Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1994

ABELAS, Haralabos                    1st Keiraville
ALDER, Rodney Charles                4th Lithgow
ALLEN, Claire Rosalind               2nd Baulkham Hills
ANDERSON, Matthew James              4th Baulkham Hills
ANSON, Kerrie Lynette                3rd Orange
BADGER, Michael David                1st Dural
BAGNALL, Neil Hayden                 1st Wallsend
BALE, Peta Rosalie                   Bambara
BARKER, Emma Joy                     2nd Enfield
BARKER, Jason Christopher            1st South Hornsby
BARRINGTON, Grant Richard            1st Murray Farm
BLACKER, Cameron Anthony             2nd Sutherland (ARMCO)
BLACKLEY, Robert Owen                1st Loftus
BLACKWELL, Stuart Thomas             1st Lindfield
BLAIR, Matthew John                  1st North Engadine
BLISHEN, Arion Phillip               2nd East Maitland
BOND, James Robert                   1st Warilla
BOND, Michael Roger                  1st Figtree
BOYCHUK, Andrew Simon                1st Warners Bay
BOYLE, John Charles                  1st Jannali
BOYLE, Justin Richard                1st Jannali
BRADY, Melinda Elizabeth             1st Balmoral
BRENNAN, Steven Phillip              1st Jamberoo
BREW, Christopher James              3rd Orange
BRIGHT, Shane Matthew                1st Bargo
BROWN, Mellissa Jane                 1st South Wallsend
BURKE, Matthew James                 2nd Beecroft
BURTON, Melinda Lee                  1st Fairfield Heights
CARTER, Matthew Alexander            1st North Engadine
CHAPMAN, Christopher David           1st Moss Vale
CHAPMAN, David Robert                1st Tumbi
CHAPMAN, David Robert George         1st Petersham
CHARLESTON, Sally Louise             1st Wellington
CONSTABLE, Lee Louise                1st Sans Souci
COOTE, Celia                         1st South Hornsby
COSGROVE, Loretta Erin               1st Gosford
COULL, Andrew Edward                 1st Lilli Pilli
COULSTON, Warren James               1st Yowie Bay
COWMEADOW, Bradley Graeme            East Lake Macquarie
CRAIG, Susan Grace                   1st Epping
CRAVEN, Luke James                   2nd Gordon
CROFT, Brendan John                  1st Blaxland
CURLL, Roland Samuel                 1st Shoalhaven River
DADDO, Aaron Mark                    1st Ramsgate
DAELMAN, Gerard Anthony              1st Kempsey
DANKS, Justin Murray                 1st Cardiff
DAWSON, Trent Andrew                 1st Dural
DE RAADT, Michael Anselm             1st Blaxland
DENNIS, Benjamin John                1st South Hornsby
DIBBLE, Justin Andrew                1st Dural
DICK, Sharon Louise                  1st Minnamurra
DICKSON, Janine Louise               1st Gordon
DIXON, Ian Huntley                   2nd Beecroft
DOBBINS, Catherine Ann               1st Figtree
DOHNT, Rachael Jane                  1st Albion Park
DOOLING, Brent Russell               1st Loftus
DORAN, Anne Margaret                 1st Toronto
DOWNES, Susan Jane                   1st Jamberoo
DOYLE, Matthew Kenneth               1st Liberty Plains
DREW, Linda Margo                    3rd Mayfield
EASTWOOD, Andrew James               1st South Wallsend
EDMUNDS, Belinda Anne                1st Beresfield
ELLIOTT, Nicole Maree                4th Baulkham Hills
ESSAM, Emma-Kate                     1st Dulwich Hill (Dame Dixson's Own)
FERGUSON, Joshua Anthony             1st Jannali
FISHER, Bernard John                 1st North Strathfield
FRAME, Stuart                        3rd Orange
FRAZER, Catherine                    1st Sans Souci
FRENCH, Grant Michael                4th Lithgow
FREW, Samuel                         1st Gordon
FRIPP, Terry Jay                     1st North Engadine
GALLARD, Martin James                1st Peakhurst
GEARY, Mark Daniel                   1st Kooringal
GEARY, Ruth Amber                    1st Kooringal
GIBBINS, Felicity Jane Kennedy       1st Kissing Point
GIBBS, Lincoln Ashley                2nd Beecroft
GILBERT, Bradley Stewart             1st North Engadine
GILES, Belinda Elizabeth             1st Gordon
GLOVER, Sean Anthony                 1st Woy Woy
GOODWIN, Lisa Mary                   1st Rathmines
GOULDER, Damian John                 1st Oatley Bay
GRANT, Timothy Paul                  1st Yowie Bay
GRAUER, Erika                        1st Kooringal
GREEN, Damien Maurice                1st Toongabbie
GRIFFITHS, Crystal Dawn              Bambara
HALL, Fiona May                      1st South Punchbowl
HANLEY, Joshua William               3rd Mayfield
HARRIS, Jamie Mark                   1st Fernhill
HEHIR, David Alan                    1st Beacon Hill
HOON, Peter Andrew                   2nd Baulkham Hills
HOPLEY, Carl Andrew                  2nd Dapto
JENKINS, Paul Raymond                2nd Canterbury (St Paul's)
KAYE, Emma Jane                      1st Turramurra
KEMBLE, Donald Colin                 1st Baulkham Hills
