th Wagga Wagga
KILBY, Barry John                    1st Toronto
KNOWLES, Simon Robert                1st Woy Woy
LAURENCESON, Xavier Damian Guy       Liverpool City
LEA, Brian Roger                     2nd Caringbah
LEA, Kelly-Ann                       1st Petersham
LEVY, Shelley Maree                  1st North Engadine
LINKLATER, Katherine Jane            1st Epping
LODER, Christopher                   1st Caringbah
LONGHURST, Andrew James              1st Gymea
MADSEN, Brett Andrew                 3rd Gymea
MANGION, Stuart Aaron                1st South Hornsby
MANT, Gregory Paul                   1st Figtree
MARKS, Anthony Thomas                1st Blaxland
MARSH, Peter James                   1st Jamberoo
MASON, Lytia Maree                   1st Gosford
MCDARMONT, Brian                     2nd North Carlingford
MCINTOSH, Donald Arthur              1st Muswellbrook
MEANEY, James Patrick                1st Frenchs Forest
MEARS, Jeremy Nicholas               1st Woy Woy
MITCHELL, Craig Ernest               1st Burra
MITCHELL, Holly Amanda Louise        1st Raymond Terrace
MITCHELL, Shaun David                1st Bungendore
MOAT, Graeme Anthony                 2nd Enfield
MOORE, Kerrin                        1st Scone
MORAN, Stephen Andrew                2nd North Carlingford
MORGAN, Jason William                3rd East Maitland (St Peter's)
MURRAY, Jason Scott                  1st Caringbah
MYLES, Melissa Christine             3rd Gymea
NEWTON, Kathryn Lee                  1st South Wallsend
NICOLE, Daniel Claude                1st Wyoming
NORMAN, Murray                       1st Kooringal
OAKES, Christopher John              1st Cardiff
O'BRIEN, Engelien Alberti Elisabeth  1st Morton National Park
O'BRIEN, Sean Andrew                 1st Green Point
O'SULLIVAN, Brendan Charles          1st Frenchs Forest
PARTLETT, Scott Brendan              4th Baulkham Hills
PAYNE, Christian Michael             1st Brush Park
PELES, Naomi Ilana                   1st Berowra
PHILLIPS, Alistair Gordon            1st Green Point
POST, Melanie Anne                   2nd Forestville
REANEY, Kimberly Marie               1st Narrabeen
REYNOLDS, Michael John               Balgownie
REYNOLDS, Paul                       1st Leumeah
ROBERTSON, David Ross Duncan         2nd Mortdale
ROBERTSON, Julian                    2nd Baulkham Hills
ROBINSON, Saskia Louise              1st Kissing Point
ROWE, Benjamin Patrick               1st Shellharbour
RUTHVEN, Grant Ronald                2nd Royal National Park
RUTHVEN, Shane John                  2nd Royal National Park
SEDDON, Kendra                       1st Warilla
SELWOOD, Shane David                 1st Baulkham Hills
SEXTON, Rebecca Elizabeth Bernadette 1st Burra
SKILLER, Andrew John                 1st Helensburgh
SMITH, Andrew                        1st Yagoona
SMITH, Rani                          Bambara
SPARKES, Graham Stephen              2nd Thornton
ST CLAIR, Cameron Alan               2nd Gordon
STANLEY, Nathan James                1st Morton National Park
STEEL, Peta Adele                    1st Minnamurra
STOREY, Anthea Marie                 1st Figtree
TALBOT, Benjamin Arnold Hugh         2nd Beecroft
THOMPSON, Daniel Allan               6th Wagga Wagga
THOMPSON, Matthew James              6th Wagga Wagga
THORLEY, Sharron Marie               3rd East Maitland (St Peter's)
TITTERTON-SMITH, Justin              1st Figtree
TRUTE, Paul Charles                  1st/2nd Harbord
TURLAND, Wade                        1st Port Macquarie
TURNER, Noel Edward                  2nd Thornton
TWIST, Simon Peter                   1st Shellharbour
VAN DER BURG, Trudy                  1st Scone
VAN VLIET, Brendan Anthony           1st Russell Vale
VAUVERT, Fiona Virginia              1st Warilla
VOGT, Odette                         2nd Queanbeyan
WAGNER, Andrew John                  1st/2nd North Epping
WALLINGTON, Keith William Alan       Eastwood
WEARNE, Christopher David            1st Caringbah
WEEKES, Craig Anthony                1st West Peakhurst
WHITE, Douglas Andrew                2nd Baulkham Hills
WHITWELL, Mark Charles               1st Yagoona
WILKINSON, Bradley James             2nd Port Macquarie
WILLIS, Jacinta Maree                2nd Beecroft
WILSON, Roderick James               1st Davidson
WINGROVE, Kate                       2nd Mortdale
WOOD, Karen Suzanne                  2nd North Carlingford
WOOD, Natalie Jane                   2nd Royal National Park
YOUDALE, Katrina Lee-anne            1st Turramurra
ZIDS, David Anthony                  1st Green Point

 

 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.