Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1995

ADAMS, Joanne Stephanie              1st Ourimbah
AINSWORTH, Garth                     1st Hornsby
BARLEY, Michael John                 1st South Punchbowl
BARNARD, Kimberly Anne Peta          1st Marton
BARNIER, Gregory Raymond             1st Figtree
BARR, Scott Anthony                  1st Jerrabomberra
BENNETT, Scott James                 1st Narromine
BLACKERT, Laurence Paul              1st Unanderra
BLAKE, David John                    1st Ourimbah
BOERMAN, Tanielle Jayne              1st Yowie Bay
BOND, Matthew Gene                   1st Boonerah Point
BOOTH, Robert Loy                    1st Keiraville
BRENNAN, Amanda Jane                 1st Jamberoo
BUCKLE, Melissa Rose                 2nd Gymea (St Catherines)
BYRNE, Kelly-Gai                     1st Hunters Hill
BYWATER, Steven Peter                2nd Queanbeyan
CAVANAGH, Jennie Marrie              1st Kanwal
CECCO, Gina Louise                   1st Greenacre
CHAN, Felicity                       1st Lugarno
CLARK, James Ryan                    1st Bass Hill
CLARK, Sarah Elisabeth               1st Brush Park
COLLINS, Nathan John                 1st Yowie Bay
CONTOS, Steven Nicholas              1st Lindfield
CORMICK, Emma                        1st Rathmines
COTTER, Kevin James                  2nd Penrith
CREE, Adam Peter                     2nd Baulkham Hills
CROWLEY, Andrew John                 1st Brush Park
CUMMINS, Raymond Joseph              1st Thirroul
DARE, Michael James                  1st Lilli Pilli
DAVIES, Adam Paul                    1st Kanwal
DEANE, Keith John Scripps            2nd Forestville
DEVINE, Neil James                   2nd Wauchope
DOBSON, Roger Hugh                   1st Jannali
DUFFY, John                          1st Kingsford-Smith
EDWARDS, Shane Robert                Ettamogah
EGGLETON, Andrew Scott               1st Kanwal
ELLERINGTON, Trentt Nathan           4th Baulkham Hills
ELLIOTT, Aaron Kenneth               4th Baulkham Hills
EYRES, Lionel McArthur               1st Yaralla
FARQUHARSON, Tina Kerren             1st Yass
FITZGIBBONS, Trevor George           4th Baulkham Hills
FITZROY, Stuart James                1st/2nd West Pymble
FLETCHER, Bradley John               1st Yagoona
FORD, Adam Peter                     1st Caringbah
FOYE, Timothy Aaron                  1st Minnamurra
FRANCIS, Timothy John                1st Padstow Heights
FREDERICKS, Anna Jean                1st Jamberoo
GADD, Michael Grant                  2nd Wauchope
GEARY, Shaun Cameron                 1st Kooringal
GEORGE, David Allan                  2nd East Maitland
GILES, Sarah Jane                    1st/2nd West Pymble
GOTHAM, Joshua Stanley               3rd Thornleigh
GRACE, Jennifer Anne                 1st Rathmines
GREY, Stefan Dirk Adrian             1st Liberty Plains
HALL, James Anthony                  1st Blackheath
HARRIS, Jennifer Susan               1st Yowie Bay
HARRISON, Shane John                 1st Collaroy Plateau
HELBY, Errol George                  1st Tambourine Bay
HENDERSON, Melissa Joy               1st Westmead
HEWITT, Justin Mark                  1st Burrill-Ulladulla
HILKEMEIJER, Christopher             1st Port Macquarie
HILL, Toby Michael                   2nd Thornleigh
HILTON, Raymond Charles              1st Turramurra
HOARE, Craig William                 1st Illaroo
HOLYOAK, Steven Saul                 1st Kempsey
HOOKE, James Edward                  Yanco Agricultural High
HOWARD, Jeffrey Robert               1st Jannali
HOWES, Alison Helen                  1st Collaroy Plateau
HOYNES, Michael Adam                 1st Kingsway
HU, Jason                            1st/2nd West Pymble
HUDSON, Douglas Bruce                1st Lugarno
HUGHSON, Malcolm Karl                1st Minnamurra
HULME, Andrew James                  1st East Roseville
HUNTER, Ranald Linton                1st Merewether
JACKSON, Daniel Peter                3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
JONES, Christopher Arthur            1st/2nd South Turramurra
JOYCE, Keirin John                   1st Kings Langley
JUNIPER, Callum James                1st Hunters Hill
KANE, Alison Margaret                Davidson
KAYE, Andrew Geoffrey                1st Turramurra
KEAST, David Allan                   1st Bargo
KHOO, James Jin Kwee                 1st Berkeley Vale
KLINGNER, Craig Fraser McLeod        1st Glen Innes
LAKSITO, Benjamin Sapudjagad         Yanco Agricultural High
LAMONT, Gene William                 1st Port Macquarie
LEVOUNE, Michelle Anne               1st Kirrawee
LEVY, Michael David                  1st North Engadine
LEWIS, Angela Lyndsey                1st Willans Hill
LINEHAM, Anthony Robert              1st Port Macquarie
LINSLEY, Benjamin Luke               2nd East Maitland
LIU, Brenton Jay                     1st Lilli Pilli
LLOYD, Robert John                   1st Jannali
LOANE, Marcus Charles                1st Keiraville
LOGUE, Catherine Alison              1st Kirrawee
LONG, Paulien                        1st Kempsey
LOVETT, Natalie Jane                 2nd Sutherland (ARMCO)
