Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1996

ANDREW, Christopher Trent            1st Woy Woy
BAILY, Jennifer Anne                 Davidson
BAINES, Nicole Marie                 1st Bulli
BARAGRY, Brendan Joseph              1st Lindfield
BAYLEY, Merilee Anne                 1st Oatley
BERRY, Michael John                  1st Macksville
BOCK, Richard John                   2nd Enfield
BOSHUIZEN, Christopher Robert        1st Tumbarumba
BRENNAN, Elizabeth Lucia             1st Fairfield Heights
BRIDGMAN, Howard Allen               1st Wallsend
BUCKLEY, Andrew Peter                1st Caringbah
BUCKLEY, Craig Mark                  1st Figtree
BURTON, Dominic                      Lones
BURTON, Michael John                 2nd Beecroft
BYE, Kerry Ann                       1st Figtree
CALNAN, Elise Ellen                  1st Epping
CARWARDINE, Briony Megan             1st West Tamworth
CHAN, Simon Matthew                  1st Narwee
CHILCOTT, Kylinda Gaye               2nd Orange
CHURCHILL, James Edward              1st Yowie Bay
CLARK, Andrew John                   1st Keiraville
COMMINS, Benjamin Hoyte Chave        1st Turramurra
COX, Naiomi Louise                   3rd Orange
CRAVEN, Sarah Louise                 2nd Gordon
CUMMINGS, Corry James                2nd West Pennant Hills
DAELMAN, Timothy John                Lones
DAWSON, Michael John Kevin           1st Kiama
DEEN, Daniel James                   1st Thirroul
DEVLIN, Omar Robin                   1st Byron Bay
DOHNT, Daniel John                   1st Albion Park
DONALDSON, Wendy Maree               1st Westmead
DONOHOE, Mark Hugh                   1st Grays Point
DOWNES, Ellen Maree                  1st Jamberoo
DOWNES, Thomas John                  1st Yowie Bay
DRING, Stephanie Chantelle           1st North Strathfield
EASTWOOD, Nigel Ross                 1st South Wallsend
EDWARDS, Adam Joseph                 1st Albion Park
EDYE, Jennifer Anne                  2nd Gordon
ERNST, Derek Richard                 3rd East Maitland
EZZY, Vanessa Nicole                 1st Westmead
FERGUSON, Anna Alisa                 1st Como-Jannali
FERGUSON, Robert John                1st Clovelly
FERNANDEZ, Steven Alan               1st Lilli Pilli
FITZGIBBONS, Janelle Aimee           4th Baulkham Hills
FOLEY-JENNINGS, Claire Marianne      1st Woy Woy
FRANCIS, Angelina Ellen              1st Padstow Heights
GIBBENS, Owen Andrew                 1st Corowa
GODFREY, Alexander Howard Campbell   3rd Mosman Bay
GRIFFITHS, Russell Daniel            1st Narwee
GROVES, Alan James                   1st Branxton-Greta
HAINES, Michael Symon Charles        Cessnock
HALL, Scott Stephen                  1st Merewether
HARRIS, Angus Robert                 1st Epping
HARTENSTEIN, Bradley James           1st Jamberoo
HATTANDER, Deborah Ann               East Lake Macquarie
HAUSLER, Ashley Ryan                 2nd Beecroft
HEALEY, Colin Malcolm                Davidson
HEMSWORTH, Angus Darren              1st Merewether
HERLIHY, Janelle Frances             1st Branxton-Greta
HINE, Lauren Michelle                1st Figtree
HORA, David George                   1st Elanora Heights
HORDER, Peter Anthony                1st Yowie Bay
HULSKAMP, Adrian John                1st Caringbah
HUMPHREYS, Paul George               1st Narwee
HUNTER, Daniel Peter                 1st Russell Vale
HUNTER, Warwick Hamilton             1st Merewether
JACKSON, Adrian Robert               1st Turramurra
JAKES, David Andrew                  1st Lilli Pilli
JONES, Kristie Leanne                2nd Orange
JONES, Melanie Kay                   1st Aberdare
JONES, Michael Ellis                 1st Byron Bay
JONES, Rose-Marie Kathryn            1st Fairfield Heights
JUDD, Adrian Stan                    1st Jamberoo
KANE, Timothy James                  1st Narwee
KAPRAL, Leah Jean                    1st Mullumbimby
KATER, Jesse Michael                 1st Keiraville
KAY, John Alasdair Colin MacNair     1st Condell Park
KEEBLE, Diana Marie                  1st Gosford
