Print E-mail

Those who Qualified for the Queen's Scout Award in 2001

ADAMS, Lance William                 Yanco Agricultural High School
ALDEN, Leanne Robyn                  1st Kentlyn
ALLAN, Rebecca Jane                  1st Penrith
AMES, Cameron Mark                   1st Camden South
BAGNALL, Mark Richard                3rd Mosman Bay
BEARSE, Alexander James              Yanco Agricultural High School
BERRETT, Kathryn Elizabeth           1st North Engadine
BERRY, Carin Lila                    Ettamogah
BLATCHFORD, Simon Dallas             1st Wangi
BRAY, Nathan Paul                    1st Warners Bay
BRAYNE, Michael Craig                2nd Griffith
BYRON, Peter Martin                  1st Epping
CAMPAIN, Meagan Jane                 1st Engadine
CAMPBELL, Penelope Ruth              4th Kingsgrove
CARMICHAEL, Alistair John            1st Mona Vale
CHAPMAN, Paul William                1st Byattunga
CLANCY, Alexander John               1st Kanwal
CLARK, Oliver Anthony                1st Balmoral
COSGROVE, Ian Garry                  1st Gosford
DAVIS, Rodney James                  1st Lilli Pilli
DEAN, Julia Claire Louise            3rd Mosman Bay
DUNN, Victoria Amelia                1st North Turramurra
EGGINS, Rochelle Anne                1st Gosford
EPSTEIN, Talia Rachel                Killara
ERICKSON, Ruth Elizabeth             1st Blaxland
EVANS, Jonathan Frederick            1st Ourimbah
FAHEY, James Matthew Kent            1st Lindfield
FERGUSON, Andrew Ian                 1st Clovelly
FOLEY, Erin Rebecca                  Peakhurst
FRIEDEWALD, Matthew Simon            1st Narwee
GARTH, Paul Andrew                   1st Narwee
GOODGER, Sarah Louise                1st Windang
GRIFFITHS, Carla Michelle            1st Epping
HARDY, Susan Michelle                3rd Mosman Bay
HEFFERNAN, Luke Eris                 Yanco Agricultural High School
HILKEMEIJER, Kathryn Anne            1st Port Macquarie
HOLLAND, Ian Paul                    1st Kanwal
HORA, Mark Raymond                   1st Mona Vale
HUGO, Luke Edwin                     Cessnock City
HULME, Simon James                   1st Forster-Tuncurry
HYDE, David Allen                    1st Lindfield
JACKSON, Nigel Duncan                1st Berkeley Vale
KEECH, Geoffrey Philip               1st Warners Bay
KELLOW, Donna Maree                  1st Collaroy Plateau
KERR, Meagan Gai                     1st Dubbo
LAVERTY, Helen Joan                  1st Narwee
LEE, Alvin Yuk-Lam                   1st Lavender Bay
LEE, Carol Yan Yee                   1st Lavender Bay
MACDONALD, Andrew Gordon             1st/2nd North Epping
MACDONALD, Matthew Edward            1st Narara
MASON, Karina Fay                    1st East Ryde
MATTI, Louis                         1st Moruya
MCALISTER, Chris Elizabeth           Kingsford
MCGUIGAN, Katherine                  Peakhurst
MEARS, Linda Anne                    1st Orange
MILLARD, Ella Joan                   2nd Gordon
MILLER, Benjamin Peter               1st Hunters Hill
MORRIS, Kirily Jade                  3rd Mosman Bay
MORRISON, Suzanne Elizabeth          4th Kingsgrove
NICOL, Timothy Lawrence              1st East Ryde
NORRIE, Samantha Edwina              1st Port Macquarie
PETERS, Timothy Edward               1st Balmoral
PITKIN, Michael Andrew               1st Branxton-Greta
QUINT, Myall Jeffrey                 1st Narwee
READING, Samantha Caroline           1st Frenchs Forest
RICHARDS, Beth Susanne               1st Collaroy Plateau
RICHARDSON, Daniel Philip            1st Forestville
ROBINSON, Martin John                1st Caringbah
RODGERS, Davina Margaret             1st North Turramurra
SMITH, Adam Christopher              1st Blaxland
SMITH, Andrew Michael                1st Caringbah
SMITH, Jeremy James Hamilton         1st Corowa
SUTTON, Owen Christopher             3rd Bathurst (All Saints Cathedral)
THOMSON, Gordon Allistair            4th Wollongong
THOMSON, Stuart George               1st Concord
THWAITES, Matthew Carmichael         1st Finley
TRAVIS, Matthew Ian                  1st Warners Bay
WEEKS, Nicole Jennifer               2nd Gordon
WONG, Tinny                          1st Lavender Bay
 

Venturers

Copyright © 2015 Scouts Australia.