Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1998

ALLSOP, Cassandra Kelly              1st Concord
ANDERSON, Rebecca Kate               West Pennant Hills
ANDREWS, Grant James                 1st Terrey Hills
ARNOTT, Joel Ross                    1st Forestville
AUCHTERLONIE, Peter Antony           1st Narwee
BAINES, Adam Mathew                  4th Wollongong
BAINES, Christopher Allan            1st Kiama
BAKER, Darren James                  1st Russell Vale
BARRECA, Aaron                       1st Yaralla
BAUMGARTNER, Michelle Helen          1st Gosford
BOWMAN, Brian George                 1st Port Macquarie
BRANNAN, Katherine Frances           1st Forestville
BRIEN, Damian Peter                  2nd Baulkham Hills
BROADLEY, Rachelle Simone            Lones
BRYCE, Suzanne Lesley                1st Frenchs Forest
BYRNE, Benjamin Patrick              1st Mona Vale
CAMPBELL, Anthony Robert             1st Ingleburn
CAMPBELL, Luke King                  1st Lilli Pilli
CANTWELL, David Michael              1st Blaxland
CANTY, Thomas Michael                Coromandel
CARMICHAEL, David James              1st Mona Vale
CARTER, Andrew Timothy               1st Kiama
CLARK, Matthew David                 1st Fernhill
CLYDESDALE, Andrew Lee               3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
COLLINS, Michelle Catherine          1st Yowie Bay
COURTE, Anthony Thomas               2nd Casino
CRAGGS, Matthew Alan                 1st Dapto
CRAIG, David John                    1st Keiraville
CROKER, Carolyn Ann Thelma           1st Byattunga
CROWHURST, Michael Graham            1st Woy Woy
DARCY, Dennis William                1st Port Macquarie
D'ARCY, Grant James                  West Pennant Hills
DAVIES, Mark Christopher             1st Moruya
DAY, Bradley Gordon                  1st Mona Vale
DAY, Michael Brian                   1st Jamberoo
DEKKER, Alexander Pieter             2nd Enfield
DENHAM, James Kenneth                1st Brush Park
DEWHURST, Philip Oliver James        1st Kiama
DONOHUE, John Henry                  1st Green Valley
DOWNES, Steven Gordon                1st Jamberoo
DOWNING, Christopher Glen            1st Loftus
DURER, Phillip Anthony               1st Ingleburn
DURHAM, Iain Campbell                1st Loftus
EBBOTT, Philip Gilbert               2nd West Pennant Hills
EDWARDS, Christianne                 1st Oatley
EDYE, Elizabeth Jane                 2nd Gordon
ENGLAND, Rohan William               Coffs Harbour
FARQUHAR, Scott                      1st Castle Hill
FIELDING, Scott Andrew               1st Burra
FINLAY, Peter Andrew                 3rd Orange
FLAHERTY, Andrew Anthoney            1st Grays Point
FOO, Rachel Maree                    1st Byattunga
FREER, Lyndall Jayne                 1st Sylvania Heights
FRIPP, Tony Christopher              1st Loftus
GEORGE, Scott Norman                 1st South Wallsend
GESCKE, Steven                       1st Russell Vale
GIBB, Shaun Alexander                1st Cheltenham
GILL, Duncan James                   1st Turramurra
GOODGER, Ethan John                  1st Windang
GUINN, Belinda Jane Christina        1st Kissing Point
HAMPTON, Victoria Jane               1st Chipping Norton
HARRIS, Craig Edward                 1st Epping
HARRIS, Peter Andrew                 1st Gosford
HAWKINS, Aaron Luke                  1st Figtree
HIPSLEY, Penelope Jane               1st Frenchs Forest
HODGE, Stephen Robert                1st North Engadine
HORA, Daniel Peter                   1st Mona Vale
HOULISON, Calvin James               1st Dapto
HOWELL, Clare Louise                 3rd East Maitland
HOYE, Christopher James              2nd Orange
HOYNES, Alan Thomas                  1st Kingsway
INGRAM, Bryan David                  Yanco Agricultural High School
IRELAND, Michael John                3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
JACOBS, David John                   1st Kanwal
