Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 1999

ALDEN, Colin George                  1st Kentlyn
BAETZ, Bradley Michael               3rd Rose Bay (Judean)
BAKER, Kain Anthony                  1st Turramurra
BAKER, Paul Richard                  1st Narwee
BEAVER, Alan                         1st/3rd Bankstown
BELL, Kirsty Verona                  Ettamogah
BELL, Patrick Dixon                  1st Merewether
BERGMAN, Joanna Kate                 3rd Rose Bay (Judean)
BERRY, Leah                          1st Korrahill
BRACEY, Sandra Marie                 1st Fairfield Heights
BROWN, Christopher Stephen Bentley   1st Leichhardt
BROWN, Daniel Mark                   1st Chipping Norton
BROWN, Geoffrey William              2nd Griffith
BROWN, Samantha Lee                  1st Clifton Gardens
BURT, Dominic John                   6th Albury
BYE, Deborah Louise                  1st Figtree
CARTWRIGHT, Hugh Thomas              1st Oakville
CECCO, David Robert                  1st Greenacre
CHAN, Timothy Nicholas               1st Lugarno
CHAPMAN, Gareth Jack                 1st Frenchs Forest
CLARK, Steven Philip                 1st Korrahill
CLARKE, Emmet Patrick                1st Chipping Norton
CLARKE, Susan Lee                    1st Chipping Norton
COLLINS, Ashley Graham               1st Sylvania Heights
CRAIG, Andrew James                  1st Keiraville
CRANMER, Allison Joy                 1st Berowra
CRAVEN, Douglas                      1st Oatley
CUMMINS, Adrian Phillip              1st Thirroul
CURTIS, Rebecca Anne                 1st Caringbah
DALEY, Anthony                       1st Gosford
DEMPSEY, Scott John                  1st Blaxland
DOLIER, Stephen Michael              Iron Cove
DOWLE, Anthony Robert                2nd Gordon
DOWLE, Matthew Graham                2nd Gordon
EASTMAN, Kate Belinda                2nd Turramurra
ELLISON, Jacquelynn Elizabeth        1st Woy Woy
ELPHICK, Matthew David               1st Turramurra
ETIENNE, Nicholas Lewis              1st Chipping Norton
FARRELL, Aaron Ross                  2nd Baulkham Hills
FERGUSON, James John                 1st Warners Bay
FERGUSON, Tracey Susan               1st Warners Bay
FERNANCE, Benjamin Graeme            2nd Sutherland (ARMCO)
FLORY, Scott Gordon                  1st Beresfield
FORD-EVANS, Keely                    1st Batemans Bay
GARLAND, Allan James                 1st Byattunga
GEORGE, Peter Francis                1st Morpeth
GILROY, Nathan James                 1st Kentlyn
GLAS, Luke Peter                     1st Lugarno
GLENDINNING, Philip James            2nd Sutherland (ARMCO)
GLOVER, Andrew Kenyon                2nd Gordon
GOLD, Leon Darryl Court              1st Yass
GREAVES, John Andrew                 1st Kentlyn
GRIFFITHS, Musette Anne              1st Epping
GUY, Daniel Joseph                   6th Albury
HALL, Patrick Grahame                1st Merewether
HARVEY, Philip Royce                 1st Austinmer
HAWKINS, Kirsten Marie               1st Figtree
HOLDING, Gregory Daniel              1st Lilli Pilli
HUTCHESON-BROWN, Benjamin            1st Springwood
JACKSON, Felicity Christina          1st Turramurra
JACKSON, Timothy Mark                1st Figtree
JOHNSON, Larissa Olivia              2nd Turramurra
JONES, Gavin Lewry                   1st Lilli Pilli
KALSOW, Matthew Mark                 1st Windang
KEECH, David Andrew                  1st Warners Bay
KELLY, David John                    West Pennant Hills
KERR, Michael Ivor                   1st Wellington
LANGTON, Gregory Matthew             1st Loftus
LENNOX, Andrew Geoffrey              1st Merewether
MASENS, Dainis                       1st Byattunga
MASTERS, Greg James                  1st Grays Point
MAZEY, Christopher John              1st Mona Vale
MCHUGH, Leo Charles                  1st West Tamworth
MCLAREN, Alison Claire               1st Blaxland
MCMULLAN, Daniel Alen                1st Kentlyn
MERRITT, Andrew James                1st Illaroo
MILLEN, Andrew John                  1st Concord
MORRIS, Christopher John             1st Narwee
MUNRO, Gareth Andrew                 1st Cherrybrook
NICKLESS, Scott Anthony              1st Kentlyn
O'SULLIVAN, Daniel                   1st Seaforth
PATTISON, Rachel                     1st Epping
PEARCE, Julie Ann                    1st North Rocks
PIDGEON, Andrew Geoffrey             1st Narwee
PITKIN, Benjamin Alfred              1st Branxton-Greta
PLANT, Shane Malcolm                 1st Kanwal
POYNTER, Mark Victor                 1st Narwee
RATCLIFFE, Donald James              4th Kingsgrove
RAVEN, Benjamin Robert               1st Byattunga
REINTEN, Emma Jane                   1st Macksville
RENNIE, Victoria Louise              1st Turramurra
ROBINSON, Michele Grace              1st Brunswick Heads
SATTLER, Suzanne Louise              West Pennant Hills
SHARP, Robert Colin                  1st Berowra
SHAW, Stephen Charles                Iron Cove
SIMMONS, Rebecca Margaret            2nd Thornton
SMELLIE, Craig Restyn                2nd Griffith
SMITH, Matthew Alexander             2nd Turramurra
SMITH, Peter Charles                 1st Belmont North
SMITH, Rebecca Anne                  1st Figtree
TAYLOR, Kandis Terese                2nd Port Macquarie
THORNHILL, Oliver Jeffery            2nd Gordon
USHER, Jason Charles                 1st Collaroy Plateau
WALSH, Jami Susan                    1st Mona Vale
WARR, Anna Louise                    1st Lilli Pilli
WILLIAMS, Rae Terese                 1st Narwee
WINDEVER, Timothy Graham             1st Valentine
WINNELL, Leonie Ann                  1st North Engadine
WINTER, Christine Anne               1st Teralba
WYATT, Jarratt Charles               1st Lugarno
ZELLER, Thomas Germanicus            West Pennant Hills
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.