Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 2000

ADAMS, Gregory Mark                  1st Frenchs Forest
ALLEN, Christopher David             1st Figtree
BALL, Christopher John               1st Wearne Bay
BARAGRY, Alexandra Julia             Killara
BAUMGART, Megan Elizabeth            1st Rathmines
BLAIKIE, Jennifer Louise             1st Mosman
BOES, Levi Geoffery                  1st Figtree
BROWN, Jannett                       1st Byattunga
BURN, Morenna Lenore                 1st East Ryde
CAMPBELL, Alison Anne                1st Ingleburn
CAMPBELL, Hannah Mary                2nd Canterbury (St Paul's)
CARDWELL, Belinda Clare              1st Finley
CHAPMAN, Alexander Ian               1st Illaroo
DAWSON, Peter Graham                 1st Kiama
FARLOW, Belinda Margaret             1st East Ryde
FORD, Ryan Matthew                   1st Como-Jannali
FORGAN, Brendan Maurice              1st Grays Point
FREDRIC, James Edward                1st Turramurra
FUMINI, Aaron Wade                   1st Thirroul
GIBSON, Andrew Robert                1st Gosford
GIBSON, Keiran Blake                 1st East Ryde
GILL, Russell John                   1st Turramurra
GREAVES, Alison Margaret             1st Kentlyn
GRZIC, Peter John                    Eastwood
HABERFIELD, Kylie Louise             Ettamogah
HAYLOCK, Robert David                Killara
HELLMUTH, Erin Leigh                 1st Figtree
HODGSON, Sturt Adam                  1st Caringbah
HOYE, Bethany Jane                   2nd Orange
KEARNEY, Lindsay Rutherford Stanley  1st Lane Cove
KENNEDY, David Gareth                1st Warilla
KIEMSKI, Nicholas Michael            1st Korrahill
KLEU, Geoffrey Jonathan              1st North Rocks
MCARDLE, Corey John                  1st Loftus
MCARDLE, Luke Robert                 1st Loftus
MCINTOSH, Joel Jay                   1st Figtree
MCKAY, Annalisa                      2nd Baulkham Hills
MCNAIRN, Melinda                     1st Loftus
MORTON, Robert Christopher           1st Seaforth
MUELLER, Andrea Joan                 2nd Gordon
NELSON, Zoe Anne                     1st North Engadine
OAKES, Joanne Lee                    Cardiff
OLIVER, Andrew Bruce                 2nd Griffith
O'SULLIVAN, Ben Alexander            1st Seaforth
PAYNE, Scott William                 2nd Forestville
PERRY, David Graham                  1st Moss Vale
PICKETT, Shelley Victoria            1st Ourimbah
PURCELL, Brad Vincent                1st East Ryde
RICHMOND, Lindsey Ellen              2nd Baulkham Hills
ROBINSON, James Peter                1st Caringbah
ROONEY, Christopher James            Singleton
SALMON, Leigh James                  1st Berkeley Vale
SIMPSON, Adam Andrew                 2nd Forestville
SIMPSON, Justin Charles              1st Kelso
SMITH, Lucas Abraham Bailey          Killara
STARR, Benjamin James                Lones
STEVENSON, John David                3rd Wallsend
STRATER, Tim Maxwell                 1st Hunters Hill
TAIT, Hugh Alexander Ramsay          Killara
TEGG, Warren Joseph                  1st Narwee
THATCHER, Jacinta Jane               Lones
TURNER, James Malcolm                2nd Gordon
VAN PUTTEN, Kristy Lee               1st Blaxland
VAN WOERDEN, Olivia                  1st Figtree
VILLA-LANDA, Rebecca                 1st Berkeley Vale
WARDLE, Aaron Christopher            3rd Merrylands
WATERHOUSE, David Paul               1st Port Macquarie
WATTS, Samantha Lee                  1st North Engadine
ZBIK, Andrew Edward                  1st Parramatta
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.