KEMP, Paul Malcolm                   1st Jerrabomberra
LACKENBY, Mark                       1st Keiraville
LAUGESEN, Scott Marius               Liverpool City
LAWSON, Stephen Bruce                2nd Castle Hill
LEECH, James Michael                 1st Corrimal
LIGHTFOOT, Andrew John               3rd East Maitland
LUMSDEN, Joel Phillip                1st Concord
MACDONALD, Cameron John              1st Thirroul
MALONEY, David John                  3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
MANDER, Ryan John                    2nd Sutherland (ARMCO)
MARRIOTT, Samantha Patricia          2nd Queanbeyan
MARTIN, Peter Roland                 1st Russell Vale
MASKELL, Peter John                  Liverpool City
MASON, Renae Louise                  1st Belmont North
MATTHEWS, Gary Robert                1st North Revesby
MCARDLE, Kate Maree                  1st Gosford
MCGINLEY, Geoffrey Ronald            1st Corowa
MCPHEE, Narelle Gaye                 1st Como-Jannali
MERRETT, Luke Thomas                 Ettamogah
MOLLOY, Sarah Lindsay                1st Chipping Norton
MOOY, Rebecca Ann                    1st Brush Park
MORGAN, Patrick Major                1st Corowa
MORRIS, Colin Daniel                 1st Kentlyn
MORTON, Adam Joseph                  1st Macksville
MUNRO, Lachlan Harold                1st Turramurra
MURPHY, Robert Leonard               Coramandel
MURPHY, Russell Charles              1st Wyoming
NEWLAND, Glen Matthew                1st Blackheath
NOLAN, Andrew Cameron                1st Kanwal
NOWELL, Cameron James                Ettamogah
OST, Karl Heinrich                   1st Kingsway
PACKER, Benjamin David               1st/2nd West Pymble
PEARCE, Christopher Frank            1st North Rocks
PEARD, Murray Luke                   1st Thirroul
PERRY, Christina Clair               3rd Mosman Bay
PINKERTON, Laura Kate                1st Beacon Hill
PIRLO, Steven Dominic                1st Kanwal
PLATT, Glenn Michael                 1st South Wallsend
READ, Alexandra Stephanie            3rd Pennant Hills
REES, Daniel John                    1st Berkeley Vale
RENNIE, Andrew John Scott            1st Turramurra
REVELMAN, Richelle Yetta             3rd Rose Bay (Judean)
REYNOLDS, Elizabeth Leanne           2nd Sutherland (ARMCO)
RHODES, Shannon Davis                1st Corowa
RIDDELL, Steven Craig                2nd West Pennant Hills
ROBERTSON, Luke Gregory              4th Baulkham Hills
ROBINSON, Emma Suzanne               1st North Strathfield
ROBINSON, Gregory Peter              1st Yagoona
ROBINSON, Sharon Anne                1st Marton
ROSE, Derek Hugh                     1st Westmead
ROSS, Stuart Alistair                1st Aberdare
RUSSELL, Hope Susan                  1st Turramurra
SATTLER, Jacqueline Claire           1st Gosford
SHARP, Philip Barry                  1st South Punchbowl
SIMIC, David George                  2nd West Pennant Hills
SIMMONS, Craig Peter                 1st Fairfield Heights
SIMPSON, Melissa Jane                1st Branxton-Greta
SIMPSON, Scott William               1st Kingsford-Smith
SONNERDALE, Richard John             1st Como-Jannali
STANNARD, Andrew Bruce               1st Lindfield
SWIRE, Melanie Jodie                 1st Keiraville
TALLON, Natalie Marie                1st Bass Hill
TENNYENHUIS, Lisa                    2nd North Carlingford
THORNBURROW, Nicole Ann              1st St Ives
VON HOLDT, Brett                     1st Kempsey
WHITWELL, David Craig                1st Yagoona
WILKINS, Bradley James               1st Kelso
WILKINSON, Andrew Colin              2nd Gordon
WOESSNER, Natasha                    1st Leichhardt
WOJTOWYEZ, David Matthew             1st Corowa
WOOD, Andrew Gregory                 Cessnock
WRIGHT, Aaron Roland                 3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
WRIGHT, Claire Des-Landes            1st Figtree
WYATT, Carly Louise                  1st Lugarno
YOUNG, Steven Robert                 2nd Beecroft
YU, Yeoman Adam                      1st East Ryde
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.