KING, Paul Geoffrey                  1st Gosford
KLEIN, Nicholas Elliot               1st Vaucluse
LANG, Natasha Ani                    1st Turramurra
LAWRENCE, Matthew                    1st Kooringal
LEAR, Kristen John                   3rd Orange
LEVI, Adrian Leonard                 2nd Wauchope
LEVIDO, Bryce Robert                 1st Balmoral
LOPEZ, Alicia                        1st Fairfield Heights
LORD, Andrew James Charles           1st West Wyalong
LOWDER, Kaitlyn Jane                 1st Marton
LUND, Birgitte                       1st Epping
LYNDEN-BELL, Peter Thomas            1st/2nd South Turramurra
MACKAY, Cameron Alexander            1st Kempsey
MAGINNITY, Bernard Anthony           1st Coffs Harbour
MANGION, Rowan Bryce                 1st South Hornsby
MANNERS, Paul Shamus                 2nd Penshurst
MANSFIELD, Paul Colin                1st Jamberoo
MARSDEN, Daniel Stanley Pieter       1st Frenchs Forest
MARSH, Donovan Thomas                Richmond
MCARDLE, Adam Stewart                1st Wyoming
MCCARTHY, Alexandra Anne             1st Keiraville
MCLAUGHLIN, Mathew John              1st Yowie Bay
MELDRUM, Benjamin James              1st Seaforth
MILLARD, David James                 1st Kirrawee
MORRISON, Jennifer Kathleen          1st Kirrawee
MUNRO, Kylie Jane                    1st Blaxland
MURPHY, Matthew James                1st Wyoming
MURPHY, Rebecca Jade                 2nd West Pennant Hills
NEWTON, Gregory James                1st Wallsend
NICHOLSON, Kym Maxwell               3rd West Pennant Hills
OAKES, Michelle Louise               1st Cardiff
OWEN, Jeffrey Allan James            1st Cardiff
PALKO, Anthony James                 1st Yass
PALMER, Alexander Warwick            1st Camden South
PARIS, Matthew Jason                 1st Liberty Plains
PARKER, Aaron Raymond                1st Campbelltown
PAYNE, Derek Anthony                 1st Illaroo
PEARCE, James Ernest                 Drummoyne
PETERS, Louise Ann                   1st Dapto
PETERSON, Stuart James               1st Ingleburn
PHILLIPS, Benjamin Andrew            1st Berkeley Vale
PHILLIPS, Byron Paul                 1st Leumeah
PIPER, Jason William                 1st Woy Woy
PIPER, Mark Thomas                   3rd Mayfield
PIRLO, Mark Christopher              1st Kanwal
PITSINOS, Robert                     2nd Gordon
POLSEN, Phillip Geoffrey             2nd Queanbeyan
POOLE, Timothy Andrew                1st Green Point
QUINN, Matthew Anthony               1st Warilla
QUINNELL, Damien Anthony             1st Grays Point
RAPMUND, Scott Peter                 6th Wagga Wagga
REED, Michael Scott                  1st Bargo
REEVES, Sarah Ann                    1st Minnamurra
REVELMAN, Simon Lionel               3rd Rose Bay (Judean)
REYNOLDS, Donald James               1st Hunters Hill
REYNOLDS, Michael                    1st Leumeah
RICHARDS, Deanne Elizabeth           1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
RICHARDS, Jason Edward               2nd Queanbeyan
ROBERTSON, Bryce Wade                1st Elanora Heights
ROBINSON, Christopher Clement        1st Yagoona
ROOKE, Daniel John                   1st Ettalong
ROSS, Matthew Leigh                  1st Murray Farm
ROUSELL, Brett Anthony               1st Bargo
RYAN, Matthew John                   2nd Gordon
SANDS, Denise Frances                1st Hornsby
SILCOCK, Honor Joanne                1st Rathmines
SIMMAT, Kobi Conde                   1st Terrey Hills
SIMS, Robert Andrew                  1st Castle Hill
SIMS, Warwick Paul                   1st Carlingford
SMALL, Rebecca Mary                  1st Camden South
SMITH, Glenn                         1st Yagoona
SMITH, Michael Blake                 Kotara
SMITHERS, Christopher John           3rd Mosman Bay
SMITHERS, James Michael              3rd Mosman Bay
SNEDDON, Bruce Andrew                2nd Thornleigh
SOLA, Jakob Anthony                  2nd Sutherland (ARMCO)
SOLANOV, Lara Natalie                1st Figtree
STEAD, Troy Adam                     Kotara
TALBOT, Jillian Lynette              2nd Beecroft
TOD, Andrew James                    1st Kentlyn
TRIST, Cain Stephen                  1st Beacon Hill
TUNG, Gavin                          1st Leichhardt
TURNER, Kathleen Elsie               2nd Thornton
VICKERY, John Stephen                1st Oatley Bay
WALKER, Gareth                       2nd Queanbeyan
WARHURST, Brent Graham               1st Port Kembla
WATERS, Travis Clayton Edward        1st Marton
WESTBLADE, Maree                     6th Wagga Wagga
WILLETT, Sean Michael                2nd Penrith
WILLIAMS, David Anthony              2nd Baulkham Hills
WILLIS, Jodie Maree                  1st Elanora Heights
WOOD, Stuart Lyall                   1st Westmead
WOOLF, Scott McDonald                1st Miller
WYATT, Steven Charles                1st Kingsway
ZIDS, Kathryn Natalie                1st Jannali
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.