MACKENZIE, Stuart James              1st Lugarno
MANNERS, Shane Adam                  2nd Penshurst
MAURER, Jason John                   1st Jamberoo
MAY, Erica Jane                      1st Tambourine Bay
MCGRATH, Mark Brent                  2nd Baulkham Hills
MCMILLAN, Daniel John                2nd Gordon
MCMILLEN, Kristy Leigh               3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
MEARS, Helen Elaine                  1st Woy Woy
MENGER, Timothy William Neil         1st Murray Farm
MERRITT, Mark John                   1st Illaroo
MERRITT, Simon Paul                  1st Illaroo
MILSOM, Tracie                       1st Wyoming
MORRISON, Julie Anne                 1st Kirrawee
MORRISON, Paul Gerard                1st Grays Point
MOUNTJOY, Adam John                  1st Corowa
MOUNTJOY, Matthew George             1st Corowa
MURRELL, Anthony Stuart              1st Lilli Pilli
NORTH, Christopher Michael           1st Wongarbon
O'BRIEN, Meagan Anne                 1st Brush Park
O'NEILL, Moir Lea                    Liverpool City
PANTENBURG, Niels                    1st St Ives
PARKER, Jonathan                     1st St Ives
PARKS, Matthew                       1st Figtree
PARRY, Hewon John                    Lones
PARSONS, Leonard John                1st Kingsway
PEARCE, Nicole Jane                  1st North Rocks
PEARSON, Anthony                     1st Grose Vale
PEATE, Katherine DuVal               1st Ballina
PEATTIE, Malcolm Geoffrey            1st St Ives
PITSTOCK, Benjamin Wayne             6th Wagga Wagga
PLANT, Melanie Jan                   1st Kanwal
PLUMMER, Michael Andrew              1st Bargo
POWER, Benjamin James                2nd Normanhurst
PRATT, Nicholas William              1st West Tamworth
PRESCOTT, Stuart Walker              1st Turramurra
PURDY, Jason Allan                   2nd Sutherland (ARMCO)
QUIRKE, Bradley Peter                1st Hornsby
RAPMUND, Adam Garry                  6th Wagga Wagga
RASH, Steven John                    1st West Tamworth
RENTON, Karen Anne                   1st Woy Woy
RICHARDS, Elizabeth Rose             2nd Queanbeyan
RICHARDSON, Scott Andrew             1st Beresfield
RIDLEY, Anna                         1st Turramurra
RIVETT, Scott James                  1st Kissing Point
ROBLEY, Cameron Peter                2nd North Carlingford
RODGERS, Terry Ronald                1st Loftus
ROMANIS, Evan                        1st Frenchs Forest
RUEGER, Michael Frederic             1st Kingsford-Smith
SANDERCOE, Nyina Halia               4th Baulkham Hills
SARNO, Daniel Graham                 1st Port Macquarie
SAUNDERS, Andrew John                1st/2nd West Pymble
SCOTT, Belinda May                   1st Berowra
SHORT, Lincoln John                  1st Narromine
SHREEVE, Meagan Anne                 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
SIMEONIDIS, Constandinos             1st Kingsford-Smith
SIMPSON, Matthew Will                1st Figtree
SMELLIE, Heather Jodie               2nd Griffith
SMITH, Greg Armstrong                1st Kanwal
SMITH, Matthew Eric                  1st Windang
SMYLIE, Paulette Barbara             1st Kiama
SPEARMAN, Philip Andrew              1st Engadine
SPENCER, Glen                        1st West Tamworth
SPENCER, Vikki Lee                   1st Shellharbour
SPRINGER, Joanne Margaret            2nd Beecroft
STEVENS, Katherine Michelle          1st Epping
STRUDWICK, Elizabeth Rebecca         1st Burra
TAN, Adrian Si-Houh                  1st Sylvania Heights
TEGG, Oliver James                   1st Port Macquarie
TERREY, Luke Albert                  1st Brush Park
THOMSON, Kim Marie                   2nd Tuggerah Lakes
THORN, Simon Kevin                   1st Baulkham Hills
THORPE, Helen Louise                 1st Tambourine Bay
THORPE, Veronica Anne                1st Tambourine Bay
TOMLINSON, David Gene                1st Erina Heights
TOUT, Belinda                        1st Kempsey
VARRALL, Merriden Louise             1st St Ives
VISSER, Kim Naomi Elizabeth          2nd East Maitland
VOGT, Norvan                         2nd Queanbeyan
WADE, Philip Mark                    1st Epping
WALKER, Gillian Caitlin              2nd North Carlingford
WALLER, Peter John                   1st Merewether
WALSH, Malcolm Scott                 1st Kempsey
WARDELL, Adam                        1st East Hills
WATERS, Cameron Howard               1st Jamberoo
WEAVER, Tammy                        1st Shellharbour
WEEKES, Natalie Clare                1st Lugarno
WELLER, Gregory John                 1st Raymond Terrace
WHEALY, Nicholas John                2nd Beecroft
WHITE, Geoffrey William              2nd Baulkham Hills
WHITFIELD, Nathan                    1st Kingsway
WILCOX, Alexander William            1st Turramurra
WILSON, Rebecca Jane                 1st/2nd West Pymble
WOLF, David Lee                      3rd Rose Bay (Judean)
WOOD, Aaron John                     1st South Wallsend
WOTTON, Matthew John                 1st Toongabbie
YEE, Patrick Yin Fui                 1st Engadine
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.