Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1997

ABSALOM, Mark Anthony                3rd Baulkham Hills/Crestwood
ALLEN, Michael John                  3rd Mayfield
ANDERSON, Gordon Paul                1st Wearne Bay
BARKER, Adam                         1st South Hornsby
BARKER, Samuel Peter                 2nd Wauchope
BARNIER, Karen Marie                 1st Figtree
BARROW, Grant                        1st Mannering Park
BARTLETT, Kerrie Anne                1st South Wallsend
BATE, John Pat                       West Pymble
BERTHOLD, Ingrid Jane                2nd Gordon
BINSTEAD, Leah Maree                 2nd Baulkham Hills
BLACKER, Gregory Elliott             2nd Sutherland (ARMCO)
BLAIR, Michelle Evelyn               1st North Engadine
BLANCHARD, Jeremy                    1st Dulwich Hill (Dame Dixson's Own)
BLUNSCHI, Oliver Paul                1st East Ryde
BOOTH, Timothy Roy                   1st Keiraville
BOSHUIZEN, Rosemarie Elizabeth       Lones
BOUGH, Matthew Peter                 1st Kanwal
BOURNE, Sarah Elizabeth              3rd Mosman Bay
BROADLEY, Daryl Corey                Lones
BROWN, Lyndall Jane                  1st Berowra
BURT, Penelope Elizabeth             6th Albury
BYRNE, David Michael                 2nd Gordon
CAMBRIDGE, Nathan                    1st Teralba
CHAMBERS, Jennifer Louise            2nd Sutherland (ARMCO)
CHANTLER, Craig William              1st Fairfield Heights
CHARLESTON, Andrew James             Lones
CLARK, Brett Jon                     1st Bass Hill
CLEWETT, Dion Paul                   Kotara
CORBY, Craig Edward                  1st Kelso
COTTER, Sarah Jane                   1st Murray Farm
COUSINS, Steven Peter                1st Rathmines
COX, Matthew James                   3rd Orange
CRAWFORD, Becky                      1st Yaralla
CRAWFORD, Evan Johnston              1st South Punchbowl
CREW, Tracey Louise                  1st Chipping Norton
CUMMINS, Tim Mark                    1st Thirroul
DAVIES, Phillip Craig                1st Kanwal
DAVIS, Murray John                   2nd Figtree
DEAN, James Douglas                  3rd Mosman Bay
DEVITT, Pippa                        1st Burra
DEWAR, David Craig                   1st/2nd West Killara
DIXON, Glenn Andrew                  2nd Beecroft
DOUGLAS, Marisa Robyn                1st West Tamworth
DOVER, Peter James                   1st Greenacre
DUFF, Steven Wayne                   2nd Port Macquarie
DUNCAN, Gregory Bruce                1st Mona Vale
DUNN, Karen-Ann                      1st Turramurra North
DURHAM, Richard Campbell             1st Loftus
ELLEM, Walter Rory                   1st Padstow Heights
EMMAS, Leanne Michelle               1st North Rocks
EWING, Angus Matthew                 1st Frenchs Forest
FIELDING, Dean Francis               1st Burra
FRASER, Adam Mark                    1st Kelso
GERATHY, Stephen James               1st Thirroul
GIBBS, Christian Ronald              2nd Wauchope
GIFFORD, Aaron Michael               1st Ingleburn
GLEGHORN, Evan                       1st Wallsend
GREY, Amy Lucille                    1st Yaralla
GRIFFITHS, Malcolm Graham            1st Westmead
HALFHIDE, Jonathon Alexander         1st Turramurra
HAMOR, Paul Jeremy                   3rd Rose Bay (Judean)
HANZIC, Karen Heather                1st Fairfield Heights
HARE, Scott                          1st Huskisson
HARMER, Jason Mathew                 6th Albury
HARVEY, Duncan George                1st Turramurra
HAYES, Kenneth Robert                1st Bargo
HAYWARD, Jane Margaret               1st Figtree
HEALEY, Daniel Gerard                2nd Leichhardt (16th Catholic)
HERRERA, Monica Andrea               1st Fairfield Heights
HEWITT, Trent Michael                1st Burrill-Ulladulla
HILKEMEIJER, Anthony                 1st Port Macquarie
HODGE, Martin Owen                   1st North Engadine
HORSPOOL, Nicole                     1st Jamberoo
HULL, Jay Brian                      1st Burrill-Ulladulla
HUNTER, Charlene Ann                 1st Russell Vale
HUTCHINGS, Robert Keevil             1st Thirroul
HUXTABLE, Lauren Marie               6th Albury
JACKSON, Ernest Arthur               1st Batemans Bay
JACOBS, Jacqui Amanda                1st Terrey Hills
JAGO, Andrew Gavin Grantley          Kotara
JANKOWSKI, Simon James               1st Kanwal
JENKINS, Neil Bradley                2nd Canterbury (St Paul's)
JOHNSON, Lana May                    1st Jamberoo
JOHNSTON, Adam Stuart                1st East Hills
JONES, Daniela Jessie                2nd Baulkham Hills
JONES, Justin                        2nd Queanbeyan
KANE, Gavin John                     Davidson
KEEBLE, Simon James                  1st Gosford
KELLY, Adam John                     1st Springwood
KENNERLEY, Ian                       1st Kelso
KHURANA, Jeevan Lal                  3rd Mosman Bay
KILPATRICK, Bradley Allan            1st Figtree
KINGSTON, Alexander Michael          2nd Gordon
KLISH, Tarnya                        1st Fairfield Heights