JENKINS, Sharon Nicole               2nd Canterbury (St Paul's)
JOHNSON, Benjamin Robert             1st Port Macquarie
JONES, Benjamin Edward               2nd Enfield
KAY, Jarren Andrew                   1st Condell Park
KENNEDY, Ian Nathan                  1st Warilla
KIRSOPP, Timothy Charles             2nd Dapto
LAMB, Tobie David                    1st Wyoming
LEVY, Jacqueline Louise              1st North Engadine
LLOYD, Erin Jane                     1st West Epping
LONGLEY, Dean Allan                  1st Collaroy Plateau
LOWDER, Cheyne Mark                  1st North Engadine
MACINANTE, Luke Joseph               4th Baulkham Hills
MACKAY, Samantha Patricia            1st Mona Vale
MAGINNITY, Michael John              Coffs Harbour
MARSH, Debbie-Lee                    1st Jamberoo
MASON, Lisa Ann                      1st East Ryde
MAUNSELL, Eliza Carole               1st Leichhardt
MCARDLE, Becky                       1st Erina Heights
MCDONALD, Andrew Neil                1st Lugarno
MCFARLAND, Adam Allen                Yanco Agricultural High School
MCGOWAN, Trevor Kent                 2nd Sutherland (ARMCO)
MCLEOD, Elise Lynne                  1st Turramurra
MCNABB, Kieren Gene                  Yanco Agricultural High School
MCNEE, Grady John                    1st Port Macquarie
MCRAE, Candice Ena                   1st Yaralla
MEARS, Peter Deighton                3rd Orange
MOORE, Sarah Elizabeth               1st West Epping
MORGAN, Raol Andrew                  1st Corowa
MURPHY, Brett Richard                2nd West Pennant Hills
MURRAY, Douglas James                1st Bayview
MURRAY, Nathan Scott                 1st Caringbah
O'BRIEN, David John                  1st Willans Hill
PARRY, Julie Aden                    1st Collaroy Plateau
PEARSALL, Daniel John                1st Yass
PERRY, James Andrew                  1st Green Valley
PERRY, Leesa Jean                    1st Moss Vale
PHILLIPS, Patrick Tyrone             Corrimal/Fernhill
PICKETT, Elisa Jane                  1st Ourimbah
PILGRIM, Kate Jane                   1st Batlow
RASDALL, Thomas Charles              1st Oatley
REID, Benjamin Paul                  1st Merewether
REYNOLDS, Bradley James              1st Berowra
ROBERSON, Adam Paul                  Yanco Agricultural High School
ROBINSON, Thea Elisabeth             1st Kissing Point
ROOKE, James Wren                    1st Huskisson
ROSENBROCK, Michael Alexander        1st Corowa
ROSS, Damien Richard                 1st Kelso
RUEGER, Pascal Daniel                1st Kingsford-Smith
SANDERS, Linda Brooke                2nd Wauchope
SAVAGE, Trevor Nicholas              2nd Berala
SKINNER, Joel David                  1st Illaroo
SMITH, Jessica Ann                   3rd Mosman Bay
STABB, Aaron John                    2nd Berala
STRUDWICK, Alexandra Naomi           1st Burra
SWIRE, Timothy Andrew                4th Wollongong
TEGG, Brendan Thomas                 1st Port Macquarie
THATCHER, Matthew Stephen            Lones
THOMPSON, Peter Mark                 1st Blaxland
THOMSON, Catherine Rae               1st North Engadine
THOMSON, Colin Andrew                4th Wollongong
THOMSON, Rhys Stuart Drake           1st Cheltenham
UITTERLINDEN, Peter                  1st Dapto
VAN, William Michael                 1st South Punchbowl
WALTERS, Craig Daniel                1st Oatley
WATERHOUSE, Kim Leslie               Eastwood
WILLIAMS, John Laurier               1st Epping
WILLIAMS, Joshua Jay                 1st Kiama
WILLIS, Toby Jason                   North St Ives
WILSON, Jared Simon                  2nd Baulkham Hills
WOLF, Andrew Michael                 3rd Rose Bay (Judean)
WONG, Eva                            1st Moruya
WORTHY, Daniel Luke                  1st Far South
WRIGHT, Kathleen Martha              1st Collaroy Plateau
WRIGHT, Michael David                1st Oatley
YELAVIC, Michael Simon               1st Mona Vale
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.