Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1993

ADAMS, George                        1st Ramsgate
ALSTON, Dane Hunter                  1st Kosciusko
AMY, Benjamin Kenneth                1st Lilli Pilli
ANDERSON, Stuart William             Yanco Agricultural High
ANDREW, Sheay Adam                   1st Woy Woy
ANTRIM, David Michael                Davidson
ARCHER, David James                  1st Edgeworth
ARMSTRONG, Warwick Brian             1st Burra
BADENHOP, Jayson Bryce               3rd Wahroonga (St John's Own)
BAINES, Scott Andrew                 1st Bulli
BANKS, Michael Andrew                3rd Orange
BARTELS, Nicole Elissa               1st Kissing Point
BARTLETT, Steven Ian                 1st South Wallsend
BAYLEY, Grant Robert                 1st Oatley
BELL, Justin                         1st Wallsend
BENEDYKA, Daniel                     2nd Orange
BOERMAN, Bradley Joel                3rd Mayfield
BOOTH, Kirsty Irene                  1st East Ryde
BOOTH, Michelle Elizabeth            1st Elanora Heights
BORGERT, Ruth                        1st Kissing Point
BOUFFLER, Katrina Ruth               3rd Orange
BOWMAN, Alison Janine North          1st Loftus
BOYCE, Christopher James             1st Blaxland
BROOKS, Kate                         1st Moss Vale
BURGIN, Natalie                      2nd Dapto
BURNS, Jason Bradley                 1st Granville
BURNS, Rodney Michael                2nd Mortdale
BUTLER, Andrew James                 1st West Tamworth
BYWATER, Daryl Stuart                2nd Queanbeyan
CAMPBELL, Ross Ian                   1st Kingsford-Smith
CAMPEY, Phillip Edward               Kotara
CARPENTER, Kristin Robert            1st Dapto
CHANT, Kylie May                     1st Windang
CHAPMAN, Guy Thomas                  1st Green Point
CHAPMAN, Toryn Wayne                 6th Albury
CLARKE, Jesse                        1st Middle Harbour
CLARKSON, Kerry Anne                 1st Westmead
CLEMENTS, Andrew John                1st Taree
COLEFAY, Brett                       1st Bargo
COOK, Michael Lee                    Kotara
COOTE, Philip                        2nd Thornleigh
CURLL, Daniel Robert                 1st Shoalhaven River
DAVIES, Philip Colin                 1st Cooma
DE VRIES, Daniel John                1st/2nd Harbord
DEAN, Malcolm Bradley                1st Kirrawee
DEAN, Matthew Troy                   1st Blaxland
DORAN, Pauline Mary                  1st Toronto
DROPMANN, Angela Renee               1st Yowie Bay
ELPHICK, Brendan Campbell            1st Turramurra
ENGERT, Amanda Annice                1st Berowra
EZZY, Renee Leveice                  1st Westmead
FITZPATRICK, Riley                   1st Port Macquarie
FOGARTY, Mark Andrew                 1st Beresfield
FORSYTH, Matthew David               2nd Abbotsford
FRAME, Shelley Maree                 3rd Orange
FRASER, Simon James                  1st Kelso
FREEMAN, Gregory Ian                 2nd Queanbeyan
GEELAN, David Ross Arthur            1st Batemans Bay
GEELAN, Emma Louise Priscilla        1st Batemans Bay
GODDARD, Steven                      1st Sans Souci
GODFREY, Robert James Campbell       3rd Mosman Bay
GRAHAM, Andrew James                 1st/2nd Harbord
GREEN, Christopher James             1st Shellharbour
GRIFFITHS, Darren Stuart             1st Kyle Bay
GROSS, Christopher Alan              2nd Mortdale
HAEGENS, Patricia Marie              2nd Baulkham Hills
HALE, Amanda Jane                    2nd Gordon
HANDLEY, Duncan                      1st Carlingford
HARRISON, Trent Jay                  1st Blaxland
HICKS, Leefe                         1st Petersham
HINDLE, Kevin Terence                1st Thirroul
HINE, Christopher Glen               1st Figtree
HODGE, Adele Louise                  1st Medowie
HODYL, Gillian Elizabeth             6th Hamilton (Scottish)
HOLDEN, Christopher Ian              1st Mullumbimby
HOLLOWAY, Daniel James               3rd Mayfield
HOOGENDOORAN, Rachel Michelle        1st Minnamurra
HUDSON, Lee Damien                   1st East Ryde
HUNTINGTON, Karen Jeanette           Davidson
JACKSON, Melanie Anne Mary Cecilia   1st Batemans Bay
JACKSON, Patrick George              1st Batemans Bay
JEWISS, Nicholas Keith               1st Port Macquarie
JOHNSON, Rodney William              1st Leumeah
JONES, Caroline                      1st Collaroy Plateau
JONES, Natalie                       1st/2nd South Turramurra
JONES, Ricalton Brian                Lones
KERRIGAN, Gordon Robert              3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
KINGSTON, Justin Mansfield           2nd Gordon
KNUDSON, Melissa Gaye                1st Berowra
KURATH, Alexander Heinrich           1st Turramurra
KUTASSY, Simon                       1st Leumeah
LACEY, Jennifer Louise               1st Port Kembla
LAMACRAFT, Alan Douglas              1st Hornsby Heights
LAWRANCE, Stuart Andrew              2nd Gordon
LEICHT, Nathan Jon                   2nd Wauchope
LEVOUNE, Jennifer Lisa               1st Kirrawee
LONGLEY, Megan Ann                   1st Barrenjoey
LOPEZ, Daniel                        1st Fairfield Heights
LOVELY, Gavin Ryan                   1st Condell Park