LANGTHORNE, Martin Francis           1st Beacon Hill
LEWIS, James Andrew Jenkyn           1st Wallsend
LEYS, Andrew Oxley                   1st Blayney
LOANE, Edward Alexander              1st Keiraville
LONG, Robert Ian                     1st Kempsey
LORD, Peter Graham                   1st Caringbah
LUCAS, Elizabeth Jane                Liverpool City
MACKENZIE, Mark Douglas              3rd East Maitland
MANT, Peter James                    1st Figtree
MARINER, Richard Michael             1st Chipping Norton
MARSH, Cathy Ann                     1st Jamberoo
MARTIN, Sonya Michelle               1st Kendall
MASTERS, Benjamin Andrew             1st Grays Point
MCAULEY, Erica Zoe                   1st Terrey Hills
MCGARRY, Shane Peter                 1st Menai
MEYER, Sharni Louise                 1st Kooringal
MILLARD, Amanda Jane Kinsey          2nd Sutherland (ARMCO)
MILLIGAN, Brent Alan                 1st Forster-Tuncurry
MOFFITT, Renae Danielle              1st Lugarno
MORTON, Donna Dale                   1st Macksville
MUELLER, Daniel Joseph               2nd Gordon
NEWLING, David Gregory McCaw         1st Mt Colah/Mt Kuring-gai
NEWTON, Jennifer Louise              1st South Wallsend
NICOL, Simon Kenneth                 1st East Ryde
OLIVER, Hellene Jane                 1st Aberdare
OMROD, Meredith Anne                 1st Jamberoo
ORPE, James Mart                     1st Warners Bay
OSSEWEYER, Brett John                1st Fernhill
OWEN, Daniel George                  4th Wollongong
OWEN, Rodney Luke                    1st Turramurra
PARKES, Laura Marie                  4th Kingsgrove
PERRY, Melanie Louise                1st Chipping Norton
PHILLIPS, Benjamin Troy              2nd Port Macquarie
PICKERING, Brent Francis             1st Lugarno
PIRLO, Katrina Joanne                1st Kanwal
PLANT, Adam Lachlan                  1st Kanwal
POINTING, Michael Ross               2nd Sutherland (ARMCO)
PORTA, Matthew Ramon                 6th Albury
PROUDFORD, Lauren Patricia           1st Kentlyn
QUINN, Stuart James                  1st Burrill-Ulladulla
QUIRKE, Amy Lisa                     2nd West Pennant Hills
RADFORD, Aaron David                 1st Warners Bay
READ, Emma Kathleen                  3rd Pennant Hills
RICHARD, Christopher William         1st Lugarno
RICHARDS, Malcolm Geoffrey           1st Blaxland
RIESEBERG, Daniel Paul               1st Hazelbrook
RITCHIE, James William               1st Dulwich Hill (Dame Dixson's Own)
ROBINSON, Adrian James               Ettamogah
ROBINSON, Jeffrey                    1st Kanwal
ROFFEY, Benjamin John                1st Teralba
ROMANIS, Janet Cecily                1st Mona Vale
ROMANIS, Keith Francis               1st Frenchs Forest
ROSSER, John Anthony                 1st Kooringal
ROWBOTHAM, Benjamin John             1st Burrill-Ulladulla
SANDS, Warren Philip                 1st Berowra
SAVAGE, Nicole Jean                  1st North Rocks
SIBRAA, Jane Michelle                1st Miller
SIMMAT, Carina Mai                   1st Terrey Hills
SINCLAIR, Duncan Hugh                2nd Gordon
SLATTERY, Peter Andrew               4th Wollongong
SMITH, Kelly Elizabeth               2nd Sutherland (ARMCO)
SMITH, Leisha Dianne                 1st Tumut
SPRINGER, Stephanie Lorraine         2nd Beecroft
STERLING-LEVIS, Miles                1st West Epping
STOTT, Warren James                  3rd Mayfield
SWAN, Nicole Joy                     1st Jamberoo
SWORDS, Timothy William              1st Jerrabomberra
TAAFE, Catriona Louise               1st Warilla
TASKER, Benjamin Ward Jon            Coromandel
TAYLOR, Ian Stuart                   1st Narwee
THOMSON, Brett Douglas               1st Concord
TICE, Christopher Robert             1st West Epping
TICKELL, Graeme Robert               1st Hornsby Heights
TOBIN, Kate Elizabeth                Ettamogah
TRAVIS, Scott Bruce                  1st Warners Bay
TRELOGGEN, Benjamin Ivan             1st Jerrabomberra
TUCK, Malcolm James                  1st North Engadine
WALTER, Phillip Alexander            4th Baulkham Hills
WARDELL, Narelle                     1st East Hills
WATSON, Elizabeth Louise             2nd Sutherland (ARMCO)
WEST, Phillip John                   Cessnock
WHARTON, Darren Geoffrey             Kotara
WHEAT, Adam John                     1st Blackheath
WHITTAKER, Joanne                    2nd Gordon
WHYTE, Belinda Joy                   1st Bass Hill
WILKINSON, Ewan Anthony              4th Baulkham Hills
WILSON, Ian Henderson                West Pymble
WOOD, Christopher John               1st Westmead
WOOTTON, Wayne Philip                1st Oatley Bay
WRIGHT, Christopher Douglas          1st Oatley
WRIGHT, Claire Lauren                3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
WRIGHT, Nichole Melinda              1st Collaroy Plateau
YOUNG, David Arthur                  Lones
YOUNG, Nathan John                   1st Mona Vale
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.