LOWDER, Daniel                       1st North Engadine
LUMMIS, Karen Lynette                Lones
LYNCH, Matthew John                  1st Keiraville
MAHER, Craig George                  1st Gosford
MAMOUNEY, Louisa Peace               1st Petersham
MANT, Darren John                    1st Figtree
MARTIN, Kimberley Bernadette         1st Collaroy Plateau
MATHER, David John                   1st Shoalhaven River
MCDONALD, Aaron Owen                 Cessnock
MCDONALD, Colin Campbell             1st Bargo
MCDOUGALL, Robert Andrew             Davidson
MCINTYRE, Nicole                     1st Dulwich Hill (Dame Dixson's Own)
MCNEICE, Bruce Warren                2nd Figtree
MCQUADE, Stuart Ronald Edward        1st Albion Park
MEARS, Simon Richard                 1st Woy Woy
MERRETT, Bradley Charles             1st Kooringal
MIDDLETON, Steven James              1st Gymea
MILLER, Aaron                        1st/2nd South Turramurra
MILLER, Anthony James                1st Dulwich Hill (Dame Dixson's Own)
MILSOM, Shane                        1st Wyoming
MOBBS, Elizabeth Rae                 1st Lilli Pilli
MURAS, Sophie Anne                   1st Baulkham Hills
MURRELL, Rohan                       2nd Beecroft
NESBITT, Kirk Alexander              1st Padstow Heights
OLIVER, Adam Kenneth                 1st Bulli
O'MELEY, Scott James                 3rd Mayfield
PAATSCH, Andrew Mostyn               Ettamogah
PATMORE, Kate Ellen                  1st Woy Woy
PEACH, Elouise Sharman               1st Green Point
PETERSEN, Nigel James                1st Cardiff
PFEIL, Bernard Eric                  2nd Abbotsford
PHILLIPS, Natalie Kate               1st Loftus
PIKE, Andrew Dean                    1st Shellharbour
POWELL, David Mark                   Yanco Agricultural High
PRENTICE, Simon                      1st Lane Cove
PRICE, Benjamin Carlton              2nd East Maitland
PRIESTLY, Jacqueline Eleanor         1st/2nd Harbord
PULESTON, Christopher                1st Burra
PYNE, Stephanie                      1st Burra
REGAN, Mark                          1st Gordon
RENTON, Michael George               1st Woy Woy
RICHARDS, David Linden               1st Collaroy Plateau
ROBINSON, Debra Anne                 Ettamogah
ROBINSON, Sarah Louise               2nd Sutherland (ARMCO)
ROMER, Gavin Paul                    1st Port Macquarie
ROOTSEY, Christine Gaye              6th Hamilton (Scottish)
ROSE, Natalie Elizabeth              1st Blaxland
ROSE, Rebecca Margaret               1st Blaxland
ROSEE, Craig Andrew                  1st Woy Woy
ROSEN, Katherine Elena               1st Elanora Heights
ROSER, John Robert                   1st Kiama
SANDERCOE, Trent Micheal             4th Baulkham Hills
SANDERS, Kelly-Jane                  2nd Wauchope
SCHILLER, Nikolaus Jozsef            3rd Summer Hill (Trinity Grammar)
SEILER, Lisa Jane                    1st Barrenjoey
SEXTON, Romaney Alexandra            1st Burra
SHEARD, Naomi Jane                   1st Tambourine Bay
SHEARWOOD, Christopher John          1st Erina Heights
SHEFFIELD, Brett Andrew Coates       2nd Queanbeyan
SIMIC, Rowena                        2nd West Pennant Hills
SISTERSON, Mark Joseph               1st Collaroy Plateau
SLADE, Sue-Anne                      3rd East Maitland (St Peter's)
SMITH, Allison Janette               2nd Orange
SMITH, Gary Alan                     1st Heathcote
SMITH, Jennifer Louise               4th Wollongong
SMITH, Jonathan James                2nd Sutherland (ARMCO)
SMYLIE, Peter Graham                 1st Kiama
SPRINGER, Stuart Charles             2nd Beecroft
ST QUINTIN, Timothy David            1st Lindfield
STANLEY, Brett Peter                 1st Erina Heights
STANNERS, Leo John                   1st Loftus
STARR, Stuart James Sutherland       1st/2nd South Turramurra
STEWART, Duncan                      1st Ramsgate
SWEENEY, Benjamin Andrew             1st Minnamurra
TEGG, Micheal Anthony                1st Port Macquarie
TERREY, Adam Graham                  1st Brush Park
TEUDT, Mathew Craig                  1st South Punchbowl
THOM, Stuart                         1st Lindfield
THOMAS, Jane Elizabeth               1st Green Point
THOMAS, Richard Troy                 2nd Wauchope
THORLEY, Simone Louise               3rd East Maitland (St Peter's)
THORPE, James David                  1st Lane Cove
TIBBITTS, Sarah Margaret             2nd Beecroft
TUBNOR, Jason Bruce                  1st Tumbi
VAZQUEZ, Piedad                      1st Shellharbour
WALLACE, Christopher                 2nd Forestville
WALSH, Michael Garry                 1st Yagoona
WALTER, Alison Jean                  1st Wyoming
WASLEY, Mark                         1st Keiraville
WATERS, Malcolm John                 1st Jamberoo
WATSON, Mark Stephen                 1st Gordon
WILKES, Sarah Anne                   1st Kirrawee
WILKINSON, Greg Liam                 2nd Parkes
WILKS, Murray                        2nd East Maitland
WILLIAMS, Mark Owen                  1st Beresfield
WILLIAMS, Stefanie Madeleine         1st Peakhurst
WULFF, David Peter                   1st Turramurra
WUTHRICH, Viviana Marlene            1st Berowra
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.